Stamboom De Klark » Johanna Hendrika Willemina "Tikie" de Klark (1904-1987)

Persoonlijke gegevens Johanna Hendrika Willemina "Tikie" de Klark 


Gezin van Johanna Hendrika Willemina "Tikie" de Klark

Zij is getrouwd met Hendrik Offerein.

Zij zijn getrouwd op 27 juni 1931 te Hengelo, Overijssel, Nederland, zij was toen 26 jaar oud.Bron 11

Het voorgenomen huwelijk van Henk en Tikie werd afgekondigd op 13 juni 1931.
De wederzijdse ouders waren aanwezig en verklaarden hun toestemming te verlenen tot dit huwelijk.
Getuigen waren Evert Kamps, oud 31 jaar, smid wonende te Rolde, zwager van de bruidegom en Gerrit Jan Hemdrikus de Klark, oud 30 jaar, metaalbewerker wonende te Hengelo, broer van de bruid.
In de huwelijksakte staat Henk als constructeur. Van Tikie is geen beroep vermeld.

Kind(eren):

  1. Jan Offerein  1932-2011
  2. Henk Offerein  1936-2015 
  3. Hans Offerein  1938-2010 


Notities over Johanna Hendrika Willemina "Tikie" de Klark

De roepnaam was eigenlijk Rikie, maar omdat ze dat zelf steeds verkeerd zei werd het al gauw Tikie en dat bleef haar hele leven zo.

Overige:
In W.O.II werden ze nog een poosje geëvacueerd naar de boerderij van B.J. ter Weele aan de Drieneresweg 14 omdat de Vondelstraat te dicht bij de fabriek van Hazemeijer en de spoorlijn Hengelo-Almelo lag en die fabriek en de spoorlijn konden gemakkelijk doelwit worden van een luchtaanval van de geallieerden. Tikie had een zeer opgewekte natuur en stond hele dagen in de keuken te zingen.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johanna Hendrika Willemina "Tikie" de Klark?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johanna Hendrika Willemina "Tikie" de Klark

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johanna Hendrika Willemina de Klark

Johanna Hendrika Willemina de Klark
1904-1987

1931
Jan Offerein
1932-2011
Henk Offerein
1936-2015
Hans Offerein
1938-2010

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Geboorteakte gemeente Enschede. Akte nr. 785
    2. (Niet openbaar)
    3. Gem. archief Hengelo(O). Gezinskaart vader
    4. Lidmatenboek N.H.kerk Delden (boek 95E T.S.A.).
    5. (Niet openbaar)
    6. Bevolkingsregister gemeente Hengelo
    7. Bevolkingsregister gemeentef Hengelo(O). Gezinskaart vader.
    8. Bevolkingsregister gemeente Hengelo(O)
    9. Bevolkingsregister gemeente Hengelo(O)
    10. Rouwkaart.
    11. S.O.Selis en Genlias. Akte nr. 105

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 25 oktober 1904 lag tussen 6,6 °C en 14,2 °C en was gemiddeld 10,1 °C. Er was 7,6 uur zonneschijn (75%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
    • In het jaar 1904: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,4 miljoen inwoners.
      • 12 februari » In Amsterdam wordt de eerste tentoonstelling van de Rijwiel- en Automobielindustrie (RAI) geopend.
      • 17 februari » Première van de opera Madama Butterfly van Giacomo Puccini in het Teatro alla Scala in Milaan.
      • 20 februari » Manuel Amador Guerrero treedt aan als eerste president van het onafhankelijke Panama. De volgende dag ondertekent hij een verdrag, dat de Amerikanen tegen een betaling van $ 10 miljoen de zeggenschap geeft over het Panamakanaal.
      • 18 april » In Parijs verschijnt het socialistische dagblad L'Humanité voor het eerst.
      • 4 juli » Oprichting van de Duitse voetbalclub Borussia Fulda.
      • 6 november » In de haven van Moerdijk zinkt een houten aak nadat het schip lek is gestoten, 5 opvarenden verdrinken.
    • De temperatuur op 27 juni 1931 lag tussen 8,5 °C en 24,7 °C en was gemiddeld 17,5 °C. Er was 14,0 uur zonneschijn (84%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1931: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 7,9 miljoen inwoners.
      • 8 februari » Bij het tweede zelfstandige wereldkampioenschap ijshockey in Polen prolongeert Canada de wereldtitel door ook de laatste wedstrijd in de finaleronde - tegen de Verenigde Staten - winnend af te sluiten: 2-0.
      • 1 maart » Japan installeert ex-keizer Puyi van China als staatshoofd van de marionettenstaat Mantsjoekwo.
      • 31 maart » Een forse aardbeving verwoest bijna de helft van Managua in Nicaragua, tweeduizend mensen komen om.
      • 13 mei » Verkiezing van Paul Doumer tot president van Frankrijk.
      • 11 juli » Opening van het Prater Stadion in de Oostenrijkse hoofdstad Wenen.
      • 26 november » De Vlaamse Geschiedkundige Kring van Gent wordt opgericht.
    • De temperatuur op 29 augustus 1987 lag tussen 12,0 °C en 20,9 °C en was gemiddeld 17,0 °C. Er was 1,4 mm neerslag gedurende 2,4 uur. Er was 0,2 uur zonneschijn (1%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van dinsdag 4 november 1986 tot dinsdag 7 november 1989 was er in Nederland het kabinet Lubbers II met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
    • In het jaar 1987: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 14,6 miljoen inwoners.
      • 7 april » In Washington D.C. gaat het Nationale Museum Voor Vrouwen in de Kunst open.
      • 17 juli » Oostenrijk stelt zich kandidaat voor toetreding tot de EEG.
      • 8 augustus » In Hechtel verbetert atleet Achmed de Kom zijn eigen Nederlands record op de 100 meter (10,49 seconden) met een tijd van 10,44 seconden.
      • 18 november » In een eindrapport legt het Amerikaans Congres de verantwoordelijkheid voor het Iran-Contraschandaal bij president Ronald Reagan.
      • 26 november » De Survivor Series vinden voor het eerst plaats.
      • 9 december » Het Nederlands voetbalelftal plaatst zich voor het EK voetbal 1988 door Cyprus in Amsterdam met 4-0 te verslaan. Het duel wordt gespeeld achter gesloten deuren na het bomincident op 28 oktober. Spits John Bosman scoort drie keer.

    Over de familienaam De Klark

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Klark.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Klark.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Klark (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom De Klark is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    J. de Klark, "Stamboom De Klark", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-klark/I5442.php : benaderd 27 januari 2026), "Johanna Hendrika Willemina "Tikie" de Klark (1904-1987)".