Stamboom Theo Bijl » Antonie Slosser (1873-1977)

Persoonlijke gegevens Antonie Slosser 


Gezin van Antonie Slosser

Hij is getrouwd met Johanna Cornelia van Batenburg.

Zij zijn getrouwd op 19 oktober 1905 te Zaltbommel, Gelderland, Nederland, hij was toen 32 jaar oud.Bron 2


Kind(eren):

  1. Antonie Slosser  1908-1991
  2. N.N. Slosser  1918


Notities over Antonie Slosser

Bijnaam Opa Snor

Op 15 Dec 1890 inschreven als vrijwilliger voor dienst in het K.N.I.L. voor een tijd van Zes jaren ingaande de dag van inschepening. Hij onvangt een premie van FL 300.=. Op 7 Febr 1891 vertrekt hij naar Atjeh met het stoomschip Prinses Sophie, komt aan op 15 Maart 1891 te Padang en wordt geplaatst bij het 4e dep. bat.
25 aug 1891 overgeplaatst naar 17e bat infanterie.
2 Okt 1891 naar het garniezoens Compagnie van Benkoelen.
22 Dec 1892 naar het 18e bat.infanterie.
2 dec 1893 afgekeurd voor dienst te velde.
14 Dec 1893 als ziekenhelper geplaatst bij de geneeskundige hulpstaatdienst.
7 Febr 1897 fuselier 2e bat infanterie.
22 Febr 1897 bijgetekend voor 2 jaar, premie FL 100.=.
7 Febr 1899 bijgetekend voor 2 jaar, premie FL 100.=.
7 Febr 1899 12e bat infanterie.
7 Febr 1901 bijgetekend voor 2 jaar, premie FL 100.=.
7 Febr 1903 Bijgetekend voor 2 jaar. premie FL 100.=.

STAAT VAN DIENST:
2 Maart 1893 scherpschutter,14 Dec 1893 scherpschutter 2e maal.
21 Juli 1897 toegekend de bronzen medaille,was dezelfde wegens slecht gedrag onthouden.
Krijgsverrichtingen tegen Atjeh 1899-1900-1901 idem 1903.
Ereteken voor belangrijke krijgsbedrijven 1896-1900 te Atjeh.
27 Juni 1903 scherpschutter geweer 3e maal.
10 Nov 1903 toegekend de zilveren medaille.
9 Maart 1904 terug gesteld tot gewoon schutter.
Bij Gouverneurs besluit van 5 Febr 1905 No4, Wegens volbrachte diensttijd toegekend een gage van FL 230.= per jaar.
Het certificaat van goed gedrag onthouden.

(Laatste bijlage voor zijn vertrek naar nederland)
STAMBOEKNUMMER:31380
Zou wegens minder goed gedrag slechts tot een reéngagement voor 2 jaren bij wijze van proef zijn toegelaten.
7 Febr 1905 vertrokken met het stoomschip "ORANJE"

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Antonie Slosser?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Antonie Slosser

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Afbeelding(en) Antonie Slosser

