(1) Hij is getrouwd met Ymsoete.
Zij zijn getrouwd
Kind(eren):
(2) Hij is getrouwd met Philippine van Luxemburg.
Zij zijn getrouwd in het jaar 1270, hij was toen 23 jaar oud.
Kind(eren):
Geboren 1247 – overleden Valencijn, 22 augustus 1304. Hij was als Jan I graaf van Henegouwen van 1280 tot 1304 en als Jan II graaf van Holland en Zeeland van 1299 tot 1304.
Jan was de oudste zoon van Jan van Avesnes (zoon van Margaretha van Constantinopel) en Aleid van Holland (dochter van graaf Floris IV). Zijn vader Jan en Margaretha hadden een lange strijd gevoerd over de verdeling van de goederen van Margaretha.Daaruit volgde dat vader Jan Henegouwen zou erven, maar omdat hij voor Margaretha overleed ging dit recht over op Jan II. Jan II sloot voor alle zekerheid in 1272 een verbond met zijn neef Floris V van Holland, tegen Margaretha. Daarmee we r dh e r verbond van hun vaders voortgezet. Koning Rudolf van het Heilige Roomse Rijk erkende Jans rechten in 1275. In 1277 wees Rudolf Jan bovendien aan als erfgenaam van Floris, indien die kinderloos zou overlijden. In februari 1280 volgde hi jM a rg ar et ha op in Henegouwen, die het graafschap Vlaanderen reeds in 1278 had afgestaan aan haar zoon uit haar tweede huwelijk, Gwijde van Dampierre.
Jan trouwde in 1270 met Filippa van Luxemburg, dochter van Hendrik V van Luxemburg (Zie Graven van Luxemburg nr. 8) en Margaretha van Bar (Zie Graven van Bar nr. 8a). Het echtpaar kreeg o.a. de volgende kinderen:
Jan, graaf van Oostervant, ook Jan zonder Genade genoemd, gesneuveld aan Franse zijde tijdens de Guldensporenslag op 11 juli 1302, verloofd met Blanche van Frankrijk (1278-1305).
Willem, opvolger van zijn vader in Henegouwen en Holland (Volgt 14).
Jan van Beaumont, ook bekend als Jan van Blois en Jan van Henegouwen (geboren ca.1288, overleden 11 maart 1356) Heer van Noordwijk, Beaumont, Gouda en Schoonhoven. Getrouwd met Margaretha, gravin van Soissons.
Jan had daarnaast ook een aantal buitenechtelijke kinderen:
Simon (ovl. 1356), heer van Bruyelle
Hendrik
Aleid (Volgt Graven van Holland XVI nr. 14)
Uit: Jan II van Avesnes – Wikipedia
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Jan II van Avesnes | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
(1) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
(2) 1270 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Philippine van Luxemburg | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.