Stamboom De Klark » Johanna Geertruida "Na" Berendsen (1887-1975)

Persoonlijke gegevens Johanna Geertruida "Na" Berendsen 


Gezin van Johanna Geertruida "Na" Berendsen

Zij is getrouwd met Gerrit Timmermans.

Zij zijn getrouwd op 23 november 1911 te Rheden, zij was toen 23 jaar oud.Bron 3

Het voorgenomen huwelijk van Gerrit Timmermans en Johanna Geertruida Berendsen werd afgekondigd op 12 en 19 november 1911.
Getuigen bij het huwelijk waren Jan Timmermans, oud 46 jaar, timmerman, oom van de bruidegom, wonende te Angerlo, Willem Johan Berendsen, oud 49 jaar, schilder, oom van de bruid, wonende te Velp, gemeente Rheden, Hendrik Nijman, oud 64 jaar, landbouwer, oom van de bruid, wonende te Hummelo en Gerrit Schut, oud 59 jaar, zonder beroep, wonende te Velp.
Het bruidspaar overlegde hun geboorteakten en een certificaat van de Nationale Militie dat Gerrit aan zijn verplichtingen had voldaan.
De wederzijdse ouders waren aanwezig en gaven hun toestemming tot het aangaan van het huwelijk.

Kind(eren):

  1. Egbert Timmermans  1924-2007

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johanna Geertruida "Na" Berendsen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johanna Geertruida "Na" Berendsen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johanna Geertruida Berendsen


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Geboorteakte gemeente Rheden. Akte nr. 412.
    2. (Niet openbaar)
    3. Huwelijksakte gemeente Rheden. Akte nr. 130.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 20 december 1887 lag rond de 0,9 °C. Er was 5 mm neerslag. De winddruk was 8 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1887: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 28 januari » In een sneeuwstorm in Montana worden de grootste sneeuwvlokken ooit gemeten (38 bij 20 centimeter).
      • 3 juni » Oprichting van de Argentijnse gymnastiek- en schermclub Club de Gimnasia y Esgrima de La Plata.
      • 4 juni » In Parijs wordt het Institute Pasteur opgericht.
      • 26 juli » Het eerste Esperantoboek komt uit. De verwachting is dat binnen 100 jaar de hele wereld deze taal spreekt.
      • 15 augustus » Eerste beklimming van de Mönch in Zwitserland.
      • 1 september » Oprichting van de Elektrotechnische Fabriek N.V., later Getronics genaamd, door Groeneveld en van der Pol.
    • De temperatuur op 23 november 1911 lag tussen -0,7 °C en 3,0 °C en was gemiddeld 1,5 °C. Er was 0,3 uur zonneschijn (4%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • In het jaar 1911: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
      • 26 januari » Première van de opera Der Rosenkavalier van Richard Strauss in Dresden.
      • 15 maart » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub FK Austria Wien.
      • 31 mei » De Titanic wordt te water gelaten.
      • 21 augustus » De Mona Lisa wordt op klaarlichte dag gestolen uit het Louvre in Parijs.
      • 26 oktober » De arts Sun Yat-sen wordt uitgeroepen tot president van de Chinese republiek.
      • 27 november » Paus Pius X creëert 19 nieuwe kardinalen, onder wie de Nederlandse Redemptorist pater Willem Marinus van Rossum.
    • De temperatuur op 27 februari 1975 lag tussen -3,3 °C en 11,6 °C en was gemiddeld 3,1 °C. Er was 9,9 uur zonneschijn (92%). De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
    • In het jaar 1975: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 13,6 miljoen inwoners.
      • 30 maart » Tijdens de Vietnamoorlog veroveren Noord-Vietnamese troepen de zuidelijke stad Đà Nẵng.
      • 30 april » Het Nederlands voetbalelftal verliest in Antwerpen met 1-0 van België in een vriendschappelijke wedstrijd. Raoul Lambert maakt in de 78ste minuut het enige doelpunt. Oranje telt drie debutanten: Kees Kist, Frans Thijssen en Adrie van Kraaij.
      • 24 mei » Nederland besluit als eerste Europees NAVO-land tot de aanschaf van F-16 jachtvliegtuigen.
      • 12 juli » Sao Tomé en Principe wordt onafhankelijk van Portugal.
      • 14 september » In het Amsterdamse Rijksmuseum kerft een geestelijk gestoorde man met een tafelmes dertien keer in De Nachtwacht.
      • 29 november » Robert Muldoon wordt verkozen tot premier van Nieuw-Zeeland.

    Over de familienaam Berendsen


    De publicatie Stamboom De Klark is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    J. de Klark, "Stamboom De Klark", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-klark/I1311.php : benaderd 6 februari 2026), "Johanna Geertruida "Na" Berendsen (1887-1975)".