Stamboom De Joode - Van Wijk, Mulder - Veldkamp » Jan van Wijk (1878-1954)

Persoonlijke gegevens Jan van Wijk 

  • Hij is geboren op 15 april 1878 in Leeuwarden (Fr.).
  • Beroep: matroos grote vaart, kruier, schipper.
  • Woonachtig:
    • in het jaar 1933: Amsterdam.
    • in het jaar 1939: Prinsengracht 236 hs, Amsterdam.
    • in het jaar 1941: Polanenstraat 31 III-a, Amsterdam.
    • van 1879 tot 1889: .Bron 1
    • na 1896: .Bron 1
    • in het jaar 1945: Jacob van Lennepkade 158-II, Amsterdam.
    • in het jaar 1948: Lijnbaansstraat 22-hs, Amsterdam.
    • in het jaar 1952: van Breestraat 115-hs, Amsterdam.
  • Hij is overleden op 8 november 1954 in Amsterdam, hij was toen 76 jaar oud.
  • Een kind van Gooitze Goitze Jans en Margje Baukes Meyer
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 7 juli 2012.

Gezin van Jan van Wijk

Hij is getrouwd met Ytje Huizenga.

Zij zijn getrouwd op 7 februari 1903 te Tietjerksteradeel (O-Fr. bij Burgum), hij was toen 24 jaar oud.Bron 2


Kind(eren):

  1. Gooitzen van Wijk  1903-1907
  2. Trijntje van Wijk  1905-1970
  3. Bauke van Wijk  1909-1965
  4. Margje van Wijk  1914-1914
  5. Margje van Wijk  1916-1980
  6. Wybe van Wijk  1903-1907

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan van Wijk?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan van Wijk

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. bevolkingsregister Leeuwarden
  2. genlias

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 15 april 1878 lag rond de 19,1 °C. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 53%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
  • In het jaar 1878: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 2 februari » Griekenland verklaart de oorlog aan Turkije.
    • 19 februari » Thomas Edison verkrijgt een octrooi op de fonograaf.
    • 3 maart » Kroning van Paus Leo XIII in Rome.
    • 1 april » Het licht van Lange Jaap, een vuurtoren in Huisduinen, bij Den Helder wordt voor de eerste maal ontstoken. Lange Jaap is de hoogste gietijzeren toren van Europa.
    • 28 juni » Oprichting van de Priestercongregatie van het Heilig Hart van Jezus door de Franse priester Leo Dehon.
    • 2 juli » Eerste Varsity (roeien).
  • De temperatuur op 7 februari 1903 lag tussen 0,6 °C en 8,4 °C en was gemiddeld 4,9 °C. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1903: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,3 miljoen inwoners.
    • 23 februari » Cuba verhuurt Guantanamo Bay "voor de eeuwigheid" aan de Verenigde Staten.
    • 27 mei » Opening nieuwe Koopmansbeurs van Amsterdam (Beurs van Berlage) door Koningin Wilhelmina
    • 11 juni » De moord op koning Alexander Obrenović en koningin Draga Mašin van Servië maakt een einde aan de dynastie van het Huis Obrenović.
    • 4 augustus » Kardinaal Giuseppe Sarto wordt gekozen tot Paus Pius X.
    • 30 augustus » Oprichting van de "Harley-Davidson Motor Company".
    • 3 oktober » In Rotterdam worden de eerste twee droogdokken in gebruik genomen.
  • De temperatuur op 8 november 1954 lag tussen 1,8 °C en 10,1 °C en was gemiddeld 6,0 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 0,2 uur. Er was 3,0 uur zonneschijn (33%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1954: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,6 miljoen inwoners.
    • 29 mei » Heiligverklaring van Paus Pius X in Rome door Paus Pius XII
    • 6 juni » Eerste Eurovisie-uitzending met een verslag van het Narcissenfeest in Montreux.
    • 11 oktober » Encycliek Ad Caeli Reginam van Paus Pius XII over Maria Koningin.
    • 1 november » Benoeming van Giovanni Battista Montini tot aartsbisschop van Milaan.
    • 15 december » De status van de Nederlandse Antillen en Suriname als deel van het Koninkrijk der Nederlanden wordt vastgelegd in het Statuut voor het Koninkrijk der Nederlanden.
    • 18 december » Oprichting van de Colombiaanse voetbalclub Deportes Tolima.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Wijk

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Van Wijk.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Van Wijk.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van Wijk (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Eli de Joode, "Stamboom De Joode - Van Wijk, Mulder - Veldkamp", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-joode/R4962.php : benaderd 4 februari 2026), "Jan van Wijk (1878-1954)".