Stamboom Batavier » Claes Gerbrandszn. Volserman (± 1575-< 1608)

Persoonlijke gegevens Claes Gerbrandszn. Volserman 

  • Hij is geboren rond 1575.Bron 1
  • Feit: (vermelding) Akte van Protest.Bron 2
    Akten:
    - Akte van protest: 03-04-1611 J. van Ingen AT 002a001 folio 157 V - 158 V.
    Naam Comparanten:
    - Van Westrhenen, Dirck
    - mr. Van Weede, Elias
    Opmerkingen:
    - Van Westrhenen en Van Weede zijn gesubstitueerde acteurs van mr. Peter van Schadijck, die momber is over de onmondige kinderen van zijn zuster Margareta van Schadijck en saliger Claes Gerbrantzn. Velserman.
    - Zij verklaren hoe zij, comparanten, "in kracht van haar voornoemde laste, op 22-01-1611 gereyst zijn naar Amstelredamme" om ten behoeve van de voornoemde onmondige kinderen met de andere mombers van vaderszijde, aldaar wonende, te handelen voor de montcosten verschoten aan de kinderen gedaan. Tevens de verdere penningen te beleggen en de zaken der onmondigen gezamenlijk te administreren etc.
    - "De vrunden (=familie) tot Amstelredamme zeyden dat zijluyden de saecke aan de Weeskamer van Amstelredam gebracht hadden, dewelke alle die brieven, papieren en verdere goederen der kinderen bewaarde, daeronder de penningen, bij slot van de leste rekening overschietende, oock berusten etc.
    - Zij willen met die vrunden van Amersfoort tot vordele van de kinderen haer gelijck conform maecken, sonder dat zijluyden die vrunden of mombaers te Amersfoort daarmede hebben willen secluderen, dan wel te mogen lijden en te vrede weesen dat de voornoemde vrunden van Amersfoort niet en neffens henluyden 't samentlicken als mombaers en naaste vrunden van de kinderen administreren etc. en dat de vrunden te Amersfoort in de saecke van de erfenisse van Elbert Corneliszn. daarin die vrunden tot Amstelredam jegen de onmondige parthije formeel zijn, ook mit en neffens die weeskamer jegens henluyden mogen ageren ende procederen zulx zijluyden ter meeste oorbaar van de kinderen te rade bevinden zullen.
    - Gelijck zijluyden ook wel te vrede waren die avontcosten en verschot tot onderhoud van de kinderen goed te doen."
    - (Ondanks het feit dat huwelijk en huwelijkse voorwaarden alsmede sterfhuis en woonplaats van de kinderen onder Amersfoort vallen, wensen de mombers te Amsterdam geen verandering te brengen in de situatie m.b.t. de weeskamer.
    - Procederen daartegen zou "zeer moeyelick vallen")
    "Comparanten verclaren op goede hope en van meninge te zijn 'tselve niet verder te begeren en protesteren bij dezen van alle ongeluckige uitkomsten en inconuenienten die namals de voornoemde kinderen daardoor zouden mogen overcomen.
    'Twelck Clemens van Speulde als een mede gesubstineerde hiermede present oock verklaarde en protesteerde.
    Verzoekende hiervan acte.
    Getuigen:
    - Willem Jans van Lielaer
    - Steven Stevenszn.
    :
  • Hij is overleden voor 1608.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 8 mei 2024.

De auteur van deze publicatie heeft toestemming van de persoon in kwestie (voor zover het een levende persoon betreft) voor het vermelden van de gegevens.


Gezin van Claes Gerbrandszn. Volserman

Hij is getrouwd met Margaretha van Schadijck.

Zij zijn getrouwd.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Claes Gerbrandszn. Volserman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. Notarieel archief

De publicatie Stamboom Batavier is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Arnold Batavier, "Stamboom Batavier", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-batavier/I49742.php : benaderd 29 januari 2026), "Claes Gerbrandszn. Volserman (± 1575-< 1608)".