Voorouders (en nakomelingen) van Antonie Slosser


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Zaltbommel, Geboorte Burgerlijke Stand, Aktenummer: 20.
  2. Zaltbommel, Huwelijk Burgerlijke Stand, Aktenummer: 22.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 4 maart 1873 lag rond de 6,7 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • In het jaar 1873: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 2 februari » Bisschopswijding van Edmond Dumont, 97-ste bisschop van het bisdom Doornik.
    • 28 februari » Armauer Hansen ontdekt de bacil die verantwoordelijk is voor de ziekte lepra
    • 26 maart » Nederland stelt de sultan van Atjeh een ultimatum, zie Atjehoorlog.
    • 20 mei » Levi Strauss en Jacob Davis krijgen patent op de spijkerbroek.
    • 21 juli » In Adair, Iowa beroven Jesse James en de James-Younger gang een trein. Dit is de eerste succesvolle treinberoving in het westen van de Verenigde Staten. In totaal US$3,000 werd gestolen van de Rock Island Express.
    • 27 oktober » Joseph Glidden vraagt octrooi aan op prikkeldraad.
  • De temperatuur op 19 oktober 1905 lag tussen -2,5 °C en 9,7 °C en was gemiddeld 2,6 °C. Er was 4,3 uur zonneschijn (41%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1905: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
    • 2 januari » Russische troepen in Port Arthur capituleren voor de Japanse eenheden. De overgave vindt plaats zonder instemming van het Russische oppercommando.
    • 4 maart » Theodore Roosevelt wordt her-beëdigd als 26e president van de Verenigde Staten
    • 22 april » Oprichting Vereniging tot behoud van Natuurmonumenten in Amsterdam. Het initiatief daartoe werd genomen door Jac. P. Thijsse.
    • 30 april » Het Nederlands voetbalelftal speelt zijn eerste officiële interland. België was de tegenstander. Na negentig minuten was de stand 1-1; Nederland won uiteindelijk met 4-1.
    • 3 mei » Oprichting van de Duitse voetbalclub DSC Arminia Bielefeld.
    • 14 september » In Amsterdam wordt de Albert Cuypstraat aangewezen als 'ventstraat'.
  • De temperatuur op 15 augustus 1977 lag tussen 15,1 °C en 21,9 °C en was gemiddeld 18,1 °C. Er was 0,3 mm neerslag gedurende 0,5 uur. Er was 4,2 uur zonneschijn (29%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
  • Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
  • In het jaar 1977: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,8 miljoen inwoners.
    • 9 februari » Het Nederlands voetbalelftal verslaat Engeland in een vriendschappelijk duel op Wembley, Londen met 0-2.
    • 23 maart » Moord op de Congolese kardinaal Emile Biayenda, aartsbisschop van Brazzaville.
    • 9 april » Jan Raas wint voor de eerste keer Nederlands enige wielerklassieker, de Amstel Gold Race.
    • 1 juni » Oprichting van profvoetbalclub sc Heerenveen als afsplitsing van Heerenveen.
    • 15 juni » Wim Polak volgt Ivo Samkalden op als burgemeester van de gemeente Amsterdam.
    • 30 juni » De Oost-Afrikaanse Gemeenschap, een samenwerkingsverband van Tanzania, Oeganda en Kenia, wordt ontbonden. De gemeenschap was al sinds de staatsgreep van Idi Amin in Oeganda, waarmee Tanzania zich nooit heeft kunnen verzoenen, in de versukkeling geraakt.
  • De temperatuur op 18 augustus 1977 lag tussen 13,1 °C en 16,2 °C en was gemiddeld 15,1 °C. Er was 15,0 mm neerslag gedurende 6,5 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
  • Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
  • In het jaar 1977: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,8 miljoen inwoners.
    • 3 januari » Apple Inc. wordt een officieel geregistreerde bedrijfsvorm. Dit voor meer zekerheid en veiligheid.
    • 18 februari » De eerste spaceshuttle maakt een vlucht op de bovenkant van een Boeing 747.
    • 24 maart » Benoeming van Joseph Ratzinger tot aartsbisschop van München en Freising in Duitsland
    • 25 september » Begrafenis van Steve Biko in Zuid-Afrika.
    • 29 november » Bij een politierazzia in de vrijstad Christiania in Kopenhagen worden 35 personen gearresteerd.
    • 6 december » Zuid-Afrika verleent het thuisland Bophuthatswana onafhankelijkheid. Dit wordt door geen enkel ander land erkend.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1875 » Suze Groeneweg, Nederlands politica († 1940)
  • 1877 » Pavel Bermondt-Avalov, Russisch krijgsheer († 1974)
  • 1879 » Josip Murn, Sloveens dichter († 1901)
  • 1886 » Jean Konings, Belgisch atleet († 1974)
  • 1889 » Pearl White, Amerikaans actrice († 1938)
  • 1896 » Lucia Lauria Vigna, Italiaanse, bij overlijden oudste inwoner van Europa († 2009)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Slosser

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Slosser.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Slosser.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Slosser (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Theo Bijl is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Theo Bijl, "Stamboom Theo Bijl", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-bijl/I3676.php : benaderd 14 januari 2026), "Antonie Slosser (1873-1977)".