Stamboom Ceulemans » Eduard Joseph Claessen (1831-1886)

Persoonlijke gegevens Eduard Joseph Claessen 

Is geassocieerd met gebeurtenis op 3 augustus 1864 van Eugenius Emil Cornelis Claessen.

Gezin van Eduard Joseph Claessen

Hij is getrouwd met Elisabeth Cornelia Vriens.

Zij zijn getrouwd op 4 juni 1862 te Rotterdam, Zuid-Holland, hij was toen 30 jaar oud.Bron 7

Het huwelijk werd afgekondigd op 18 en 25/05/1862. De vader van de bruid verblijft in het Krankzinnigengesticht te Utrecht, blijkens een verklaring van de geneesheer uit dit gesticht, waaruit blijkt dat de vader wegens krankzinnigheid niet in de mogelijkheid is om zijn toestemming tot dit huwelijk te kunnen verlenen. Getuigen: Eugene Claessen, 34 jaar oud, medicinae Doctor, broer van de bruidegom, Johannes Nicolaas Meckmann, 31 jaar oud, koopman, wonende beiden te Amsterdam, Gerardus Henricus Lambertus Vriens, 25 jaar oud, medicinae Doctor, en Johannes Jacobus Wille, 53 jaar oud, commissionair, beiden wonende te Rotterdam en bekenden van de bruid. De partijen en getuigen hebben de akte getekend.
Gebeurtenis gedeeld met Ludovicus Eugenius Anthonius Claessen (getuige)

Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Eduard Joseph Claessen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Eduard Joseph Claessen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Familysearch.org/Netherlands, Overijssel Provincie, Registration 1811-1960/Goor/Geboorten 1831/Afb.548 van 770/10°blad/akte nr.36
  2. verschillende aktes
  3. huwelijksakte
  4. geboorteakte zoon Eugenius Emil Cornelis
  5. overlijdensakte
  6. Familysearch.org/Netherlands, Overijssel Provincie, Registration 1811-1960/Goor/Overlijdens 1886/Afb.87 van 300/14°blad/akte nr.50
  7. Familysearch.org/Netherlands, Zuid-Holland/Registration 1679-1942/Rotterdam/Huwelijken 1862/Afb.222/9°blad/akte nr.396

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 6 oktober 1831 lag rond de 16,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: omtrent betrokken winderig. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1831: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 15 juni » De Franse wiskundige Évariste Galois wordt voor de rechtbank voorgeleid wegens het bedreigen van koning Lodewijk Filips van Frankrijk.
    • 16 juni » Het eerste nummer van het Belgisch Staatsblad rolt van de persen.
    • 21 juli » Eedaflegging van Leopold I, de eerste koning der Belgen. Ter herinnering hieraan is 21 juli de nationale feestdag van België.
    • 8 september » Opening van de eerste zitting van het Belgisch Parlement, dat 102 volksvertegenwoordigers en 51 senatoren telt.
    • 9 september » Oprichting van het rooms-katholieke apostolisch vicariaat Korea.
    • 27 december » Charles Darwin vertrekt voor zijn historische reis met het schip de Beagle.
  • De temperatuur op 4 juni 1862 lag rond de 18,2 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 51%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 14 maart 1861 tot 31 januari 1862 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Loudon met als eerste ministers Mr. J.P.P. baron Van Zuijlen van Nijevelt (conservatief-liberaal) en Mr. J. Loudon (liberaal).
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1862: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 3 januari » Slag bij Cockpit Point in Prince William County, Virginia (Amerikaanse Burgeroorlog).
    • 7 april » De Slag bij Shiloh wordt de bloedigste veldslag uit de geschiedenis van de Verenigde Staten.
    • 7 mei » Het centrum van Enschede wordt door brand verwoest.
    • 1 juli » Stichting van de Russische Staatsbibliotheek in Moskou.
    • 10 juli » Canonisatie van de HH. Paulus Miki en gezellen ("de 26 martelaren van Nagasaki").
    • 8 december » Met het Verdrag van Dappes vindt er een grenscorrectie plaats tussen Frankrijk en Zwitserland.
  • De temperatuur op 11 november 1886 lag rond de 7,1 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De winddruk was 6 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 91%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1886: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 29 januari » Karl Benz deponeert de rechten voor de ’Patent Motorwagen’, die algemeen wordt beschouwd als het eerste voertuig dat specifiek werd ontworpen om door een verbrandingsmotor te worden aangedreven. Deze wordt algemeen gezien als de eerste auto.
    • 22 maart » Eerste Belgische auteurswet.
    • 29 mei » John Pemberton begint Coca-Cola te adverteren.
    • 23 juli » De eerste auto's van Gottlieb Daimler komen op de markt.
    • 1 september » Verheffing van het Bisdom Colombo tot Aartsbisdom Colombo en oprichting van de bisdommen Jaffna en Kandy in Ceylon
    • 28 oktober » Het Vrijheidsbeeld in New York wordt ingehuldigd.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Claessen

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Claessen.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Claessen.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Claessen (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Micheline Ceulemans, "Stamboom Ceulemans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-ceulemans/I2992.php : benaderd 8 augustus 2025), "Eduard Joseph Claessen (1831-1886)".