Stamboom De Mos(ch) tot 1470 - Geryts Mosch » Johannes de Mos (1909-)

Persoonlijke gegevens Johannes de Mos 


Gezin van Johannes de Mos

(1) Hij is getrouwd met Geertruida Adriana Pronk.

Zij zijn getrouwd op 22 maart 1933 te den Haag, hij was toen 23 jaar oud.Bron 1

Johannes de Mos (1909) is gescheiden op 04-06-1935 (vonnis Rechtbank), inschrijving B.S. op 13-07-1935. Hij hertrouwt dan op 09-12-1936 met Cath. de Jong (1913, Katwijk), waaruit drieëneenhalve maand later, op 26-03-1937, een tweeling wordt geboren.

Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. Agatha de Mos  1933-2001

Het echtpaar is gescheiden 4 juni 1935 te den Haag.Bron 2


(2) Hij is getrouwd met Catharina de Jong.

Zij zijn getrouwd op 9 december 1936 te den Haag, hij was toen 27 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Johanna Agatha de Mos  1937-2005 
  2. Theodora de Mos  1937-2024

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes de Mos?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johannes de Mos

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johannes de Mos

Klazina Groen
1858-1910

Johannes de Mos
1909-????

(1) 1933
Agatha de Mos
1933-2001
(2) 1936

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. akte A 269
    2. arrond. Rechtbank den Haag
    3. akte A 1475

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 26 augustus 1909 lag tussen 10,7 °C en 19,9 °C en was gemiddeld 14,9 °C. Er was 1,4 mm neerslag. Er was 1,5 uur zonneschijn (11%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • In het jaar 1909: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,8 miljoen inwoners.
      • 2 januari » President S. Hylkema van de Friese IJsbond zet het licht op groen voor de start van de eerste Elfstedentocht. Van de 48 deelnemers halen er slechts negen de finish van de 200 km lange tocht op dooi-ijs. Winnaar wordt de 24-jarige theologiestudent Minne Hoekstra uit Warga (13 uur en 50 minuten).
      • 16 januari » Ernest Shackleton ontdekt de magnetische zuidpool.
      • 25 juli » Louis Blériot vliegt als eerste Het Kanaal over.
      • 28 juli » Derde dag van de Tragische week in Catalonië: scholen en kerken worden in brand gestoken.
      • 17 september » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Real Sociedad.
      • 15 oktober » Ontploffende lading (picrinezuur) bij opruiming wrak bij Katwijk, 6 doden.
    • De temperatuur op 9 december 1936 lag tussen -0,2 °C en 1,4 °C en was gemiddeld 0,8 °C. Er was 2,7 mm neerslag gedurende 5,9 uur. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
    • In het jaar 1936: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 8,5 miljoen inwoners.
      • 15 februari » Hitler presenteert de Volkswagen.
      • 16 juni » In Nijmegen wordt de Waalbrug, destijds langste boogspanningbrug van Europa, geopend door koningin Wilhelmina.
      • 25 oktober » Duitsland en Italië sluiten een bondgenootschap, de zogenaamde As Rome-Berlijn.
      • 23 november » Het eerste nummer van het tijdschrift Life wordt uitgebracht.
      • 11 december » Koning Eduard VIII van het Verenigd Koninkrijk doet afstand van de troon om te kunnen trouwen met Wallis Simpson, een gescheiden Amerikaanse vrouw.
      • 21 december » Muhammad Ali Bey al-Abid treedt af als president van Syrië.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam De Mos

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Mos.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Mos.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Mos (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Peter de Mos, "Stamboom De Mos(ch) tot 1470 - Geryts Mosch", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-mosch/I8104.php : benaderd 23 januari 2026), "Johannes de Mos (1909-)".