De temperatuur op 15 augustus 1923 lag tussen 8,8 °C en 16,4 °C en was gemiddeld 14,3 °C. Er was 15,3 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
2 februari » Verheffing van het Rooms-katholieke Apostolisch vicariaat Siberië in de Sovjet-Unie tot Bisdom Vladivostok.
10 maart » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Villarreal CF.
16 oktober » The Walt Disney Company wordt opgericht door Walt Disney en zijn broer Roy Disney.
6 november » Jacob Schick verkrijgt een octrooi op 's werelds eerste elektrische scheerapparaat.
23 november » Eerste officiële en regelmatige uitzendingen van Radio Belgique.
2 december » Het Uruguayaans voetbalelftal wint voor de vierde keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 2-0 te winnen van naaste belager Argentinië.
Dag van overlijden 22 april 2009
De temperatuur op 22 april 2009 lag tussen 5,3 °C en 15,0 °C en was gemiddeld 10,1 °C. Er was 12,1 uur zonneschijn (85%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
16 februari » De Nederlandse omroepvereniging WNL wordt opgericht.
18 februari » De Poolse atlete Kamila Skolimowska sterft op 26-jarige leeftijd aan een longembolie.
18 juni » Clarence Seedorf koopt de Italiaanse voetbalclub AC Monza Brianza 1912 via zijn bedrijf ON-International. Ook voormalig profvoetballer Giuseppe Bergomi en zakenman Salvo Zangari betalen mee en werden mede-eigenaren.
9 augustus » Volgens de Venezolaanse president Hugo Chávez zijn Colombiaanse troepen de grensrivier Orinoco overgestoken en Venezuela binnengevallen.
1 oktober » Door het van kracht worden van een gewijzigde versie van de Telecommunicatiewet wordt het in Nederland verboden om ongevraagd elektronische berichten met commercieel, charitatief of ideëel doel (spam) te versturen. Het versturen van spam aan bedrijven, zonder voorafgaande toestemming (opt-in) van de ontvanger, wordt verboden.
27 oktober » De Wablieft-prijs gaat naar twee Vlaamse ziekenfondsen omdat zij in de communicatie met hun leden overgestapt zijn van ambtelijke (officiële) taal naar "klare taal".
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: P. Beumer, "Stamboom familie Beumer en familie Ridder", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-beumer-en-ridder/I2971.php : benaderd 13 maart 2026), "Cornelia Christina Bruins (1923-2009)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.