Stamboom De Klark » Johanna Geertruida Berendsen (1870-????)

Persoonlijke gegevens Johanna Geertruida Berendsen 


Gezin van Johanna Geertruida Berendsen

Zij is getrouwd met Gerardus Johannes Schreuder.

Zij zijn getrouwd op 18 april 1895 te Rheden, Gelderland, Nederland, zij was toen 25 jaar oud.Bron 4

Het voorgenomen huwelijk van Gerardus Johannes Schreuder enn Johanna Geertruida Berendsen werd afgekondigd op 31 maart en 7 april 1895 te Rheden en Amsterdam.
Gerardus Johannes woonde in Amsterdam en Johanna Geertruida woonde minder dan 6 maanden deels in Amsterdam.
Getuigen bij het huwelijk waren Willem Schreuder, oud 36 jaar en Martinus Johannes Frederikus Schreuder, oud 31 jaar, beiden kantoorbediende, broers van de bruidegom, wonende te Amsterdam. Verder Hermanus Bernardus Berendsen, oud 39 jaar, arbeider, broer van de bruid, wonende te Velp en Jan Wessels, oud 34 jaar, kleermaker, zwager van de bruid, wonende te Velp.
De ouders van de bruidegom wonende te Nieuwer Amstel waren niet aanwezig, maar hadden in een notariele akte toestemming gegeven tot het aangaaan van het huwelijk.
Door het bruispaar werden overlegd 1e hun geboorteakten, 2e de overlijdensakte van de vader van de bruid, 3e een bewijs dat de bruidegom aan zijn verplichtingen t.a.v. de Nationale Militie voldaan had, 4e een bewijs van de afkondiging in Amsterdam, 5e bovengenoemde notariele akte.

. Huwelijkstoestemming.
Voor mij Gerrit Dirk van der Wart, Notaris in het arrondissement Amsterdam, ter standplaats Nieuwer Amstel, en in tegenwoordigheid der na te noemen getuigen zijn verschenen
a. De Heer Willem Schreuder, Gepensioneerd Verificateur der Invoerrechten en Accijnzen
En
b. Mevrouw Martijntje Petrus, zonder beroep of maatschappelijke betrekking, gehuwd aan, bijgestaan met, en tot het teekenen en passeeren dezes voor zooveel noodig gemachtigd door voornoemden heer Willem Schreuder; wonende de Comparanten met elkander te Nieuwer Amstel aan den Overtoomschenweg 281.
En verklaarden de Comparanten, die beiden aan mij notaris bekend zijn, bij deze hunne toestemming te geven tot het huwelijk hetwelk hun zoon Gerardus Johannes Schreuder, oud acht en twintig jaren, te Amsterdam thans woonachtig, en geboren uit der Comparanten beider huwelijk, voornemens is aan te gaan met Mejuffrouw Johanna Geertruida Berendsen, oud vier en twintig jaren, en wonende te Velp, provincie Gelderland.
Waarvan Akte, welke in Originali zal worden uitgegeven.
Gedaan en verleden te Nieuwer Amstel ten kantore van mij notaris aan den Overtoomschenweg 247, in tegenwoordigheid van Jan Pieter Swaneveld, Kuiper, en Johan Georg Lucas, Winkelier, beiden wonende te Nieuwer Amstel aan den Overtoomschenweg als getuigen, den Achtsten April achttienhonderd vijf en negentig.
En hebben de Comparanten, met de gemelde getuigen, en mij notaris deze akte onmiddellijk na gedane voorlezing onderteekend.
(was get.) W. Schreuder, M. Petrus, J.P. Swaneveld, J.G. Lucas, G.D. van der Wart, notaris.

Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johanna Geertruida Berendsen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johanna Geertruida Berendsen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johanna Geertruida Berendsen


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Geboorteakte gemeente Rheden. Akte nr. 103.
    2. (Niet openbaar)
    3. (Niet openbaar)
    4. Huwelijksakte gemeente Rheden. Akte nr. 21.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 17 april 1870 lag rond de 9,7 °C. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 76%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
    • In het jaar 1870: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 19 juli » Begin van de Frans-Pruisische Oorlog
      • 2 augustus » Feestelijke opening van 's werelds eerste metro, onder de Theems, nabij de Tower Bridge in Londen.
      • 16 augustus » De veldslag bij Mars-la-Tour vormde een onderdeel van de Frans-Duitse Oorlog (1870-1871). Twee Pruisische korpsen drongen het volledige Franse Rijnleger terug naar de forten van Metz.
      • 4 september » Keizer Napoleon III van Frankrijk wordt afgezet. De Derde Republiek wordt uitgeroepen.
      • 20 september » De Inname van Rome beëindigt de Kerkelijke Staat.
      • 12 december » Joseph H. Rainey uit South Carolina wordt het eerste zwarte lid van het Amerikaans Congres.
    • De temperatuur op 18 april 1895 lag rond de 11,9 °C. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 90%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
    • In het jaar 1895: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 4 februari » Oprichting van de Noorse voetbalclub Hønefoss BK.
      • 13 februari » De gebroeders Lumière verkrijgen in Parijs patent op hun cinematograaf.
      • 22 maart » Eerste film wordt gedraaid in een privévoorstelling van de gebroeders Lumière.
      • 10 augustus » Groot-Brittannië, Eerste Proms-concert.
      • 10 november » Eerste voorstelling van de cinematograaf van de gebroeders Lumière in Brussel.
      • 28 december » De Gebroeders Lumière tonen voor het eerst films aan een betalend publiek.

    Over de familienaam Berendsen


    De publicatie Stamboom De Klark is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    J. de Klark, "Stamboom De Klark", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-klark/I1310.php : benaderd 1 februari 2026), "Johanna Geertruida Berendsen (1870-????)".