Stamboom de Crom » Anna Maria (Maria Anna ) Baart (Baert) (1832-1890)

Persoonlijke gegevens Anna Maria (Maria Anna ) Baart (Baert) 

Bron 1
  • Zij is geboren op 8 april 1832 in Hontenisse, Gem.-HULST, Zeeuws Vlaanderen, Nederland.
    Kind:Maria Anna BaartGeslacht:VrouwGeboorteplaats:HontenisseGeboortedatum:zondag 8 april 1832Vader:N NMoeder:Elisabeth BaartGebeurtenis:GeboorteDatum:zondag 8 april 1832Gebeurtenisplaats:HontenisseDocumenttype:BS GeboorteErfgoedinstelling:Zeeuws ArchiefZeeuws ArchiefPlaats instelling:MiddelburgCollectiegebied:ZeelandArchief:25Registratienummer:HON-G-1832Aktenummer:46Registratiedatum:8 april 1832Akteplaats:HontenisseOpmerking:Buitenechtelijk kind
  • Zij is overleden op 11 juni 1890 in Axel, zij was toen 58 jaar oud.
    Axel ovl Overlijden Anna Maria Baart, 11-6-1890 Soort akte: Overlijdensakte Aktenummer: 40 Aktedatum: 1890 Gemeente: Axel Overlijdensdatum: 11-6-1890 Overlijdensplaats: Axel Overledene: Anna Maria Baart Geboorteplaats: Hontenisse Geslacht: Vrouwelijk Burgerlijke staat: Weduwe Leeftijd: 63 jaar Beroep: Werkvrouw Partner: Cornelis de Feber Leeftijd: Vader: N N Leeftijd: Moeder: N N Leeftijd: Toegangsnummer: 25 Burgerlijke Stand Zeeland (1796) 1811-1980 Inventarisnummer: AXE-O-1890 Vindplaats: Zeeuws Archief laatste wijziging 02-04-2011

Gezin van Anna Maria (Maria Anna ) Baart (Baert)

Zij is getrouwd met Corneille (Cornelis) de Feber (Lefeber).

Zij zijn getrouwd op 31 augustus 1861 te Hengstdijk, Hulst, Zeeuws-Vlaanderen, Zeeland, Nederland, zij was toen 29 jaar oud.

Bruidegom:Corneille de FeberGeboorteplaats:OssenisseLeeftijd:48Beroep:dienstknechtVader bruidegom:Josse de FeberMoeder bruidegom:Judocce HeijensBruid:Maria Anna BaartGeboorteplaats:HontenisseLeeftijd:29Beroep:DienstmeidVader bruid:N NMoeder bruid:Elisabeth BaartBeroep:ArbeidsterGebeurtenis:HuwelijkDatum:zaterdag 31 augustus 1861Gebeurtenisplaats:HengstdijkDocumenttype:BS HuwelijkErfgoedinstelling:Zeeuws ArchiefZeeuws ArchiefPlaats instelling:MiddelburgCollectiegebied:ZeelandArchief:25Registratienummer:HEN-H-1861Aktenummer:8Registratiedatum:31 augustus 1861Akteplaats:Hengstdijk

Kind(eren):

  1. Petrus de Feber  1867-1909 
  2. Cornelis de Feber  1868-1876

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Anna Maria (Maria Anna ) Baart (Baert)?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Anna Maria (Maria Anna ) Baart (Baert)

Anna Maria (Maria Anna ) Baart (Baert)
1832-1890

1861

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Luisterburg Web Site, Marinus Theodorus Johanna Maria Luisterburg, via https://www.myheritage.nl/person-1500489...
    Persoon toegevoegd door het bevestigen van een Smart Match

    Stambomen op MyHeritage

    Familiesite: Luisterburg Web Site

    Familiestamboom: 183675642-1

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 8 april 1832 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Typering van het weer: helder nevel. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1832: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 12 februari » Ecuador annexeert de Galápagoseilanden.
    • 7 mei » Griekenland wordt onafhankelijk van Turkije.
    • 12 mei » In het Teatro della Canobbiana, te Milaan, gaat de opera L'elisir d'amore (Het liefdeselixer) van de Italiaanse componist Gaetano Donizetti in première.
    • 5 juni » De Belgische frank ziet het daglicht. In die tijd ging het om een zilveren muntstuk van 5 gram met 9/10 fijn metaal.
    • 23 november » Stichting van de Congregatie van de Zusters van Liefde van Onze Lieve Vrouw Moeder van Barmhartigheid door pastoor Joannes Zwijsen in Tilburg.
    • 28 december » John Calhoun is de eerste vicepresident van de Verenigde Staten die aftreedt.
  • De temperatuur op 31 augustus 1861 lag rond de 18,2 °C. De winddruk was 2.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 59%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 februari 1860 tot 14 maart 1861 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Van Heemstra met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. S. baron Van Heemstra (liberaal).
  • Van 14 maart 1861 tot 31 januari 1862 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Loudon met als eerste ministers Mr. J.P.P. baron Van Zuijlen van Nijevelt (conservatief-liberaal) en Mr. J. Loudon (liberaal).
  • In het jaar 1861: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 9 februari » Jefferson Davis wordt gekozen als eerste en enige president van de Geconfedereerde Staten van Amerika.
    • 4 maart » De "Stars and Bars" wordt aangenomen als de vlag van de Geconfedereerde Staten van Amerika
    • 11 maart » De grondwet van de Geconfedereerde Staten van Amerika wordt aangenomen.
    • 20 mei » Kentucky verklaart zich neutraal in het conflict dat de Amerikaanse Burgeroorlog zou gaan heten.
    • 10 juni » Slag bij Big Bethel tijdens de Amerikaanse Burgeroorlog. Het is een van de eerste veldslagen dat resulteerde in een Zuidelijke overwinning.
    • 31 oktober » Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en Spanje sluiten het Verdrag van Londen, waarin ze besloten over te gaan tot interventie in Mexico (ook wel bekend als de Tweede Onafhankelijkheidsoorlog)
  • De temperatuur op 11 juni 1890 lag rond de 16,1 °C. Er was 3 mm neerslag. De winddruk was 8 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 75%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1890: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Heiligverklaring van Liduina van Schiedam door Paus Leo XIII.
    • 3 juli » Idaho treedt als 43ste staat toe tot de VS.
    • 6 augustus » William Kemmler sterft als eerste mens op de elektrische stoel.
    • 23 november » Het Groothertogdom Luxemburg wordt losgemaakt uit de personele unie met Nederland.
    • 29 november » In Japan wordt een nieuwe grondwet aangenomen en komt de Diet voor het eerst bijeen.
    • 4 december » Het stoffelijk overschot van Koning Willem III wordt bijgezet in Delft.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Baart (Baert)


De publicatie Stamboom de Crom is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jac de Crom, "Stamboom de Crom", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-crom/I521981.php : benaderd 2 januari 2026), "Anna Maria (Maria Anna ) Baart (Baert) (1832-1890)".