Stamboom Ceulemans » Joannes Baptista Audaert (1832-> 1914)

Persoonlijke gegevens Joannes Baptista Audaert 

  • Hij is geboren op 21 maart 1832 in Aalst, Oost-Vlaanderen, België.Bron 1
    Tijdstip: 18:30
  • Registratie van geboorte op 23 maart 1832.Bron 1
    Gebeurtenis gedeeld met Jean François Audaert (getuige)
  • Beroepen:
    • van 1858 tot 1867 twijndersgast.Bron 2
    • in het jaar 1869 herbergier.Bron 3
    • in het jaar 1870 twijndersgast.Bron 4
    • van 1872 tot 1874 herbergier.Bron 5
    • van 1880 tot 1884 dagloner.Bron 6
    • in het jaar 1884 koperslager in ijzer ("chaudronnier en fer").Bron 7
    • van 1888 tot 1900 dagloner.Bron 8
    • in het jaar 1904 zonder beroep.Bron 9
  • Woonachtig:
    • in het jaar 1832: Schaarbeke, Aalst, Oost-Vlaanderen, België, België.Bron 10
    • in het jaar 1858: Schaerbeke, Aalst, Oost-Vlaanderen, België, België.Bron 11
    • in het jaar 1859: Houtmarkt, Aalst, Oost-Vlaanderen, België, België.Bron 12
    • van 1861 tot 1865: Hoogstraat, Aalst, Oost-Vlaanderen, België, België.Bron 13
    • van 1867 tot 1870: Houtmarkt, Aalst, Oost-Vlaanderen, België, België.Bron 14
    • in het jaar 1872: Vrouwestraat, Aalst, Oost-Vlaanderen, België, België.Bron 15
    • in het jaar 1874: Zonnestraat, Aalst, Oost-Vlaanderen, België, België.Bron 16
    • van 1880 tot 1885: Rue Manchester 40, Sint-Jans-Molenbeek, Brussels Hoofdstedelijk Gewest, België.Bron 17
    • in het jaar 1888: Place de la Duchesse 23, Sint-Jans-Molenbeek, Brussels Hoofdstedelijk Gewest, België.Bron 18
    • in het jaar 1904: Rue Saint-Joseph 19, Sint-Jans-Molenbeek, Brussels Hoofdstedelijk Gewest, België.Bron 9
  • Hij is overleden na 23 februari 1914.
    Hij was nog in leven bij de geboorte van achterkleinzoon Joseph Stéphan Emile Brass.
  • Een kind van Jean François Audaert en Victoria de Schrijder
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 30 maart 2025.
Is geassocieerd met gebeurtenis op 25 september 1864 van Victoria de Schrijder.
Is geassocieerd met gebeurtenis op 1 maart 1861 van Albertus Audaert.

Gezin van Joannes Baptista Audaert

(1) Hij is getrouwd met Maria Daens.

Zij zijn getrouwd op 30 juni 1858 te Aalst, Oost-Vlaanderen, België, hij was toen 26 jaar oud.Bron 19

Het huwelijk werd afgekondigd op 20 en 27/06/1858. Getuigen: Petrus Daens, twijndersgast, 29 jaar oud, broer van de bruid, Emmanuël Muijlaert, werkman, 31 jaar oud, Augustus Moreels, barbier, 37 jaar oud, en Joannes Van der Stock, werkman, 31 jaar oud, allen woonachtig te Aalst. De derde getuige heeft de akte getekend. De echtgenoten, de moeder van de bruidegom, de ouders van de bruid, de eerste, tweede en de laatste getuige hebben verklaard niet te kunnen schrijven.
Gebeurtenis gedeeld met Petrus Daens (getuige)

Kind(eren):

  1. Albertus Audaert  1861-1884
  2. Josephus Audaert  1865-1890
  3. Leopoldus Audaert  1867-1900
  4. Victorina Audaert  1870-????


(2) Hij is getrouwd met Jeanne Marie Callebaut.

