Stamboom Ceulemans » Cornelia de Leeuw (1867-1942)

Persoonlijke gegevens Cornelia de Leeuw 


Gezin van Cornelia de Leeuw

(1) Zij is getrouwd met Gerardus Huijsmans.

Zij zijn getrouwd op 16 februari 1889 te Ooltgensplaat, Zuid-Holland, zij was toen 21 jaar oud.Bron 5

Getuigen: Leendert Bogerman, 55 jaar oud, logementhouder, Leendert Vermaat, 49 jaar oud, nachtwaker, Kommer Froost, 39 jaar oud, arbeider en Adrianus Leijdens, 30 jaar oud, arbeider, allen wonende te Ooltgensplaat. De bruidegom en bruid, de ouders van de bruidegom en de getuigen hebben de akte getekend. "Verklarende de moeder van de bruid niet te kunnen schrijven of haar naam tekenen, als zulks niet geleerd hebbende."

(2) Zij is getrouwd met Johannes Egbertus Lameer.

Zij zijn getrouwd op 20 november 1918 te Rotterdam, Zuid-Holland, zij was toen 51 jaar oud.Bron 6

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelia de Leeuw?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Cornelia de Leeuw

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Cornelia de Leeuw

Cornelia de Leeuw
1867-1942

(1) 1889
(2) 1918

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Familysearch.org/Netherlands, Zuid-Holland/Den Bommel/Geboorten 1867/Afb.150/13°blad/akte nr.48
    2. huwelijksakte
    3. geboorteakte
    4. Familysearch.org/Netherlands, Zuid-Holland/Vlaardingen/Overlijdens 1942/Afb.620/42°blad/akte nr.162
    5. Familysearch.org/Netherlands, Zuid-Holland/Ooltgensplaat/Huwelijken 1889/Afb.187/3°blad/akte nr.2
    6. Genealogie Online/ Genealogie Brabantica door Bas de Vet

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 15 november 1867 lag rond de 14,5 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 78%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1867: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 20 februari » Opening van de tunnel van Trois-Ponts, de oudste tunnel van spoorlijn 42 tussen Rivage (provincie Luik en de Luxemburgse grens bij Gouvy.
      • 30 maart » Om tien uur 's ochtends wordt de aankoop van Alaska (Alaska purchase) gesloten. Later dat jaar op 18 oktober wordt het gebied door het Keizerrijk Rusland overgedragen aan de Verenigde Staten. Het zou echter tot 1903 duren voordat de grens met Canada definitief wordt vastgelegd.
      • 1 april » Singapore wordt een kroonkolonie van het Verenigd Koninkrijk.
      • 19 juni » In Santiago de Querétaro wordt keizer Maximiliaan van Mexico geëxecuteerd door een vuurpeloton.
      • 2 augustus » Oprichting van de Vlaamse muziekschool in Antwerpen, onder leiding van de componist Peter Benoit.
      • 9 september » Het groothertogdom Luxemburg wordt onafhankelijk van België
    • De temperatuur op 20 november 1918 lag tussen -1,6 °C en 6,9 °C en was gemiddeld 1,8 °C. Er was 0,8 uur zonneschijn (9%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1918: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,6 miljoen inwoners.
      • 3 maart » Vrede van Brest-Litovsk wordt ondertekend, einde aan het oostfront van de Eerste Wereldoorlog.
      • 3 juni » Bij Château Thierry aan de Marne stoten de Duitse troepen op de gezamenlijke strijdkrachten van de Verenigde Staten en Frankrijk. Het offensief loopt dood.
      • 14 juni » De Nederlandse regering besluit de Zuiderzeewerken te gaan uitvoeren.
      • 3 juli » Suze Groeneweg treedt als eerste vrouwelijke lid toe tot de Tweede Kamer.
      • 11 november » In de Eerste Wereldoorlog wordt een wapenstilstand bereikt.
      • 12 november » Oostenrijk wordt een republiek.
    • De temperatuur op 15 juni 1942 lag tussen 7,4 °C en 16,7 °C en was gemiddeld 12,0 °C. Er was 7,3 uur zonneschijn (44%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1942: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,0 miljoen inwoners.
      • 28 februari » Hr. Ms. De Ruyter zinkt en Karel Doorman gaat met zijn schip ten onder.
      • 19 maart » Oprichting van de Boliviaanse voetbalclub Club San José.
      • 21 maart » Element nummer 94 krijgt de naam plutonium.
      • 9 april » Tweede Wereldoorlog: in Kamp Amersfoort worden 77 krijgsgevangen soldaten uit de Sovjet-Unie gefusilleerd.
      • 3 mei » Alle joden in Nederland moesten een kenteken van geel katoen op hun kleding dragen: de zespuntige 'jodenster'.
      • 5 mei » De geallieerden beginnen de slag om Madagaskar (Operatie Ironclad) waarbij de geallieerden het door Vichy-Frankrijk bezette Madagaskar in handen proberen te krijgen. De slag duurde tot 6 november.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam De Leeuw

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Leeuw.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Leeuw.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Leeuw (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Micheline Ceulemans, "Stamboom Ceulemans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-ceulemans/I1333.php : benaderd 7 maart 2026), "Cornelia de Leeuw (1867-1942)".