Stamboom Ceulemans » Maria van den Aarsen (1823-1894)

Persoonlijke gegevens Maria van den Aarsen 


Gezin van Maria van den Aarsen

Zij is getrouwd met Jacobus Verbaten.

Zij zijn getrouwd op 26 juni 1856 te Standdaarbuiten, Noord-Brabant, zij was toen 33 jaar oud.Bron 10

Het huwelijk werd afgekondigd op 15 en 22/06/1856. Getuigen: Pieter Blommerde, 55 jaar oud, schoenmaker, Adrianus Blommerde, 33 jaar oud, timmerman, Cornelis Huijgens, 37 jaar oud, kleermaker, en Jan Pluimes, 38 jaar oud, veldwachter, allen wonende te Standdaarbuiten. De getuigen hebben de akte getekend, de comparant echtgenoten hebben verklaard uit hoofde van ongeleerdheid niet te kunnen schrijven.
Cornelius Huijgen was hierbij getuige.

Kind(eren):

  1. Cornelis Verbaten  1857-1929
  2. Martinus Verbaten  1857-1857
  3. Martinus Verbaten  1858-1859
  4. Martinus Verbaten  1860-1933 
  5. Petrus Verbaten  1862-1950
  6. Johannes Verbaten  1864-1945

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria van den Aarsen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maria van den Aarsen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Maria van den Aarsen

Maria van den Aarsen
1823-1894

1856

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Familysearch.org/Netherlands, Noord-Brabant/Registration, 1811-1942/Oud en Nieuw Gastel/Geboorten 1823/Afb.99/10°blad/akte nr.38
  2. huwelijksakte
  3. geboorteaktes van haar kinderen
  4. huwelijksakte zoon Marinus
  5. geboorteakte
  6. geboorteakte zonen Cornelis en Martinus
  7. geboorteakte zoon Martinus
  8. geboorteakte zonen Martinus, Petrus en Johannes
  9. Familysearch.org/Netherlands, Noord-Brabant/Registration, 1811-1942/Standdaarbuiten/Overlijdens 1894/Afb.146/5°blad/akte nr.13
  10. Familysearch.org/Netherlands, Noord-Brabant/Registration, 1811-1942/Standdaarbuiten/Huwelijken 1856/Afb.265/7°blad/akte nr.6

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 2 juni 1823 lag rond de 23,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: omtrent helder nevel. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1823: Bron: Wikipedia
    • 19 maart » Agustín de Iturbide treedt af, Mexico wordt een republiek.
    • 10 september » Simon Bolivar wordt president van Peru.
    • 28 september » Kardinaal Annibale della Genga wordt gekozen tot Paus Leo XII.
    • 5 oktober » Kroning van paus Leo XII in Rome.
    • 2 december » President James Monroe van de Verenigde Staten houdt een rede in het Amerikaanse Congres waarin hij Europese inmenging in Noord- en Zuid-Amerika afwijst, evenals Amerikaanse inmenging in Europa. Dit zou later de Monroedoctrine worden genoemd.
  • De temperatuur op 26 juni 1856 lag rond de 21,6 °C. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De relatieve luchtvochtigheid was 71%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 19 april 1853 tot 1 juli 1856 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
  • Van 1 juli 1856 tot 18 maart 1858 was er in Nederland het kabinet Van der Brugghen met als eerste minister Mr. J.L.L. van der Brugghen (protestant).
  • In het jaar 1856: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 2 maart » De vulkaan Awu op het Indonesische eiland Sangir barst uit en maakt 2.806 slachtoffers. De vulkaan blijft tot half maart as spugen.
    • 30 maart » Verdrag van Parijs: einde van de Krimoorlog.
    • 3 juni » Lewis Carroll maakt voor het eerst foto's van Alice Liddell en haar zusjes Edith en Lorina.
    • 4 juni » In Nederland vindt de laatste meervoudige executie plaats in vredestijd als Adriaan de Klerk en Cornelis de Jong worden opgehangen
    • 31 oktober » Vorming van de Oblast Primorski van het Russische Rijk
    • 14 december » Het casino in Monte Carlo wordt geopend.
  • De temperatuur op 25 februari 1894 lag rond de 2,3 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 93%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1894: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 12 maart » Coca-Cola wordt voor het eerst in flessen verkocht.
    • 14 april » Thomas Edison geeft een demonstratie met de kinetoscoop, een soort voorloper van de filmprojector.
    • 6 juni » Oprichting van de Duitse voetbalclub Karlsruher SC.
    • 23 juni » Het Internationaal Olympisch Comité wordt opgericht in de Sorbonne in Parijs, op initiatief van baron Pierre de Coubertin.
    • 24 juni » Het IOC besluit elke vier jaar Olympische Spelen te organiseren.
    • 28 juni » Lieven Gevaert richt in Mortsel een firma op van fotografische producten.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia

  • 1864 » Anna Harrison (88), first lady (echtgenote van Amerikaans president William Henry Harrison)
  • 1895 » Ignaz Lachner (87), Duits violist, organist, componist en dirigent
  • 1895 » Royal Earl House (80), Amerikaans ingenieur en uitvinder van de telex
  • 1899 » Paul Julius Reuter (82), Brits journalist en mediamagnaat, oprichter van het Reuters Newsbureau
  • 1944 » Julien Lehouck (47), Belgisch atleet, burgemeester en weerstander
  • 1957 » George "Bugs" Moran (63), Chicago-gangster

Over de familienaam Van den Aarsen


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Micheline Ceulemans, "Stamboom Ceulemans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-ceulemans/I1456.php : benaderd 3 januari 2026), "Maria van den Aarsen (1823-1894)".