Stamboom De Klark » Megtelt "Mekka" Hanink (1766-1821)

Persoonlijke gegevens Megtelt "Mekka" Hanink 

  • Roepnaam is Mekka.
  • Zij is geboren juni 1766 in Lochem, Gelderland, Nederland.
    Megtelt is gedoopt in de Nederduits Gereformeerde kerk.
  • Ze werd gedoopt op 8 juni 1766 in Lochem, Gelderland, Nederland.Bron 1
  • Zij is overleden op 22 februari 1821 in Lochem, Gelderland, Nederland, zij was toen 54 jaar oud.Bron 2
    Het overlijden van Megteld Hanink werd aangegeven door Adolf Thomasson, oud 44 jaar, schoenmaker en Jan Menkhorst, oud 37 jaar, dagloner, naburen van de overledene.
    De echtgenoot Antonij de Veer was afwezig.

    Aan ons Mr. Johan Hermanus Thomasson, Vrederegter van het Kanton Lochem, Kwartier Zutphen, Provintie Gelderland, door Antonij de Veer Junior, timmerman te Dieren woonagtig te kennen geveven Zijnde, dat wegens een voorgenomen huwelijk in de noodzakelijkheid verkeerde bewijs te moeten produceeren van de actuele afwezigheid van derzelver moeder Mekka Hanink genaamd, voorts van deszelfs Grootouders zo van Vader als moeders zijde, en zich door gebrek van de nodige aantkeningen in de registers van overlijden hietoe buiten staat bevindende aan ons verzogt,dat, ter constatering dier afwezigheid aan hem behoorlijke akte mogt worden verleend.
    Hebben wij Vrederegter aan dat verzoek voldoende, op heden den twee en twintigsten Junij des Jaars achttien honderd vier en twintig voor ons Ambtshalven doen Compareeren de vier hierna genoemde getuigen, als Hermanus Koltvoort, Wever, Jan Welmers, Kuiper, Fredrik Postel en Jean Jaque Nossent, tappers alle van competenten ouderdom te Lochem woonagtig, welke alle te zamen en ieder in het bijzonder ten behoeve van den genoemden Antonij de Veer Junior aan ons hebben verklaard zeer wel te weten, dat derzelver moeder en Grootouders zoo van Vaders als Moeders zijde, daar voor als alle overleden zijnde, niet alleen algemeen worden gehouden, maar dat zij getuigen, ook daarenboven hiervan moreel overuigd zijn.
    Wij hebben hiervan dit Procesverbaal geformeert het geen de getuigen na gedane voorlezing op dage en Jaar als boven nevens ons en onzen Griffier hebben ondertekend.
    De Minute was naar behoren getekend.
    Tijdstip: 15:00
  • Registratie van overlijden op 22 februari 1821.Bron 3
  • Een kind van Albert Hanink en Antonia Johanna Hartgerink
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 13 september 2016.

Gezin van Megtelt "Mekka" Hanink

Zij is getrouwd met Antonij de Veer.

Toestemming voor het huwelijk is 8 april 1792 verkregen te Lochem.Bron 4

Zij zijn getrouwd

Het voorgenomen huwelijk van Antonij de Veer en Megtelt Hanink werd geproclameerd op 8, 15 en 22 april 1792.
Antonij en Megtelt hadden voldaan aan 't placaat omtrent de ongelijke huwelijken.
Zij moesten volgens het Placaat omtrent de ongelijke huwelijken tusschen personen van de Gereformeerde en die van de Roomsche Religie van het jaar 1752 den 19e May, voor de melding bewijzen door doop en belijdenis att. vijfentwintig Jaaren oud te Zijn, en dat hij een jaar te vooren reeds belijdenis gedaan had van den Roomsche religie. .
Ze zijn in de kerk getrouwd op 22 april 1792 te Lochem, zij was toen 25 jaar oud.Bron 4


Kind(eren):

  1. Antonij de Veer  1792-1872

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Megtelt "Mekka" Hanink?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Megtelt "Mekka" Hanink

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Megtelt Hanink

Reijnder Hanink
????-< 1756
Albert Hanink
????-1799

Megtelt Hanink
1766-1821

1792

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Doopboek Nederduits Gereformeerde kerk Lochem
    2. Overlijdensakte gemeente Lochem. Akte nr. 5
    3. Overlijdensakte.
    4. Trouwboek Nederduits Gereformeerde kerk Lochem

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 22 april 1792 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid ten oosten. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1792: Bron: Wikipedia
      • 25 april » De Marseillaise, het Franse volkslied wordt gecomponeerd.
      • 10 augustus » Bestorming van de Tuilerieën, de woning van koning Lodewijk XVI in Parijs wordt bestormd door een woedende menigte. Het zou resulteren in de bloedigste dag van de Franse Revolutie en was de opmaat voor de Septembermoorden.
      • 6 november » Tijdens de Eerste Coalitieoorlog vindt de Slag bij Jemappes plaats.
    • De temperatuur op 22 februari 1821 lag rond de 5,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: omtrent betrokken. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1821: Bron: Wikipedia
      • 5 maart » James Monroe wordt beëdigd voor een tweede termijn als 5e President van de Verenigde Staten
      • 25 maart » Griekenland verklaart zich onafhankelijk.
      • 24 juli » Slag om Carabobo.
      • 28 juli » Peru verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
      • 27 september » Mexico's onafhankelijkheid wordt erkend na 11 jaar oorlog.
      • 1 december » De Republiek Santo Domingo verklaart zich onafhankelijk van Spanje.

    Over de familienaam Hanink

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Hanink.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Hanink.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Hanink (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom De Klark is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    J. de Klark, "Stamboom De Klark", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-klark/I3868.php : benaderd 30 januari 2026), "Megtelt "Mekka" Hanink (1766-1821)".