Stamboom Coumou » Dingeman Jozias Coumou (1890-1970)

Persoonlijke gegevens Dingeman Jozias Coumou 

Bronnen 1, 2, 3, 4

Gezin van Dingeman Jozias Coumou

Hij is getrouwd met Jannetje Nan van Vooren.

op 9-1-1915 vertrok het echtpaar naar Soerabaja (Indonesie)

Zij zijn op 19 december 1914 te Maassluis, Zuid-Holland, Nederland in ondertrouw gegaan.

Zij zijn getrouwd op 6 januari 1915 te Schiedam, Zuid-Holland, Nederland, hij was toen 24 jaar oud.Bron 1

David Coumou, 36 jaar broodbakker broer van Dingeman Jozias wonende te Maassluis. Johannes van Vooren, 54 jaar boekhouder oom van janentje en wonende te Bodegraven

Kind(eren):

  1. Pieter Coumou  1919-2007 


Notities over Dingeman Jozias Coumou

Kregen in 1970 postuum de Jad Vashem onderscheiding (omdat ze Joodse onderduikers hadden gehad)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Dingeman Jozias Coumou?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Dingeman Jozias Coumou

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Dingeman Jozias Coumou

Pieter Coumou
1844-1918

Dingeman Jozias Coumou
1890-1970

1915
Pieter Coumou
1919-2007

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. BS Huwelijksregister Coumou en Vooren van, BSH 1915-003 Er zijn gekoppelde afbeeldingen
    2. Yad Vashem-onderscheiding, 1890-224
      Biografische index (1 treffer)
      De biografische index is een toegang op biografische naslagwerken waarin u (korte) levensbeschrijvingen vindt van personen die een vooraanstaande rol in het maatschappelijk leven hebben gespeeld. U kunt deze werken raadplegen in onze studiezalen. De index wordt nog altijd aangevuld met nieuwe gegevens.
      Dingeman Jozias Coumou 1890 -
      Bron: Rechtvaardigen onder de Volkeren. Nederlanders met een Yad Vashem-onderscheiding voor hulp aan joden.
      Deel/Blz.: 224
    3. Passagierslijst Coumou Dingeman Jozias en Vooren van, Jannetje, PL 1915-001
      Ze zijn op 10 januari vertrokken met de stoomschip Tambora, gezagvoerder M. van der Putte.
      Ze kwamen op 30 januari aan in Suez en 3 febr te Perim en 10 febr te Colombo

      Informatie over het stoomschip Tambora waarop Dingeman Jozias Coumou en zijn vrouw Jannetje van Vooren op 10 januari 1915 naar Nederlands-Indië vertrokken.

      Naam schip: TAMBORA

      Identification Data
      Gebouwd: 1910
      Nat. Official Number: 6603 ROTT 1910
      Category: Passenger-/cargo vessel
      Propulsion: Steamship
      Type: Passenger-/cargovessel
      Type Deck: Full scantling
      Material Hull: Steel
      Decks: 3

      Construction Data
      Bouwer: N.V. Koninklijke Maatschappij 'De Schelde'. Scheepswerf en Machinefabriek, Flushing (Vlissingen), Nederland
      Yardnumber: 131
      Launch Date: 1910-00-00
      Delivery Date: 1910-02-09

      Engine Manufacturer: N.V. Koninklijke Maatschappij 'De Schelde', Vlissingen, Nederland

      Engine Type: Steam, Triple Expansion
      Number of Cylinders: 3
      Power: 4500
      Power Unit: IHP (IPK)
      Eng. additional info: 30,5, 52 & 90-60.
      Speed in knots: 14.5
      Number of screws: 1

      Gross Tonnage: 5550.00 Gross tonnage
      Net Tonnage: 3416.00 Net tonnage
      Deadweight: 5149.00 tons deadweight (1016 kg)
      Bale: 209000 Cubic Feet

      Length 1: 413.7 Feet (British) Registered
      Beam: 49.3 Feet (British) Registered
      Depth: 27.5 Feet (British) Registered
      Draught:

      Passengers:
      1st 2nd 3rd Steerage Deck Total
      77 57 30 40 0 204

      Ship History Data

      Date/Name Ship 1910-02-09 TAMBORA
      Manager: Firma Wm Ruys & Zonen, Rotterdam, Nederland
      Owner: N.V. Rotterdamsche Lloyd, Rotterdam, Nederland
      Shareholder:
      Homeport / Flag: Rotterdam / Netherlands
      Callsign: PTJD
      Ship Events Data

      1909-01-04: NRC 040109
      Vlissingen, 4 januari. Het voor de Rotterdamsche Lloyd op de werf van de Koninklijke Maatschappij 'De Schelde' alhier in aanbouw zijnde mailstoomschip zal genaamd worden TAMBORA.

      1927-02-08: Op 08.02.1927 liggende te Rotterdam van een nieuw brandmerk voorzien: 631 Z ROTT 1927

      1931-00-00: Final Fate: De TAMBORA is op 24 februari 1931 voor sloop verkocht aan Frank Rijsdijk's Industrieele Ondernemingen NV., Hendrik-Ido-Ambacht.

