Stamboom De Duffelt » Neeltje "1869 " Edelman (1869-1958)

Persoonlijke gegevens Neeltje "1869 " Edelman 

Bronnen 1, 2Bronnen 1, 2

Gezin van Neeltje "1869 " Edelman

Zij is getrouwd met Cornelis van Ekeren.Bron 1

Zij zijn getrouwd op 2 september 1892 te Reeuwijk, Zuid-Holland, Nederland, zij was toen 22 jaar oud.Bron 2

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Neeltje "1869 " Edelman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Neeltje "1869 " Edelman

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Neeltje Edelman

Neeltje Edelman
1869-1958

1892

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Overlijden Cornelis van Ekeren, WIE30421882
    hoofdpersoonnaam=Cornelis van Ekeren
    hoofdpersoongeslacht=Man
    hoofdpersoonleeftijd=94
    hoofdpersoonovldatum=vrijdag 23 oktober 1959
    hoofdpersoonovlplaats=Baarn
    partner=Neeltje Edelman
    hoofdpersoonvader=Teunis van Ekeren
    hoofdpersoonmoeder=Cornelia van Hoevelaken
    gebeurtenis=Overlijden
    aktedatum=24 oktober 1959
    akteplaats=Baarn
    archief=1221-1
    erfgoedinstelling=Het Utrechts Archief
    Registratienummer=1520
    aktenummer=200
    brontype=BS Overlijden
    partnerrelatie=Partner
    Instellingsplaats=Utrecht
    Collectiegebied=Utrecht
  2. Huwelijk Cornelis van Ekeren, WIE20989508
    hoofdpersoonnaam=Cornelis van Ekeren
    hoofdpersoonleeftijd=27
    hoofdpersoongebplaats=Langbroek
    partnernaam=Neeltje Edelman
    partnerleeftijd=22
    partnergebplaats=Zwammerdam
    hoofdpersoonvader=Teunis van Ekeren
    hoofdpersoonmoeder=Cornelia van Hoevelaken
    partnervader=Jan Edelman
    partnermoeder=Catharina Jongeneel
    trdatum=vrijdag 2 september 1892
    trplaats=Reeuwijk
    gebeurtenis=Huwelijk
    aktedatum=2 september 1892
    akteplaats=Reeuwijk
    erfgoedinstelling=Nationaal Archief
    aktenummer=16
    brontype=BS Huwelijk
    Instellingsplaats=Woerden
    Collectiegebied=Zuid-Holland
    Aktesoort=Huwelijksakte

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 28 oktober 1869 lag rond de 5,7 °C. De winddruk was 6 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 78%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1869: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Ulysses S. Grant wordt beëdigd als 18e president van de Verenigde Staten
    • 10 mei » Goedkeuring van de Congregatie van de Religieuzen van Sint Vincentius a Paolo door paus Pius IX.
    • 3 november » Eerste verschijning van het Britse wetenschappelijk vakblad Nature.
    • 17 november » In Egypte wordt het Suezkanaal geopend.
    • 22 november » In Dumbarton, Schotland wordt de klipper Cutty Sark te water gelaten. Het was een van de laatste klippers, en het is de enige klipper die nog bestaat.
    • 28 december » William Semple verkrijgt octrooi op kauwgom.
  • De temperatuur op 2 september 1892 lag rond de 15,5 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 75%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1892: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 13 januari » Jaap Eden wordt de eerste Nederlandse wereldkampioen in de schaatsgeschiedenis.
    • 27 maart » In Manresa (Catalonië) wordt de Bases de Manresa, een ontwerp voor een regionale grondwet, goedgekeurd.
    • 24 mei » Octrooiaanvraag van Thomas Edison op de elektrische spoorweg.
    • 7 juli » De Nederlander Janus Ooms wint als eerste niet-Britse roeier de Diamond Sculls in Henley, het officieuze wereldkampioenschap.
    • 9 september » De Amerikaanse astronoom Edward Emerson Barnard ontdekt Amalthea, de derde maan van Jupiter.
    • 18 december » Wereldpremière van De notenkraker van Tsjaikovski in het Mariinskitheater te Sint-Petersburg.
  • De temperatuur op 4 mei 1958 lag tussen 0,8 °C en 13,9 °C en was gemiddeld 8,4 °C. Er was 12,2 uur zonneschijn (81%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 13 oktober 1956 tot 22 december 1957 was er in Nederland het kabinet Drees III met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • Van 22 december 1957 tot 19 mei 1959 was er in Nederland het kabinet Beel II met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • In het jaar 1958: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,1 miljoen inwoners.
    • 4 januari » Spoetnik 1 valt na 92 dagen in de ruimte terug op aarde.
    • 20 januari » President Marcos Pérez Jiménez van Venezuela slaat op de vlucht vanwege de opstand tegen zijn regime.
    • 24 mei » Martin Schröder richt een Nederlandse luchtvaartmaatschappij op. Eerst Martin's Air Charter geheten wordt deze later omgedoopt tot Martinair.
    • 24 mei » United Press en International News Service fuseren tot United Press International (UPI).
    • 10 augustus » Zwemster Dawn Fraser uit Australië brengt in Schiedam haar eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag op 1.01,2.
    • 31 oktober » Definitief einde Gooische Stoomtram.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Edelman

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Edelman.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Edelman.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Edelman (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I296108.php : benaderd 5 februari 2026), "Neeltje "1869 " Edelman (1869-1958)".