De temperatuur op 30 september 1924 lag tussen 6,8 °C en 18,7 °C en was gemiddeld 12,6 °C. Er was 4,9 uur zonneschijn (42%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
3 februari » Canada verslaat de Verenigde Staten met 6-1 in de finale van het Olympisch ijshockeytoernooi in Chamonix-Mont-Blanc, en prolongeert daarmee tevens de wereldtitel.
17 februari » Johnny Weissmuller verbetert in Miami zijn eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag tot 57,4. Het oude record (58,6) stond sinds 9 juli 1922 op naam van de Amerikaanse zwemmer en latere filmster (Tarzan).
6 april » De fascisten behalen bij parlementsverkiezingen in Italië de absolute meerderheid
9 oktober » Opening van stadion Soldier Field in de Amerikaanse stad Chicago.
12 oktober » In de Zwitserse stad Aarau wordt Stadion Brügglifeld officieel in gebruik genomen.
1 november » Oprichting van de rooms-katholieke Apostolische administratie Estland.
Trouwdag 25 november 1953
De temperatuur op 25 november 1953 lag tussen -4,2 °C en 1,0 °C en was gemiddeld -1,3 °C. Er was 1,2 mm neerslag gedurende 1,7 uur. Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
12 maart » De Watersnoodwedstrijd tussen Frankrijk en een elftal van Nederlandse voetbalprofs in het buitenland lokt zesduizend Nederlanders naar het Parc de Princes in Parijs. Het initiatief is van Theo Timmermans en Bram Appel. De 'verloren' generatie wint met 2-1.
25 april » James Watson en Francis Crick publiceren in Nature de structuur van het menselijk DNA.
18 juni » Egypte wordt uitgeroepen tot republiek en generaal Mohammed Naguib ingezworen als eerste president
20 november » De Amerikaanse testpiloot Scott Crossfield vliegt als eerste tweemaal zo snel als het geluid.
1 december » Hugh Hefner geeft het eerste nummer van Playboy uit. De oplage bedraagt 70.000 exemplaren.
9 december » General Electric kondigt aan dat alle communistische medewerkers zullen worden ontslagen.
Dag van overlijden 8 januari 2018
De temperatuur op 8 januari 2018 lag tussen -1,4 °C en 3,9 °C en was gemiddeld 1,1 °C. Er was 6,5 uur zonneschijn (81%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
6 februari » De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond stelt Ronald Koeman aan als nieuwe bondscoach.
7 maart » Stef Blok is beëdigd als minister van Buitenlandse Zaken, hij volgt Halbe Zijlstra op.
1 april » Een week na zijn zege in de E3 Harelbeke wint Niki Terpstra de Ronde van Vlaanderen.
5 augustus » Door een aardbeving nabij West-Nusa Tenggara op Lombok in Indonesië komen 300 mensen om het leven. Duizenden raken dakloos.
10 augustus » Belgie behaalt een gouden, zilveren en bronzen medaille op de Europese kampioenschappen atletiek 2018. Nafi Thiam behaald de gouden medaille op de zevenkamp en de broers Kevin en Jonathan Borlée behalen de zilveren en bronzen medaille op de 400 meter.
29 oktober » Een Boeing 737 MAX 8 onderweg van Jakarta naar Pangkal Pinang, Lion Air-vlucht 610, stort neer in de Javazee. Aan boord bevonden zich 181 passagiers en 8 bemanningsleden. Alle inzittenden kwamen om het leven.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Maria Vos-Blekemolen, "Stamboom Calis, Laren", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-calis/I2147.php : benaderd 2 maart 2026), "Johanna Odilia Calis (1924-2018)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.