      Made By: © Unknown
      Image type: Photo
      Collection: Lindenborn, Marien ; Researcher: Dick Gorter

      Made By: © Unknown
      Image type: Photo
      Collection: Lindenborn, Marien; Researcher: Dick Gorter
      Er zijn gekoppelde afbeeldingen
    4. BS Geboorteregister Coumou Dingeman Jozias, BSG 1890-002
      Pieter Coumou
      Vader geborene op zondag 6 juli 1890 Zierikzee
      Aktedatum : 07-07-1890, aktenummer (documentnumber) : 107
      Geboren te (born in) : Zierikzee, op (on) 06-07-1890
      Dingeman Jozias Coumou
      Zoon van :
      Vader (father) : Pieter Coumou
      Moeder (mother) : Adriana van der Kouwe
      Bron:
      Geboorteakten Zierikzee 1811-1907
      Archief:
      Burgerlijke Stand inventarisnummer [toegevoegd: 9 januari 2008]
      Zeeuws Archief: Akten van de Burgerlijke Stand Zeeland vanaf 1796/1811
      Er zijn gekoppelde afbeeldingen
    5. Krantenartikel Rouwadvertentie Coumou, Dingeman Jozias, K 1970-004 Er zijn gekoppelde afbeeldingen
    6. Begraafboek Coumou, Dingeman Jozias en Vooren van Jannetje Nan, B 1970-001 Er zijn gekoppelde afbeeldingen
    7. Krantenartikel rouwadvertentie Coumou, Dingeman Jozias, K 1970-001 Er zijn gekoppelde afbeeldingen

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 6 juli 1890 lag rond de 17,3 °C. Er was 5 mm neerslag. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 70%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
    • In het jaar 1890: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 11 januari » De Britse regering stelt Portugal voor een ultimatum wat betreft de Portugese aanwezigheid in Afrika.
      • 3 juli » Idaho treedt als 43ste staat toe tot de VS.
      • 10 juli » Wyoming wordt een staat van de Verenigde Staten.
      • 29 oktober » De Staten-Generaal, in verenigde vergadering bijeen, verklaren de Nederlandse koning Willem III wegens ziekte buiten staat de regering waar te nemen. Op 23 november van datzelfde jaar zou hij komen te overlijden.
      • 23 november » Koning Willem III sterft zonder mannelijke nakomelingen. Zijn enige dochter, de 10-jarige prinses Wilhelmina, volgt hem op als Koningin der Nederlanden, onder het regentschap van haar moeder, koningin Emma.
      • 29 november » In Japan wordt een nieuwe grondwet aangenomen en komt de Diet voor het eerst bijeen.
    • De temperatuur op 6 januari 1915 lag tussen 3,8 °C en 8,2 °C en was gemiddeld 5,8 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 1,8 uur zonneschijn (23%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • In het jaar 1915: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,3 miljoen inwoners.
      • 17 januari » In Amsterdam wordt het Antoni van Leeuwenhoek Ziekenhuis gesticht, ten behoeve van kankerpatiënten.
      • 25 januari » Alexander Graham Bell voert het eerste transcontinentale telefoongesprek, van New York naar San Francisco
      • 27 januari » De Verenigde Staten bezetten Haïti.
      • 14 maart » Sewraam Rambaran Mishre, Surinaams politicus († 1964)
      • 18 maart » De Geallieerden lijden een zware nederlaag op zee in Turkije bij de slag om Gallipoli.
      • 1 juli » Oprichting van de Luxemburgse voetbalclub Avenir Beggen.
    • De temperatuur op 20 november 1970 lag tussen 2,2 °C en 9,9 °C en was gemiddeld 6,4 °C. Er was 2,1 mm neerslag gedurende 2,8 uur. Er was 3,6 uur zonneschijn (42%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
    • In het jaar 1970: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 13,0 miljoen inwoners.
      • 7 januari » Oprichting van de Zuid-Afrikaanse voetbalclub Kaizer Chiefs.
      • 2 maart » Oprichting van de Venezolaanse voetbalclub Portuguesa Fútbol Club.
      • 25 april » Benoeming van Paul Schruers tot hulpbisschop van Hasselt.
      • 8 mei » Het Beatles-album Let It Be komt uit.
      • 17 juni » Octrooiaanvraag van Edwin Land op de polaroidcamera.
      • 1 oktober » Mevrouw D. van der Heem-Wagemakers is de eerste vrouwelijke districtsbestuurder in het vakbondswezen.
    • De temperatuur op 25 november 1970 lag tussen 3,5 °C en 10,9 °C en was gemiddeld 6,5 °C. Er was 7,1 uur zonneschijn (85%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
    • In het jaar 1970: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 13,0 miljoen inwoners.
      • 18 mei » In Geleen vindt het allereerste Pinkpop-festival plaats.
      • 18 juni » Een hevige bosbrand op het Artillerie Schietkamp (ASK) bedreigt het nabijgelegen 't Harde. De brand wordt ternauwernood gestuit maar zes huizen branden af.
      • 14 augustus » Opening van het Estadi Montilivi in de Spaanse stad Gerona.
      • 7 december » Bondskanselier Willy Brandt en president Józef Cyrankiewicz ondertekenen het West-Duits-Pools normalisatieverdrag.
      • 12 december » De eerste strip van Jan, Jans en de kinderen verschijnt in de Libelle.
      • 17 december » De rechtszaak betreffende het bloedbad van Mỹ Lai begint.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Coumou

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Coumou.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Coumou.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Coumou (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Coumou is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Ine Coumou, "Stamboom Coumou", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-coumou/I136.php : benaderd 10 januari 2026), "Dingeman Jozias Coumou (1890-1970)".