Stamboom Ceulemans » Cornelis Broeren (± 1870-1936)

Persoonlijke gegevens Cornelis Broeren 

  • Hij is geboren rond 1870 in Rucphen en Sprundel, Noord-Brabant, Nederland.
  • Beroep: van 1896 tot 1836 landbouwer.Bron 1
  • Woonachtig in het jaar 1896: Roosendaal en Nispen, Noord-Brabant, Nederland.Bron 2
  • Hij is overleden op 20 november 1936 in Roosendaal en Nispen, Noord-Brabant, Nederland.Bron 3
    Tijdstip: 18:00
  • Registratie van overlijden op 21 november 1936.Bron 3
  • Een kind van Johannes Broeren en Johanna Bierstekers
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 22 maart 2025.

Gezin van Cornelis Broeren

Hij is getrouwd met Adriana Rommers.

Zij zijn getrouwd op 12 mei 1896 te Roosendaal en Nispen, Noord-Brabant, Nederland.Bron 4

Het huwelijk werd afgekondigd te Roosendaal en Nispen op 19 en 26/04/1896 en te Rucphen op 26/04 en 03/05/1896. Getuigen: Adrianus Broeren, 24 jaar oud, landbouwer, broer van de bruidegom, Johannes Rommers, 32 jaar oud, metselaar, broer van de bruid, Henricus Johannes van Oorschot, 35 jaar oud, spoorwegwerker, zwager van de bruid, en Petrus Hellemons, 55 jaar oud, arbeider, allen wonende te Roosendaal en Nispen. De comparanten en de getuigen hebben de akte getekend, met uitzondering van de moeder van de bruidegom, de vader van de bruid, en de getuige Hellemons, die verklaarden niet te kunnen tekenen door ongeleerdheid.
Johannes Henricus van Oorschot was hierbij getuige.
Johannes Rommers was hierbij getuige.
Johannes Adrianus Broeren was hierbij getuige.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelis Broeren?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Cornelis Broeren

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Cornelis Broeren

Johannes Broeren
????-< 1896

Cornelis Broeren
± 1870-1936

1896

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. zijn huwelijks- en overlijdensakte
  2. (Niet openbaar)
  3. Familysearch.org/Nederland/Noord-Brabant/Roosendaal en Nispen/Overlijdens 1936Afb.870 van1367/Akte nr.208
  4. Familysearch.org/Nederland/Noord-Brabant/Roosendaal en Nispen/Huwelijken 1896/Afb.32 van 83/Akte nr.26

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 12 mei 1896 lag rond de 17,9 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 68%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1896: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 5 januari » In de Wiener Presse verschijnt het eerste, publieke artikel over de door Wilhelm Röntgen ontdekte röntgenstraling.
    • 1 februari » Première van de opera La bohème van Giacomo Puccini in Turijn, onder leiding van Arturo Toscanini.
    • 9 februari » Het eerste WK kunstschaatsen (alleen voor mannen) vindt plaats in Sint-Petersburg in Rusland.
    • 15 april » Einde van de eerste moderne Olympische Spelen, zie Olympische Zomerspelen 1896.
    • 12 augustus » Voetbalclub Willem II wordt opgericht in Tilburg.
    • 16 augustus » Skookum Jim Mason vindt een rijke goudader in Klondike (Noordwest Canada). Binnen een jaar komen minstens 50.000 mensen hun geluk beproeven.
  • De temperatuur op 20 november 1936 lag tussen -1,5 °C en 5,3 °C en was gemiddeld 1,8 °C. Er was 4,4 uur zonneschijn (51%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1936: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,5 miljoen inwoners.
    • 7 maart » Duitsland start remilitarisatie van het Rijnland, daarmee het verdrag van Versailles overtredend.
    • 16 juni » In Nijmegen wordt de Waalbrug, destijds langste boogspanningbrug van Europa, geopend door koningin Wilhelmina.
    • 17 juli » Begin van de Spaanse Burgeroorlog met een muiterij in Marokko.
    • 18 juli » Staatsgreep van Generalísimo Franco tegen de Tweede Spaanse Republiek. Begin van de Spaanse Burgeroorlog, die zou leiden tot veertig jaar dictatuur.
    • 25 oktober » Duitsland en Italië sluiten een bondgenootschap, de zogenaamde As Rome-Berlijn.
    • 25 november » Duitsland en Japan sluiten het Anti-Kominternpact, dat voornamelijk gericht is tegen de Komintern (Communistische Internationale) en in het bijzonder tegen de Sovjet-Unie.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Broeren

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Broeren.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Broeren.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Broeren (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Micheline Ceulemans, "Stamboom Ceulemans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-ceulemans/I5216.php : benaderd 31 december 2025), "Cornelis Broeren (± 1870-1936)".