Stamboom Ceulemans » Dingena de Waal (1817-1904)

Persoonlijke gegevens Dingena de Waal 


Gezin van Dingena de Waal

(1) Zij is getrouwd met Adrianus de Crom.

Zij zijn getrouwd op 18 april 1839 te Bergen op Zoom, Noord-Brabant, zij was toen 21 jaar oud.Bron 8

Ze hertrouwt op 14/04/1864 met Antonius Bergs, weduwnaar van Petronella van Beck, arbeider, geboren en woonachtig te Bergen op Zoom, zoon van Hermanus en Maria van Bercom (Bron: Familysearch.org/Netherlands, Noord-Brabant/Registration, 1811-1942/Bergen op Zoom/Huwelijksaangiften 1864/ afb.102 van 662/12°blad/Akte nr.21). Antonius Bergs overlijdt te Bergen op Zoom op 12/08/1867 (Bron: Familysearch.org/Netherlands, Noord-Brabant/Registration, 1811-1942/Bergen op Zoom/Tienjarige tafels 1811-1902/Afb.367 van 823).

Kind(eren):

  1. Adriana de Crom  1839-1901 
  2. Adrianus de Crom  1841-1892 
  3. Maria de Crom  1844-< 1922 
  4. Johannes de Crom  1846-1911
  5. Cornelis de Crom  1850-1924 
  6. Johanna de Crom  1860-1930 


(2) Zij is getrouwd met Antonie Bergs.

Zij zijn getrouwd op 14 april 1864 te Bergen op Zoom, Noord-Brabant, zij was toen 46 jaar oud.Bron 9

De echtgenoot is weduwnaar van Petronella van Beck, overleden te Bergen op Zoom op 18/03/1859. Het huwelijk werd afgekondigd op 3 en 10/04/1864. Getuigen: Marinus Bergs, zoon van de echtgenoot, 39 jaar oud, kuiper, Johannes Henricus de Lang, 48 jaar oud, winkelier, Godefridus Withagen, 52 jaar oud, schoenmaker, en Frederik Alder, 41 jaar oud, Commissaris ter gemeente-secretarij, allen wonende te Bergen op Zoom. De echtgenoot en de getuigen hebben de akte getekend, de echtgenote heeft verklaard uit hoofde van ongeleerdheid niet te kunnen tekenen.
Marijnus Bergs was hierbij getuige.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Dingena de Waal?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Dingena de Waal

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Dingena de Waal

Dingena de Waal
1817-1904

(1) 1839
Maria de Crom
1844-< 1922
(2) 1864

Antonie Bergs
1799-1867


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Familysearch.org/Netherlands, Noord-Brabant/Registration, 1811-1942/Wouw/Geboorten 1817/Afb.22/18° blad/akte nr.69
  2. Familysearch.org/Netherlands, Noord-Brabant/Registration, 1811-1942/Bergen op Zoom/Huwelijksbijlagen 1838/Afb.620 van 1091
  3. geboorteaktes zoon Adrianus en dochter Maria
  4. haar huwelijksakte 2° huwelijk en huwelijksakte dochter Maria
  5. alle aktes van die periode waarin zij vermeld wordt
  6. geboorteakte zoon Cornelis
  7. Familysearch.org/Netherlands, Noord-Brabant/Registration, 1811-1942/Bergen op Zoom/Overlijdens 1904/Image 98/30° blad/akte nr.116
  8. Familysearch.org/Netherlands, Noord-Brabant/Registration, 1811-1942/Bergen op Zoom/Tienjarige tafels 1811-1902/Afb.109 van 823
  9. Familysearch.org/Netherlands, Noord-Brabant/Registration, 1811-1942/Bergen op Zoom/Huwelijksaangiften 1864/ afb.102 van 662/12°blad/Akte nr.21

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 1 december 1817 lag rond de 11,0 °C. Er was 22 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1817: Bron: Wikipedia
    • 4 maart » James Monroe wordt beëdigd als 5e president van de Verenigde Staten.
    • 24 april » Huwelijk van kroonprins Jozef van Saksen-Altenburg en prinses Amelie van Württemberg in Kirchheim unter Teck.
    • 31 mei » De opera La gazza ladra van Gioacchino Rossini gaat in première in het Teatro alla Scala in Milaan.
    • 18 oktober » Ontdekking van het graf van Seti I door Giovanni Battista Belzoni.
    • 22 november » Oprichting van de Rooms-katholieke Apostolische Prefectuur Nederlands Guyana of Suriname.
    • 10 december » Mississippi wordt de 20 staat van de Verenigde Staten.
  • De temperatuur op 14 april 1864 lag rond de 13,5 °C. De winddruk was 6 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 19%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1864: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 22 april » Het Amerikaans Congres bepaalt bij wet dat op alle in de Verenigde Staten geslagen munten de inscriptie In God We Trust moet staan.
    • 25 juni » In Den Haag wordt de eerste tramlijn in Nederland, een paardentram, geopend.
    • 22 augustus » De eerste Conventie van Genève: het Rode Kruis wordt opgericht en de eerste afspraken over de behandeling van oorlogsslachtoffers en bescherming van gewonde soldaten en medische ploegen worden gemaakt.
    • 29 november » In Colorado brengen vrijwilligers onder leiding van kolonel John Chivington ten minste 400 Cheyenne en Arapahoe Indianen om bij Sand Creek, waar ze met toestemming een kamp hadden opgeslagen.
    • 8 december » Encycliek Quanta Cura van Paus Pius IX, waarin hij gewetensvrijheid, godsdienstvrijheid en scheiding van kerk en staat veroordeelt. Toegevoegd is een lijst van 80 dwalingen, de Syllabus Errorum.
    • 16 december » Slag bij Nashville: Noordelijke troepen van de Unie onder bevel van generaal George Henry Thomas verslaan de Geconfedereerden in David County (Tennessee).
  • De temperatuur op 16 mei 1904 lag tussen 4,5 °C en 20,7 °C en was gemiddeld 14,1 °C. Er was 11,8 uur zonneschijn (75%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1904: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,4 miljoen inwoners.
    • 23 januari » De Noorse plaats Ålesund wordt verwoest door een brand.
    • 8 februari » Japan valt Rusland aan; begin van de Russisch-Japanse Oorlog.
    • 9 februari » Frankrijk en Groot-Brittannië sluiten de Entente cordiale.
    • 12 februari » Eerste editie van de Deense sensatiekrant Ekstra Bladet.
    • 26 april » De Bell Telephone Company vestigt zich in Antwerpen.
    • 5 november » De Engelse atleet Alfred Shrubb vestigt het werelduurrecord atletiek in Glasgow: in één uur tijd loopt hij 18742 m.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Waal

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Waal.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Waal.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Waal (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Micheline Ceulemans, "Stamboom Ceulemans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-ceulemans/I1238.php : benaderd 6 januari 2026), "Dingena de Waal (1817-1904)".