Stamboom Ceulemans » Leonardus Hoendervangers (1738-1798)

Persoonlijke gegevens Leonardus Hoendervangers 

  • Hij is geboren in het jaar 1738 in Roosendaal en Nispen, Noord-Brabant, Nederland.
  • Hij werd gedoopt op 1 april 1738 in Roosendaal en Nispen, Noord-Brabant, Nederland.Bron 1
  • Hij is overleden op 9 januari 1798 in Roosendaal en Nispen, Noord-Brabant, Nederland, hij was toen 60 jaar oud.
    Bron: huwelijksakte kleinzoon Adrianus Suijkerbuijk.
  • Een kind van Joannes Hoendervangers en Agatha Hoendervangers
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 5 december 2021.

Gezin van Leonardus Hoendervangers

Hij is getrouwd met Elizabetha Seps.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 17 augustus 1760 te Roosendaal en Nispen, Noord-Brabant, Nederland, hij was toen 22 jaar oud.Bron 2

In de trouwakte wordt de bruid "Zips" genoemd. Getuigen: Aert Geertsen en Jacoba Veraert.

Kind(eren):

  1. Joannes Hoendervangers  1762-1798 
  2. Anna Hoendervangers  1769-1819 
  3. Maria Hoendervangers  1781-> 1857 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Leonardus Hoendervangers?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Leonardus Hoendervangers

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Verwantschap Leonardus Hoendervangers



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Familysearch.org/Netherlands, Noord-Brabant...Church Records 1473-1965, RK/Roosendaal/Dopen 1682-1848/Afb.735 van 782
  2. Familysearch.org/Netherlands, Noord-Brabant...Church Records 1473-1965, Rooms Katholiek/Roosendaal/Trouwen 1690-1827/afb.127 van 500

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 9 januari 1798 lag rond de -1 °C. De wind kwam overheersend uit het oosten. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1798: Bron: Wikipedia
    • 17 maart » Na een lange periode de grootste handelsorganisatie te zijn geweest, wordt de Vereenigde Oostindische Compagnie ontbonden.
    • 1 augustus » Slag bij de Nijl waarbij de Britse vloot onder Horatio Nelson de Fransen verslaat.
    • 9 augustus » Oprichting van het Aartsbisdom Minsk in Wit-Rusland.
    • 16 oktober » Oprichting van het Bisdom Warschau in Polen.
    • 29 november » Ferdinand IV van Napels verklaart Frankrijk de oorlog en trekt Rome binnen.
    • 5 december » Einde van de Boerenkrijg bij Hasselt in het Bataafse departement Beneden-Maas; de opstand tegen de invoering van de algemene dienstplicht onder de Fransen is neergeslagen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Hoendervangers


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Micheline Ceulemans, "Stamboom Ceulemans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-ceulemans/I239.php : benaderd 26 maart 2025), "Leonardus Hoendervangers (1738-1798)".