Stamboom Beemer » Joannes Pieterse "Jan" Prinsen (1789-????)

Persoonlijke gegevens Joannes Pieterse "Jan" Prinsen 


Gezin van Joannes Pieterse "Jan" Prinsen

Waarschuwing Let op: Partner (Gerritje Breemen) is 37 jaar jonger.

Waarschuwing Let op: Partner (Neeltje Tas) is 44 jaar jonger.

(1) Hij is getrouwd met Jannetje van Zanden.

Zij zijn getrouwd op 6 februari 1828 te Hilversum, Noord-Holland, NL, hij was toen 39 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Pieter Prinssen  1834-1923 


(2) Hij is getrouwd met Gerritje Breemen.

Zij zijn getrouwd op 13 december 1848 te Hilversum, Noord-Holland, NL, hij was toen 59 jaar oud.


(3) Hij is getrouwd met Neeltje Tas.

Zij zijn getrouwd op 27 mei 1862 te Utrecht, Utrecht, NL, hij was toen 73 jaar oud.Bron 1

joannes was bij het aangaan van dit huwelijk 77 jaar en Neeltje was een groen blaadje van 29 jaar.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Joannes Pieterse "Jan" Prinsen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Joannes Pieterse "Jan" Prinsen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Joannes Pieterse Prinsen

Joannes Pieterse Prinsen
1789-????

(1) 1828
(2) 1848
(3) 1862

Neeltje Tas
1833-????


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. HuA 481/835-18/4

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 27 mei 1862 lag rond de 14,6 °C. Er was 1 mm neerslag. De winddruk was 13 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 85%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 14 maart 1861 tot 31 januari 1862 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Loudon met als eerste ministers Mr. J.P.P. baron Van Zuijlen van Nijevelt (conservatief-liberaal) en Mr. J. Loudon (liberaal).
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1862: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 3 januari » Slag bij Cockpit Point in Prince William County, Virginia (Amerikaanse Burgeroorlog).
    • 7 mei » Het centrum van Enschede wordt door brand verwoest.
    • 25 mei » Eerste Slag bij Winchester tijdens de Amerikaanse Burgeroorlog. Beslissende Zuidelijke overwinning.
    • 9 augustus » Première van de opera Béatrice et Bénédict van Hector Berlioz in Baden-Baden.
    • 23 oktober » Troonsafstand van koning Otto I van Griekenland
    • 26 november » Lewis Carroll (Charles Dodgson) stuurt het manuscript van Alice's Adventures in Wonderland naar de tien jaar oude Alice Liddell.

Over de familienaam Prinsen

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Prinsen.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Prinsen.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Prinsen (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Beemer is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J.G. Beemer , "Stamboom Beemer", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-beemer/I65424.php : benaderd 22 januari 2026), "Joannes Pieterse "Jan" Prinsen (1789-????)".