Stamboom De Mos(ch) tot 1470 - Geryts Mosch » Jacoba de Mos (1884-> 1925)

Persoonlijke gegevens Jacoba de Mos 


Gezin van Jacoba de Mos

(1) Zij is getrouwd met Dirk van der Harst.

Zij zijn getrouwd op 3 januari 1906, zij was toen 21 jaar oud.Bron 1

Jacoba de Mos (1884), geboorteakte 1270, huwelijksakte 29 dd. 3-1-1906 (oud 21 jr.) met Dirk v.d. Harst, waarvan "het Rechtsvermoeden van overlijden op 29-12-1924 is uitgesproken". Jacoba's 2e huwelijksakte 217 dd. 4-3-1925 (oud 40 jr.) met Cornelis Pronk (oud 47 jr.), weduwnaar van Gerritje Blok, geen overlijdensakte van Jacoba de Mos (1884) gevonden (>1925).

Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)


(2) Zij is getrouwd met Cornelis Pronk.

Zij zijn getrouwd op 4 maart 1925 te den Haag, zij was toen 40 jaar oud.Bron 2


Notities over Jacoba de Mos

Jacoba de Mos, geboren 28-3-1884 (akte 1270). Zij wordt na 1918 en voor 1925 weduwe van Dirk van der Harst en huwt dan in 1825 met de weduwnaar Cornelis Pronk (1877-1938) en neemt uit haar 1e huwelijk met Dirk van der Harst nog 5 kinderen mee. Cornelis Pronk (1877) was gehuwd in 1901 met Gerritje Blok (1878). Gerritje is overlijden op 16-9-1920 (oud 42 jr., akte 3070).

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacoba de Mos?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jacoba de Mos

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jacoba de Mos


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. akte 29
    2. akte 217

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 28 maart 1884 lag rond de 4,7 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 83%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1884: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 29 mei » De Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen wordt opgericht.
      • 25 augustus » Oprichting van Noorse conservatieve politieke partij Høyre.
      • 31 augustus » In Gent verschijnt het eerste socialistische dagblad van België, de Vooruit.
      • 15 oktober » Opening van de spoorlijn tussen Winterswijk en Neede.
      • 6 december » Het Washington Monument is voltooid.
      • 15 december » Het Wachttoren-, Bijbel- en Traktaatgenootschap (het kerkgenootschap van Jehova's getuigen) wordt rechtspersoonlijkheid verleend met Charles Taze Russell als president.
    • De temperatuur op 4 maart 1925 lag tussen -0,1 °C en 5,1 °C en was gemiddeld 2,8 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 2,5 uur zonneschijn (23%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
    • In het jaar 1925: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 7,3 miljoen inwoners.
      • 21 maart » Wolfgang Pauli publiceert zijn "uitsluitingsprincipe".
      • 12 april » Oprichting van de Boliviaanse voetbalclub Club Bolívar.
      • 11 juli » De eerste TT van Assen wordt verreden over een parcours tussen de driehoek Rolde – Borger – Schoonloo.
      • 18 juli » In Duitsland verschijnt Adolf Hitlers boek Mein Kampf.
      • 11 november » Robert Millikan bewijst het bestaan van kosmische straling.
      • 1 december » In Londen wordt het Verdrag van Locarno getekend. De betrekkingen met het in de Eerste Wereldoorlog verslagen Duitsland worden genormaliseerd.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam De Mos

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Mos.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Mos.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Mos (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Peter de Mos, "Stamboom De Mos(ch) tot 1470 - Geryts Mosch", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-mosch/I1276.php : benaderd 17 januari 2026), "Jacoba de Mos (1884-> 1925)".