Stamboom De Klark » Lammert Bannink (1813-1877)

Persoonlijke gegevens Lammert Bannink 

  • Hij is geboren op 7 mei 1813 in Geesteren.Bron 1
    Getuigen bij de geboorteaangifte van Lammert Bannink waren Hendrik Jan Hagens, oud 33 jaar, schoenmaker en Berend Dave, oud 34 jaar, landbouwer, beiden te Geesteren.
    De vader verklaarde niet te kunnen schrijven,
    Tijdstip: 04:00
  • Registratie van geboorte op 7 mei 1813.Bron 2
  • Beroep: in het jaar 1844 Winkelier.Bron 3
  • Woonachtig in het jaar 1865: Wijk A, huis nr. 384, Lochem.Bron 4
  • Hij is overleden op 20 april 1877 in Lochem, hij was toen 63 jaar oud.Bron 5
    Het overlijden van Lammert Bannink werd aangegeven door Lambartus Nossent, oud 70 jaar, rentenier en Gerrit Jan van Beusekom, oud 29 jaar, gemeentesecretaris, beiden wonene te Lochem.
    Lammert is overleden in wijk A, huis nr. 437.
    Tijdstip: 23:30
  • Registratie van overlijden op 21 april 1877.Bron 6
  • Een kind van Hendrik Jan Bannink en Henders Boskamp
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 10 februari 2011.

Gezin van Lammert Bannink

Hij is getrouwd met Jenneken Meijer.

Zij zijn getrouwd op 26 april 1844 te Lochem, hij was toen 30 jaar oud.Bron 7

Getuigen waren Hendrik Jan Antoni Meijer, oud 31 jaar, kooopman, neef van de bruid, Jan Willem Meijer, oud 26 jaar, landbouwer, broer van de bruid, Martinus van de Riet, oud 29 jaar, bakker en Berend Mensink, oud 57 jaar, dagloner, allen wonende te Lochem, de laatste twee getuigen onverwant.
Het bruidspaar had tevoren ingeleverd hun geboorteakten, een certificaat van de Nationale Militie dat Lammert aan zijn verplichtingen voldaan had en certificaten dat de huwelijksafkondigingen in Lochem en Vorden zonder stuiting afgelopen waren.( Lammert woonde in Vorden.)

Kind(eren):

  1. Heintje Bannink  1849-1897 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Lammert Bannink?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Lammert Bannink

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Lammert Bannink


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Geboorteakte gemeente Geesteren. Akte nr. 30.
    2. (Niet openbaar)
    3. (Niet openbaar)
    4. Geboorteakte J.W.L.
    5. Overlijdensakte gemeente Lochem. Akte nr. 21.
    6. Overlijdensakte.
    7. Genlias. Akte nr. 3

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 7 mei 1813 lag rond de 15,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: winderig omtrent helder. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1813: Bron: Wikipedia
      • 17 januari » De Brit Humphry Davy ontdekt de lichtboog.
      • 27 januari » De opera Il Signor Bruschino van componist Gioacchino Rossini gaat in première in het Teatro San Moisè in Venetië.
      • 16 maart » Pruisen verklaart Napoleon de oorlog.
      • 21 juni » Slag bij Vitória in Spanje. Arthur Wellesley overwint het Franse leger in Spanje.
      • 13 november » De acteur Frederikus Adrianus Rosenveldt wordt door de Franse politie gearresteerd nadat hij op het toneel "Vivat Oranje!" heeft geroepen. Hij wordt in gevangenschap naar Frankrijk afgevoerd.
      • 29 december » Britse soldaten steken Buffalo (New York) in brand tijdens de Oorlog van 1812.
    • De temperatuur op 26 april 1844 lag rond de 11,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1844: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
      • 27 februari » De Dominicaanse Republiek wordt onafhankelijk van Haïti.
      • 14 maart » Umberto I, koning van Italië († 1900)
      • 6 juni » De YMCA wordt opgericht in Londen.
      • 13 juni » Linus Yale verkrijgt octrooi op het deurslot.
      • 27 juni » Joseph Smith, leider van de Mormonen, en zijn broer Hyrum worden in de gevangenis te Carthage, Illinois, door tegenstanders van de Mormoonse Kerk gelyncht.
      • 22 oktober » William Miller voorspelt dat de Wederkomst van Jezus op deze dag zou plaatsvinden. Toen de voorspelling niet uitkwam, leidde dit tot de "Great Disappointment" ("Grote Teleurstelling").
    • De temperatuur op 20 april 1877 lag rond de 9,3 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 79%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
    • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
    • In het jaar 1877: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 1 januari » Koningin Victoria wordt uitgeroepen tot keizerin van India.
      • 5 maart » Rutherford B. Hayes wordt beëdigd als 19e President van de Verenigde Staten
      • 28 april » In Rotterdam wordt de Willemsspoorbrug over de Nieuwe Maas in gebruik genomen.
      • 21 november » Thomas Edison vindt de fonograaf uit.
      • 29 november » Thomas Edison demonstreert voor het eerst zijn fonograaf.
      • 6 december » De eerste editie van The Washington Post verschijnt.

    Over de familienaam Bannink

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Bannink.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Bannink.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Bannink (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom De Klark is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    J. de Klark, "Stamboom De Klark", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-klark/I1089.php : benaderd 24 januari 2026), "Lammert Bannink (1813-1877)".