De temperatuur op 5 november 1919 lag tussen -1,4 °C en 3,9 °C en was gemiddeld 0,7 °C. Er was 1,7 uur zonneschijn (18%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
11 maart » Het Paraguayaans voetbalelftal speelt de eerste interland uit de geschiedenis en verliest thuis met 5-1 van buurland Argentinië.
21 maart » De Hongaarse Radenrepubliek wordt uitgeroepen (zie Béla Kun).
29 mei » Het Braziliaans voetbalelftal wint de derde editie van de Copa América door in de finale titelhouder Uruguay met 1-0 te verslaan.
23 augustus » Oprichting van de Monegaskische voetbalclub AS Monaco in het gelijknamige vorstendom.
19 november » Oprichting van de Apostolische Prefectuur Celebes in Nederlands-Indië.
21 december » In Katowice wordt de Poolse voetbalbond (PZPN) opgericht.
Trouwdag 7 oktober 1942
De temperatuur op 7 oktober 1942 lag tussen 9,6 °C en 21,1 °C en was gemiddeld 14,6 °C. Er was 1,3 mm neerslag gedurende 1,7 uur. Er was 4,6 uur zonneschijn (41%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
1 januari » Het Nederlandse handbal, sinds 1926 opererend onder de vleugels van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond, komt op eigen benen te staan met de oprichting van het Nederlands Handbal Verbond (NHV).
9 april » Tweede Wereldoorlog: in Kamp Amersfoort worden 77 krijgsgevangen soldaten uit de Sovjet-Unie gefusilleerd.
3 mei » Alle joden in Nederland moesten een kenteken van geel katoen op hun kleding dragen: de zespuntige 'jodenster'.
22 mei » Mexico verklaart de oorlog aan Duitsland, Italië en Japan.
9 augustus » In het bezette Kiev winnen fabrieksarbeiders een voetbalwedstrijd van een Duits team met 5-3, waarna het Oekraïense elftal door de Duitsers gevangen wordt gezet. De wedstrijd zou later de geschiedenis ingaan als de 'Dodenwedstrijd'.
23 augustus » De Slag om Stalingrad begint.
Dag van overlijden 28 januari 1998
De temperatuur op 28 januari 1998 lag tussen 0,4 °C en 4,6 °C en was gemiddeld 2,7 °C. Er was 0,4 mm neerslag gedurende 2,1 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
Van maandag 3 augustus 1998 tot maandag 22 juli 2002 was er in Nederland het kabinet Kok II met als eerste minister W. Kok (PvdA).
8 januari » Ontdekking van de chemische stof die maakt dat nicotine verslavend werkt.
13 februari » Schaatsster Marianne Timmer verbetert bij de Olympische Spelen in Nagano haar eigen Nederlands record op de 500 meter (39,30 seconden) en noteert 39,12 seconden op klapschaatsen.
22 maart » Kees van Kooten en Wim de Bie kondigen het einde aan van hun samenwerking op de Nederlandse tv.
25 maart » Ontslag van de Nederlander Diogo Reesink als bisschop van Almenara en zijn benoeming tot bisschop van Teófilo Otoni in Brazilië.
18 april » Opening van het Akerstadion, een voetbalstadion in de Noorse stad Molde.
31 mei » Titelverdediger Australië verslaat de Nederlandse hockeysters in de finale van het WK hockey in Utrecht: 3-2.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Theo Bijl, "Stamboom Theo Bijl", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-bijl/I23182.php : benaderd 24 januari 2026), "Marinus Walraven (1919-1998)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.