Stamboom De Mos(ch) tot 1470 - Geryts Mosch » Floris Verbaan (1875-1960)

Persoonlijke gegevens Floris Verbaan 

  • Hij is geboren op 27 september 1875 in den Haag.
  • Hij is overleden op 31 maart 1960 in den Haag, hij was toen 84 jaar oud.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 4 december 2021.

Gezin van Floris Verbaan

(1) Hij is getrouwd met Catharina de Graaf.

Zij zijn getrouwd op 29 december 1897 te den Haag, hij was toen 22 jaar oud.Bron 1


Kind(eren):

  1. Arie Verbaan  1899-????


(2) Hij is getrouwd met Immetje Jol.

Zij zijn getrouwd op 4 juni 1902 te den Haag, hij was toen 26 jaar oud.Bron 2


(3) Hij is getrouwd met Clara Roeleveld.

Zij zijn getrouwd op 10 januari 1906 te den Haag, hij was toen 30 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Krijn Verbaan  1913-

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Floris Verbaan?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Floris Verbaan

Floris Verbaan
1875-1960

(1) 1897
Arie Verbaan
1899-????
(2) 1902

Immetje Jol
1875-1903

(3) 1906
Krijn Verbaan
1913-????

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. akte 1497
  2. akte 795
  3. akte 101

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 27 september 1875 lag rond de 14,8 °C. De winddruk was 13 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 77%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1875: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 3 maart » In Parijs gaat Bizets opera Carmen in première. Het publiek is gechoqueerd en jouwt Bizet uit.
    • 30 april » Inwijding van Begraafplaats Sint Barbara in Utrecht.
    • 20 mei » De Meterconventie wordt getekend.
    • 25 augustus » Als eerste zwemt Matthew Webb Het Kanaal over.
    • 8 september » Oprichting van het Gezelschap van het Goddelijk Woord door de Duitse priester Arnold Janssen.
    • 13 oktober » In Deventer wordt de sportclub Utile Dulci opgericht, tegenwoordig de oudste nog bestaande veldsportvereniging van Nederland.
  • De temperatuur op 10 januari 1906 lag tussen 5,2 °C en 7,2 °C en was gemiddeld 5,8 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 2,1 uur zonneschijn (26%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1906: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
    • 29 januari » De Nederlandse schaatser Coen de Koning vestigt het werelduurrecord op de schaats in Davos: in één uur tijd schaatst hij 32370 m.
    • 15 februari » In Londen wordt de Labour partij opgericht.
    • 7 april » Kurt Wegener en Alfred Wegener landen na met een luchtballon 52 uur in de lucht gebleven te zijn; een record.
    • 7 april » Uitbarsting van de Vesuvius.
    • 19 april » Maurice Brébart en Fernand Oedenkoven stichten de krant La Dernière Heure.
    • 19 mei » De 19,7km lange Simplon-tunnel tussen Zwitserland en Italië wordt feestelijk geopend.
  • De temperatuur op 31 maart 1960 lag tussen 4,0 °C en 10,3 °C en was gemiddeld 6,8 °C. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
  • In het jaar 1960: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,4 miljoen inwoners.
    • 24 januari » Oprichting van de Togolese voetbalbond.
    • 1 mei » Gary Powers wordt, vliegend in een U-2, boven de Sovjet-Unie neergeschoten.
    • 22 mei » Het zuiden van Chili wordt getroffen door een aardbeving met een kracht van 9,5 op de schaal van Richter. Deze Grote Chileense aardbeving is de sterkste ooit gemeten.
    • 6 juni » Benoeming van de Duitse kardinaal Augustin Bea tot eerste president van het Secretariaat voor de eenheid onder de Christenen van de Romeinse Curie.
    • 9 juli » Sovjet-leider Nikita Chroetsjov dreigt de Verenigde Staten met een raketaanval als het communistische bewind op Cuba wordt aangevallen.
    • 19 oktober » Het Luxemburgs voetbalelftal lijdt de grootste nederlaag uit zijn geschiedenis. Engeland wint in het groothertogdom met 9-0.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Verbaan

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Verbaan.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Verbaan.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Verbaan (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Peter de Mos, "Stamboom De Mos(ch) tot 1470 - Geryts Mosch", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-mosch/I1235.php : benaderd 10 maart 2026), "Floris Verbaan (1875-1960)".