Stamboom Ceulemans » Franciscus Maes (1905-)

Persoonlijke gegevens Franciscus Maes 


Gezin van Franciscus Maes

Hij is getrouwd met Theresia Arein (° De Voeght).

Zij zijn getrouwd op 31 december 1927 te Antwerpen, hij was toen 22 jaar oud.Bron 2

Het huwelijk werd afgekondigd op 18/12/1927. Getuigen: Maria Theresia De Voster, zonder beroep, te Antwerpen gehuisvest, weduwe van Joannes De Voeght, moederzijdse grootmoeder van de echtgenote, te Antwerpen gehuisvest, in het huwelijk van haar kleindochter toestemmende en in het bijzijn van Frans De Voeght, leurder, 28 jaar oud, oom van de echtgenote, en Bernard Maes, arbeider, 27 jaar oud, broer van de echtgenoot, beiden te Antwerpen gehuisvest. De comparanten hebben de akte getekend, behalve de moeder van de echtgenoot en de moederzijdse grootmoeder van de echtgenote die verklaard hebben niet te kunnen schrijven.
Maria Theresia de Voster was hierbij getuige.
Frans de Voeght was hierbij getuige.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Franciscus Maes?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Franciscus Maes

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Franciscus Maes


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. Familysearch.org/Belgium, Arr.Antwerpen, Burgerlijke Stand 1920-1930: Antwerpen/Huwelijken 1927/Afb.gr.nr.110472231/Afb.70 van 194/Akte nr.2911

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 14 november 1905 lag tussen 1,8 °C en 4,4 °C en was gemiddeld 3,2 °C. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1905: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Theodore Roosevelt wordt her-beëdigd als 26e president van de Verenigde Staten
    • 22 april » Oprichting Vereniging tot behoud van Natuurmonumenten in Amsterdam. Het initiatief daartoe werd genomen door Jac. P. Thijsse.
    • 3 mei » Oprichting van de Duitse voetbalclub DSC Arminia Bielefeld.
    • 16 mei » In Vriezenveen voltrekt zich een van de grootste branden uit de Nederlandse geschiedenis, die later het hele land wist te beroeren. In een paar uur tijd branden 228 huizen, twee kerken en het gemeentehuis aan de noordkant van Vriezenveen af. Er zijn geen persoonlijke ongelukken, maar er is wel heel veel leed. Circa 1600 inwoners zijn opeens dakloos. Drie dagen na de brand brengen koningin Wilhelmina en prins Hendrik een bezoek aan het zo getroffen dorp.
    • 16 oktober » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC Chiasso.
    • 21 november » Albert Einstein publiceert zijn massa-energierelatie E=mc² in de Annalen der Physik.
  • De temperatuur op 31 december 1927 lag tussen -8,9 °C en -2,4 °C en was gemiddeld -5,1 °C. Er was 5,1 uur zonneschijn (65%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1927: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,5 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Joop Wolff, Nederlands verzetsstrijder, journalist en communistisch politicus († 2007)
    • 18 mei » In het dorp Bath in Michigan blaast een man zijn boerderij, de plaatselijke lagere school en zijn auto op. 45 mensen, voornamelijk schoolkinderen, komen om het leven.
    • 21 mei » Charles Lindbergh voltooit de eerste non-stop solovlucht over de Atlantische Oceaan.
    • 1 juni » Een hevige tornado richt grote verwoestingen aan in de Achterhoek.
    • 17 juli » De Luxemburgse wielrenner Nicolas Frantz wint de 21e editie van de Ronde van Frankrijk.
    • 31 oktober » Openstelling van de oude spoorweghefbrug De Hef over de Koningshaven in Rotterdam.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Maes

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Maes.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Maes.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Maes (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Micheline Ceulemans, "Stamboom Ceulemans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-ceulemans/I5301.php : benaderd 16 februari 2026), "Franciscus Maes (1905-)".