Stamboom Batavier » Marritgen Claesz Bosch (± 1625-????)

Persoonlijke gegevens Marritgen Claesz Bosch 

  • Zij is geboren rond 1625 in Amersfoort.Bron 1
  • Feit: (vermelding) vanaf 1683 Testament.Bron 2
    Datering:1683-09-10
    Naam:
    - Bosch dochter, Marritgen Claes (tekent: Bossen; borgerse en inwoonster van Amersfoort)
    Eerder gehuwd met: Gerrits., Jan
    Akten:
    - Testament: 10-09-1683 (ouden stijl) Notaris A. van Brinckesteyn AT015 a004 folio 20 V;
    Opmerkingen:
    - Zij verklaart de lijftocht aan haar man nietig, evenals eerdere testamenten, speciaal die van 06-04-1671 voor Notaris Cornelis van Dael.
    Zij legateert aan:
    - haar dochter Elsje Hermans van Munster, gehuwd met Gerrit van Deventer, 300 Carolus gulden en haar klederen en goud- en zilverwerk ten lijve en een som van 150 gulden inzake de door haar dochter en schoonzoon betaalde reparatie aan haar huijsinge.
    - Zij stelt Jan Claes., zoon van haar voorzoon Claes Jans. saliger bij haar eerste man Jan Gerrits. saliger, in zijn blote legitieme portie, mits daarin verrekend wordt de 30 gulden per jaar die zij, testatrice, aan zijn bestevader (= grootvader) van moederszijde tot 1673 heeft betaald voor de helft van het kostgeld en wat zij tot lezen en schrijven en ambacht betaald heeft, zonder assistentie van zijn moeders vrinden, waarmee hij voldaan zal zijn. Mocht zijn gehele legitieme portie daarmee weggenomen zijn, dan ontvangt hij een legaat van 150 gulden. Bij vooroverlijden komt dit aan haar zoon Henrick van Munster en de genoemde Elsje.
    Haar erfgenamen, ieder voor de helft:
    - haar zoon Henrick van Munster, wonend tot Amsterdam en
    - haar dochter Elsje van Munster, gehuwd met Gerrit van Deventer, wonend tot Amersfoort.
    Tot voogden over Jan Claes. stelt zij aan: Henrick van Munster en Gerrit van Deventer en zij secludeert de Weeskamer.
    Getuigen: Jan Peters. Both en Ferdinandus Berdinck, borgers van Amersfoort en Winand Pannekoeck, mijn clercq.
    Echtgenoot: (wed. van:) Van Munster, Mr. Herman.
  • Een kind van Claes NN
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 3 december 2025.

Gezin van Marritgen Claesz Bosch

(1) Zij is getrouwd met Jan Gerritsz.

Zij zijn getrouwd op 16 juni 1640 te Amersfoort.Bron 3


Kind(eren):

  1. Claes Gerritsen  1641-< 1683 
  2. Gerrit Gerritsen  1643-????


(2) Zij is getrouwd met Herman Hendricksz van Munster.

Zij zijn getrouwd op 12 januari 1645 te Amersfoort.Bron 3


Kind(eren):

  1. Elsebe (Elsje) van Munster  ± 1646-???? 
  2. Hendrick van Munster  ± 1648-????

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Marritgen Claesz Bosch?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Marritgen Claesz Bosch

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Marritgen Claesz Bosch

Marritgen Claesz Bosch
± 1625-????

(1) 1640

Jan Gerritsz
± 1625-< 1645

Claes Gerritsen
1641-< 1683
(2) 1645

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Geschatte datum / Trouwakte
  2. Notarieel archief, Amersfoort
  3. Huwelijksregister Gereformeerde Gemeente


De publicatie Stamboom Batavier is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Arnold Batavier, "Stamboom Batavier", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-batavier/I9122.php : benaderd 29 december 2025), "Marritgen Claesz Bosch (± 1625-????)".