Stamboom De Moet » Lambert I graaf van Leuven (± 950-1015)

Persoonlijke gegevens Lambert I graaf van Leuven 


Gezin van Lambert I graaf van Leuven

Hij is getrouwd met Gerberga van Neder Lotharingen.

Zij zijn getrouwd in het jaar 985.


Kind(eren):

  1. Mathilde van Leuven  ± 984-± 1049 


Notities over Lambert I graaf van Leuven

Bijgenaamd "met de Baard", vermeld Lotharingen in 973 maar na 7 mei; ontving samen met zijn broer Reinier IV van Henegouwen de vaderlijke allodia van keizer Otto II terug in 977; voor het eerst komt Lambert I voor als graaf van Leuven in 1003; bij het overlijden van zijn zwager hertog Otto van Neder-Lotharingen erft hij diens keizerlijke lenen, waaronder Brussel, in 1012, doch voelt zich gepasseerd in de opvolging in diens functie wanneer deze aan Godfriet (II) van Verdun wordt geschonken; verbind zich daarom tegen deze, samen met zijn neef Reinier V van Henegouwen; op 12 september 1015 sneuvelt hij in de slag bij Florennes, vermoedelijk als gevolg van verwikkelingen om zijn zwager Otto II op te volgen, en is begraven te Nivelles.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Lambert I graaf van Leuven?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Lambert I graaf van Leuven

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Lambert I graaf van Leuven


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Van Leuven


    De publicatie Stamboom De Moet is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Frans de Moet, "Stamboom De Moet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-moet/I7166.php : benaderd 11 januari 2026), "Lambert I graaf van Leuven (± 950-1015)".