Stamboom Beemer » Andries van Unen (1841-????)

Persoonlijke gegevens Andries van Unen 

  • Hij is geboren in het jaar 1841 in Culemborg, Gelderland, NL.
  • Beroep: Klompenmaker.Bron 1
    Een klompenmaker is een ambachtsman die klompen vervaardigt. Dit gebeurt door een blok hout te snijden en uit te hollen, totdat de klompvorm wordt verkregen.

    Handwerk
    Het ambacht klompenmaker is alleen nog op braderieën en jaarmarkten te zien. Waar ieder dorp in Nederland vroeger een eigen klompenmaker kende, bestaan er anno 2008 in Nederland nog maar ongeveer 10 klompenmakers die zelfstandig klompen produceren en verkopen.

    Machinaal
    Tegenwoordig worden klompen machinaal gemaakt. Klompen worden gemaakt van populieren-, wilgen- of iepenhout. Het hout hoeft niet eerst te drogen, maar wordt bij de klompenfabricage nat verwerkt. De stammen worden in brede schijven gezaagd, de zogeheten 'bollen', die op hun beurt in blokken worden gezaagd met een blokkenzaagmachine, groot genoeg om er een klomp uit te halen. Deze blokken worden in een freesmachine geplaatst, die de buitenvorm uit de blokken freest. Daartoe worden twee blokkennaast elkaar tussen twee pennen geklemd, met daartussenin een metalen modelklomp. De modelklomp wordt door de machine afgetast en de vorm wordt overgebracht naar de twee houten blokken aan weerszijden van het stalen model. In een volgende machine worden de klompen uitgehold, ook aan de hand van een metalen model. Het uithollen geschiedt met 'lepelboren' die geschikt zijn voor natte verspaning.Daarna moeten de klompen drogen in de droogkamer. De wilgenhouten exemplaren worden anderhalve weekgedroogd, bij een temperatuur van 20 tot 25 graden C, voor de populieren klompen is normaliter een week langer nodig. Door verbranding van afvalhout wordt de warmte geleverd voor het droogproces. De klompen moeten heel voorzichtig drogen, want bijeen te snelle droging krijg je krimp en ontstaan er scheuren.
    Na het drogen is het ijkpunt waarop wordt bepaald of een klomp kan worden afgewerkt of als 'onvoldoende kwaliteit' wordt beschouwd. De goedgekeurde klompen worden geschuurd, in de grondverf gezet, gepolijst, gedecoreerd en verkocht. Het is moeilijkom de klompenmakerij voor Nederland te behouden. Een mogelijkheid is 'maatklompen' voor de orthopedische markt. Daar kunnen de Nederlandse klompenmakers hun specialistische kennis en vaardigheden in kwijt. Door de sterke concurrentie in het buitenland is commerciële fabricage in Nederland haast niet meer mogelijk.
  • Een kind van Gradus van Unen en Helena Maria van Snelderweerd
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 12 oktober 2008.

Gezin van Andries van Unen

Hij is getrouwd met Hendrika Severin.

Zij zijn getrouwd op 5 februari 1864 te Culemborg, Gelderland, NL, hij was toen 23 jaar oud.Bron 2

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Andries van Unen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Andries van Unen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Andries van Unen

Andries van Unen
1841-????

1864

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. 0207/5901/2

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 5 februari 1864 lag rond de -1,0 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 96%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1864: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 1 februari » Oprichting van het Rode Kruis van België.
    • 19 maart » Oprichting van de Congregatie van de Zonen van de Heilige Familie door de Spaanse priester José Manyanet y Vives.
    • 22 april » Het Amerikaans Congres bepaalt bij wet dat op alle in de Verenigde Staten geslagen munten de inscriptie In God We Trust moet staan.
    • 22 augustus » De eerste Conventie van Genève: het Rode Kruis wordt opgericht en de eerste afspraken over de behandeling van oorlogsslachtoffers en bescherming van gewonde soldaten en medische ploegen worden gemaakt.
    • 31 augustus » Begin van de Slag bij Jonesborough in de Amerikaanse Burgeroorlog.
    • 4 december » Roemenië neemt een wet aan die joden uitsluit van juridische functies.

Over de familienaam Van Unen

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Van Unen.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Van Unen.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van Unen (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Beemer is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J.G. Beemer , "Stamboom Beemer", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-beemer/I83857.php : benaderd 24 januari 2026), "Andries van Unen (1841-????)".