Zij zijn getrouwd op 24 maart 1894 te Sint-Jans-Molenbeek, Brussels Hoofdstedelijk Gewest, hij was toen 62 jaar oud.Bron 20

Het huwelijk werd afgekondigd op 04/03/1894. De echtgenote is weduwe van Jean Baptiste Gossé, overleden te Brussel, in tweede huwelijk van Charles Joseph Vercruyssen, overleden te Sint-Jans-Molenbeek en in derde huwelijk van Martin Vandenhauten, overleden te Sint-Jans-Molenbeek op 28/04/1893. De comparanten verklaren dat er een huwelijkscontract tussen hen gesloten werd bij notaris Verhaegen gisteren. Getuigen: Jean Voets, leerlooier, 39 jaar oud, Adolph Vercruysse, loodgieter, 23 jaar oud, Pierre Joseph Brass, "contre maître", 40 jaar oud, schoonzoon van de echtgenoot, wonende te Sint-Jans-Molenbeek, en Jean Baptiste Melkenbeek, 49 jaar oud, wonende te Brussel. De echtgenote en de twee eerste getuigen hebben verklaard niet te kunnen tekenen ongeletterd zijnde.
Gebeurtenis gedeeld met Petrus Josephus Brass (getuige)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Joannes Baptista Audaert?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Joannes Baptista Audaert

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Joannes Baptista Audaert


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Joannes Baptista Audaert



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Familysearch.org/Belgium, East Flanders, Civil Registration, 1541-1910/Aalst/Geboorten 1830-1832/Image 308/akte nr.127
    2. zijn huwelijksakte en geboorteakte dochter Stephania Judoca en zoon Leopoldus
    3. geboorteakte zoon Joannes Franciscus
    4. geboorteakte dochter Victorina
    5. geboorteakte dochters Joanna Stephania en Barbara Joanna
    6. huwelijksaktes dochter Stephania Judoca en zoon Alexander Judocus
    7. geboorteakte kleindochter Hortense Henriette
    8. overlijdensaktes echtgenote Maria Daens en zoon Josephus, huwelijksakte zoon Leopold, zijn huwelijksakte 2°huwelijk, huwelijksakte dochter Victorina en overlijdensakte zoon Leopoldus
    9. overlijdensakte echtgenote
    10. geboorteakte
    11. huwelijksakte 1° huwelijk
    12. geboorteakte dochter Stephania Judoca
    13. geboorteakte zonen Albertus, Alexander Judocus en Josephus
    14. geboorteakte zonen Leopoldus, Joannes Franciscus en dochter Victorina
    15. geboorteakte dochter Joanna Stephania
    16. geboorteakte dochter Barbara Joanna
    17. huwelijksakte dochter Stephania Judoca, geboorteakte kleindochter Hortense Henriette en overlijdensakte zoon Albertus
    18. overlijdensakte echtgenote Marie Daens
    19. Familysearch.org/Belgium, Oost-Vlaanderen/Registration 1541-1912/Aalst/Huwelijken 1858/Afb.132/37°blad/akte nr.69
    20. Familysearch.org/Belgium, Brabant, Brussels Hoofdstedelijk Gewest/Sint-Jans-Molenbeek/Huwelijken 1894/Image 422/28°blad/akte nr.110

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 21 maart 1832 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1832: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
      • 29 januari » Het nog steeds bestaande tijdschrift de Militaire Spectator wordt opgericht.
      • 12 februari » Ecuador annexeert de Galápagoseilanden.
      • 5 juni » De Belgische frank ziet het daglicht. In die tijd ging het om een zilveren muntstuk van 5 gram met 9/10 fijn metaal.
      • 2 augustus » 1300 militairen in Illinois verslaan de Sac- en Fox-indianen. Dit is het einde van de Black Hawk Oorlog.
      • 23 november » Stichting van de Congregatie van de Zusters van Liefde van Onze Lieve Vrouw Moeder van Barmhartigheid door pastoor Joannes Zwijsen in Tilburg.
      • 28 december » John Calhoun is de eerste vicepresident van de Verenigde Staten die aftreedt.
    • De temperatuur op 24 maart 1894 lag rond de 8,0 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 78%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
    • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
    • In het jaar 1894: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 12 maart » Coca-Cola wordt voor het eerst in flessen verkocht.
      • 14 april » Thomas Edison geeft een demonstratie met de kinetoscoop, een soort voorloper van de filmprojector.
      • 24 juni » Het IOC besluit elke vier jaar Olympische Spelen te organiseren.
      • 28 juni » Lieven Gevaert richt in Mortsel een firma op van fotografische producten.
      • 4 juli » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC La Chaux-de-Fonds.
      • 16 november » De Turken vermoorden zesduizend Armeniërs in Koerdistan
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Audaert

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Audaert.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Audaert.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Audaert (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Micheline Ceulemans, "Stamboom Ceulemans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-ceulemans/I911.php : benaderd 8 augustus 2025), "Joannes Baptista Audaert (1832-> 1914)".