Stamboom Ceulemans » Petrus Konings (± 1843-????)

Persoonlijke gegevens Petrus Konings 

  • Hij is geboren rond 1843 in Rucphen, Noord-Brabant.
  • Beroep: van 1875 tot 1894 arbeider.Bron 1
  • Feit: (vermelding) ongeletterd.
  • Woonachtig:
    • van 1876 tot 1877: Huis wijk D, nr.69, Rucphen, Noord-Brabant, Nederland.Bron 2
    • in het jaar 1879: Huis wijk D, nr.39, Rucphen, Noord-Brabant, Nederland.Bron 3
    • van 1882 tot 1884: Huis wijk D, nr.68, Rucphen, Noord-Brabant, Nederland.Bron 4
    • van 1887 tot 1888: Huis wijk D, nr.62, Rucphen, Noord-Brabant, Nederland.Bron 5
    • van 1892 tot 1894: Huis wijk D, nr.80, Rucphen, Noord-Brabant, Nederland.Bron 6
  • Een kind van Johannes Konings en Cornelia van Ginneken
  • Hij was sT('g2h_assorole_informant') van Johannes Konings bij gebeurtenis op 28 maart 1882.
  • Hij was sT('g2h_assorole_informant') van Adrianus Konings bij gebeurtenis op 3 november 1892.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 16 maart 2025.

Gezin van Petrus Konings

Hij is getrouwd met Jacoba Rommers.

Zij zijn getrouwd op 3 mei 1875 te Rucphen, Noord-Brabant.Bron 7

Het huwelijk werd afgekondigd op 18 en 25/04/1875. Getuigen: Cornelis Oudenhuijsen, 43 jaar oud, kleermaker, Cornelis Oudenhuijsen, 33 jaar oud, broodbakker, Marijn Quirijnen, 25 jaar oud, wagenmaker, en Johannes van Dorst, 23 jaar oud, metselaar, de drie eerstgenoemden te Rucphen en de laatst gemelde te Roosendaal woonachtig. De getuigen en de moeder van de bruid hebben de akte getekend, de bruidegom, de bruid en haar vader hebben verklaard uit hoofde van ongeleerdheid niet te kunnen schrijven.

Kind(eren):

  1. Cornelis Konings  1876-1877
  2. Maria Konings  1877-????
  3. Cornelis Konings  1879-????
  4. Johannes Konings  1882-????
  5. Josephus Konings  1884-????
  6. Cornelia Konings  1887-????
  7. Adrianus Konings  1888-1889
  8. Adrianus Konings  1892-????

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Petrus Konings?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Petrus Konings

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Petrus Konings


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. alle aktes van die periode waarin hij vermeld wordt
  2. geboorteaktes zoon Cornelis en dochter Maria
  3. geboorteakte zoon Cornelis
  4. geboorteaktes zonen Johannes en Josephus
  5. geboorteaktes dochter Cornelia en zoon Adrianus
  6. geboorteaktes zoon Adrianus en dochter Cornelia Catharina
  7. Familysearch.org/Nederland/Noord-Brabant/Rucphen/Huwelijken 1875/Afb.11-12 van 35/Akte nr.9

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 3 mei 1875 lag rond de 17,3 °C. De winddruk was 20 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 58%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1875: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 3 maart » In Parijs gaat Bizets opera Carmen in première. Het publiek is gechoqueerd en jouwt Bizet uit.
    • 15 maart » Paus Pius IX creëert elf nieuwe kardinalen, onder wie de Poolse oud-nuntius in België Mieczyslaw Ledóchowski en de Belgische aartsbisschop van Mechelen Victor Augustus Dechamps.
    • 30 april » Inwijding van Begraafplaats Sint Barbara in Utrecht.
    • 20 mei » De Meterconventie wordt getekend.
    • 8 september » Oprichting van het Gezelschap van het Goddelijk Woord door de Duitse priester Arnold Janssen.
    • 13 oktober » In Deventer wordt de sportclub Utile Dulci opgericht, tegenwoordig de oudste nog bestaande veldsportvereniging van Nederland.

Over de familienaam Konings

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Konings.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Konings.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Konings (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Micheline Ceulemans, "Stamboom Ceulemans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-ceulemans/I5187.php : benaderd 31 december 2025), "Petrus Konings (± 1843-????)".