De temperatuur op 30 november 1973 lag tussen -2,7 °C en 0,7 °C en was gemiddeld -0,8 °C. Er was 4,0 mm neerslag gedurende 2,9 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
13 februari » Oprichting van de Ecuadoriaanse voetbalclub Club Deportivo Clan Juvenil.
14 mei » Skylab, het eerste ruimtestation van de Verenigde Staten wordt gelanceerd. Het is de laatste lancering van de Saturnus V raket.
7 juni » De Eemshaven wordt door koningin Juliana officieel geopend.
5 juli » Generaal Juvénal Habyarimana pleegt een staatsgreep in Rwanda en verdrijft president Grégoire Kayibanda uit de macht.
10 juli » De Bahama's krijgen onafhankelijkheid binnen het Brits Gemenebest.
29 augustus » Het Nederlands voetbalelftal loopt IJsland in Deventer met 8-1 onder de voet in de kwalificatiereeks voor het WK voetbal 1974 in West-Duitsland door doelpunten van Willy Brokamp (2), Johan Cruijff (2), Johan Neeskens, René van de Kerkhof, Dick Schneider (strafschop) en Wim van Hanegem.
Doopdag 17 maart 1974
De temperatuur op 17 maart 1974 lag tussen 5,4 °C en 10,5 °C en was gemiddeld 8,0 °C. Er was 2,9 mm neerslag gedurende 2,4 uur. Er was 4,5 uur zonneschijn (38%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
4 februari » Patricia Hearst (19), dochter van uitgever Randolph Hearst wordt ontvoerd door het Symbionese Liberation Army.
14 juni » De allereerste rode kaart in het voetbal wordt uitgereikt aan de Chileen Carlos Caszely op het WK.
3 juli » Met de ontruiming van paviljoen Lorentz komt een eind aan een al jaren slepend conflict rond Dennendal, de zwakzinnigenafdeling van de Willem Arntszhoeve in Den Dolder.
24 juli » Portugal creëert de grondwettelijke mogelijkheid om onafhankelijkheid te verlenen aan de kolonies.
4 september » In de eerste interland na het WK voetbal 1974 in West-Duitsland wint het Nederlands voetbalelftal in Stockholm met 5-1 van Zweden. Johan Neeskens benut twee strafschoppen. Middenvelder Jan Peters van N.E.C. maakt zijn debuut voor Oranje.
6 september » De Tijd verschijnt voor het eerst als (opinie)weekblad, en wel onder leiding van hoofdredacteur Arie Kuiper.
Dag van overlijden 1 december 1997
De temperatuur op 1 december 1997 lag tussen -0,6 °C en 7,8 °C en was gemiddeld 3,1 °C. Er was 4,9 uur zonneschijn (60%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
1 januari » Provinciale Staten van Friesland besluit dat de provincie officieel Fryslân heet.
8 februari » Ontslag van de Belg Henri Lemaître als nuntius in Nederland en benoeming van de Italiaan Angelo Acerbi tot zijn opvolger.
28 maart » De rechter-commissaris in Haarlem stelt twee verdachten in bewaring vanwege hun betrokkenheid bij de supportersrellen in Beverwijk.
9 juli » Opening van het nieuwe voetbalstadion in de Oostenrijkse stad Graz, de UPC Arena.
6 augustus » Hugo Banzer, die in 1971 als legergeneraal de macht greep in Bolivia, wordt via de democratische weg geïnstalleerd als president.
29 september » Britse wetenschappers stellen het verband vast tussen de Ziekte van Creutzfeldt-Jakob en de zogenaamde gekkekoeienziekte (BSE).
Dag van crematie 5 december 1997
De temperatuur op 5 december 1997 lag tussen -3,2 °C en 4,9 °C en was gemiddeld 2,0 °C. Er was 0,8 mm neerslag gedurende 1,0 uur. Er was 0,5 uur zonneschijn (6%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
22 januari » President Boris Jeltsin van Rusland verschijnt onverwacht weer in het Kremlin, vlak voordat het parlement aan een debat zou beginnen over een voorstel om hem af te zetten vanwege zijn slechte gezondheid.
31 maart » Bij een treinongeluk in Spanje vallen zeker 26 doden en 60 gewonden. De trein was met 280 vakantiegangers op weg van Barcelona naar Irun in Baskenland.
16 mei » Emile Mpenza van Excelsior Moeskroen wint de Ebbenhouten Schoen als beste voetballer van Afrikaanse afkomst in de Belgische Jupiler Pro League.
1 juni » Amsterdam wint de landstitel in de Nederlandse hockeyhoofdklasse door in de tweede wedstrijd van finale van de play-offs na strafballen te winnen van Hockeyclub 's-Hertogenbosch.
8 juli » Bij een busongeluk in Egypte (Aswan) komen 8, meest jonge, Nederlandse toeristen om het leven.
15 oktober » Lancering van Cassini-Huygens, het eerste ruimtetuig dat in een baan om Saturnus terechtkomt en later een sonde in de atmosfeer van Titan (maan), een maan van Saturnus, laat afdalen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J.G. Beemer , "Stamboom Beemer", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-beemer/I57625.php : benaderd 26 januari 2026), "Peter Mosk (1973-1997)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.