Stamboom De Klark » Johan Willem Louis Bannink (1865-1915)

Persoonlijke gegevens Johan Willem Louis Bannink 

  • Hij is geboren op 22 september 1865 in Lochem.Bron 1
    Getuigen bij de geboorteaangifte van Johan Willem Louis Bannink door zijn vader waren Johan Lambertus Nossent, oud 59 jaar, landbouwer en Hendrik van Ee, oud 42 jaar, tuinman, beiden wonende te Lochem.
    Johan is geboren in Wijk A, huis nr. 384.
    Tijdstip: 20:30
  • Registratie van geboorte op 23 september 1865.Bron 2
  • Beroepen:
    • in het jaar 1892 Kastelein.Bron 3
    • in het jaar 1903 Koffiehuishouder.Bron 3
    • in het jaar 1915 Caféhouder.Bron 4
  • Woonachtig in het jaar 1865: Wijk A, huis nr. 384, Lochem.Bron 5
  • Hij is overleden op 26 mei 1915 in Lochem, hij was toen 49 jaar oud.Bron 6
    Het overlijden van Johan Willem Louis Bannink werd aangegeven door Nicolaas Milius, oud 47 jaa, kruidenier en Willem Olijslag, oud 37 jaar, voerman, beiden wonende te Lochem.
    Johan is overleden in zijn huis Wijk A, nr. 1133.
    Tijdstip: 14:30
  • Registratie van overlijden op 27 mei 1915.Bron 7
  • Een kind van Lammert Bannink en Jenneken Meijer
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 27 november 2010.

Gezin van Johan Willem Louis Bannink

(1) Hij is getrouwd met Anna Lutia Bosch.

Zij zijn getrouwd op 20 mei 1892 te Lochem, hij was toen 26 jaar oud.Bron 8

Het voorgenomen huwelijk van Johan Willem Louis Bannink en Anna Lutia Bosch werd afgekondigd op 8 en 15 mei 1892.
Het bruidspaar overlegde hun geboorteakten, de overlijdensakten van de wederzijdse ouders en een certificaat van voldoening aan de Nationale Militie.
Getuigen waren Albert Bannink, oud 44 jaar, winkelier, broer van de bruidegom, Lambertus Reudink, oud 44 jaar, molenaar, zwager van de bruidegom, Bernard Diederik Bruggeman, oud 39 jaar, stucadoor, zwager van de bruid en Albert van de Riet, oud 27 jaar, bakker, zwager van de bruid. Bruggeman woonde in Apeldoorn, de andere drie in Lochem.

(2) Hij is getrouwd met Antje van Welij.

Zij zijn getrouwd op 12 februari 1903 te Zoelen, Gelderland, Nederland, hij was toen 37 jaar oud.Bron 9

Het voorgenomen huwelijk van Johan Willem Louis Bannink en Antje van Welij werd afgekondigd te Lochem en Zoelen op 30 januari en 6 februari 1903.
Getuigen bij het huwelijk waren Steven Pieter Cornelis van Welij, oud 31 jaar, zonder beroep, broer van de bruid, wonende te Kerkavezaath, Gerrit Hendrik Helderman, oud 39 jaar, boekhouder, zwager, wonende te Amsterdam, Albert Bannink, oud 55 jaar, koopman, broer van de bruidegom, wonende te Lochem en Lambertus Reudink, oud 55 jaar, molenaar, zwager van de bruidegom, wonende te Lochem.
Overlegd werden door het bruidspaar 1e hun geboorteakten, 2e certificaat van de Nationale Militie dat Johan aan zijn verplichtingn had voldaan, 3e overlijdensakte van Johans eerste vrouw, 4e certificaat van huwelijksafkondiging in Lochem en Zoelen.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johan Willem Louis Bannink?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johan Willem Louis Bannink

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johan Willem Louis Bannink

Johan Willem Louis Bannink
1865-1915

(1) 1892
(2) 1903

Antje van Welij
± 1868-????


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Geboorteakte gemeente Lochem. Akte nr. 63.
    2. (Niet openbaar)
    3. (Niet openbaar)
    4. Overlijdenakte
    5. Geboorteakte J.W.L.
    6. Overlijdensakte gemeente Lochem. Akte nr. 32.
    7. Overijdensakte.
    8. Huwelijksakte gemeente Lochem. Akte nr. 12.
    9. Huwelijksakte gemeenteZoelen. Akte nr. 4.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 22 september 1865 lag rond de 17,5 °C. De winddruk was 2.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 81%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
    • In het jaar 1865: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 22 februari » Tennessee neemt een nieuwe grondwet aan waarin slavernij is afgeschaft.
      • 9 april » Met de overgave van generaal Robert E. Lee eindigt de Amerikaanse Burgeroorlog.
      • 5 mei » De eerste treinroof vindt plaats in de buurt van North Bend, Ohio (Verenigde Staten).
      • 10 mei » Goedkeuring van de Congregatie van de Zonen van de Onbevlekte Maria of Paters van Chavagnes door Paus Pius IX.
      • 18 december » Door aanname van het 13de amendement van de Amerikaanse grondwet wordt slavernij afgeschaft in de Verenigde Staten van Amerika.
      • 23 december » België, Frankrijk, Italië en Zwitserland komen een Latijnse muntunie overeen.
    • De temperatuur op 12 februari 1903 lag tussen 1,7 °C en 8,4 °C en was gemiddeld 6,1 °C. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
    • In het jaar 1903: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,3 miljoen inwoners.
      • 11 juni » De moord op koning Alexander Obrenović en koningin Draga Mašin van Servië maakt een einde aan de dynastie van het Huis Obrenović.
      • 16 juni » Henry Ford richt de Ford Motor Company op in Detroit.
      • 1 juli » Vertrek van de eerste Ronde van Frankrijk.
      • 15 september » Drie schepen uit Arnemuiden vergaan tijdens stormweer, 10 vissers verdrinken.
      • 18 november » De Verenigde Staten en Panama tekenen het Hay-Bunau Varilla Verdrag, dat de Verenigde Staten exclusieve rechten geeft over de Panamakanaalzone.
      • 17 december » Orville Wright maakt de eerste gemotoriseerde vlucht ter wereld, met de Wright Flyer (of mogelijk de Flyer I) te Kitty Hawk.
    • De temperatuur op 26 mei 1915 lag tussen 9,9 °C en 25,2 °C en was gemiddeld 17,7 °C. Er was 13,7 uur zonneschijn (85%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • In het jaar 1915: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,3 miljoen inwoners.
      • 31 januari » Duitsland zet tijdens de Eerste Wereldoorlog voor het eerst gifgas in, in Polen tegen de Russen.
      • 20 februari » (VS) - Onder het motto Panama-Pacific wordt in San Francisco de 20e wereldtentoonstelling geopend.
      • 18 maart » De Geallieerden lijden een zware nederlaag op zee in Turkije bij de slag om Gallipoli.
      • 17 april » Op 17 april 1915 werden zware mijnladingen onder de Duitse stellingen op Hill 60 tot ontploffing gebracht, het begin van de Tweede Slag om Ieper
      • 7 mei » De RMS Lusitania wordt getorpedeerd door een Duitse onderzeeboot.
      • 24 mei » Italië verklaart de Oostenrijk-Hongaarse Dubbelmonarchie de oorlog.

    Over de familienaam Bannink

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Bannink.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Bannink.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Bannink (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom De Klark is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    J. de Klark, "Stamboom De Klark", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-klark/I1088.php : benaderd 16 maart 2026), "Johan Willem Louis Bannink (1865-1915)".