Stamboom Bas » Egbert Ii van Meissen (1060-1090)

Persoonlijke gegevens Egbert Ii van Meissen 

  • Hij is geboren in het jaar 1060.
  • (Geschiedenis) .Bron 1
    Egbert II van Meißen (1060-1090) was een zoon van markgraaf Egbert I van Meißen en Irmengard van Susa.

    Van zijn vader erfde hij in 1068 de Brunonische bezittingen in Meißen, Friesland en Brunswijk. Egbert was gehuwd met Oda, dochter van Otto I van Weimar-Orlamünde, die het markgraafschap Meißen van haar vader erfde. Hun huwelijk bleef vermoedelijk kinderloos.

    Egbert koos positie tegen Hendrik IV, waarop die het markgraafschap Meißen in 1076 overdroeg aan Vratislav II van Bohemen. Na de dood van Herman van Salm, werd Egbert de leider van de Saksische oppositie tegen de keizer. Egbert werd vermoord in 1090. Het markgraafschap ging nadien naar Hendrik I van Eilenburg, die met zijn zuster Gertrudis getrouwd was.
    Midden-Friesland

    Egbert II (ook wel Eibert II genoemd) was ook graaf van Midden-Friesland tussen 1068 en 1088. Egbert II was de laatste telg van het geslacht der Brunonen, die als graven Friesland bestuurden. Uit de overgebleven bronnen is bekend dat hij vier keer in verzet kwam tegen zijn leenheer, de Duitse keizer Hendrik IV, die tevens zijn neef was. Even zo vaak werd het graafschap hem ontnomen, de laatste keer voorgoed. De gouwen van Midden-Friesland werden na 1088 toegewezen aan de bisschop van Utrecht. Egbert werd door de koning vogelvrij verklaard en is naar alle waarschijnlijkheid in 1090 gesneuveld.
  • Hij is overleden in het jaar 1090, hij was toen 30 jaar oud.
  • Een kind van Egbert I van Meissen en Irmengard van Susa
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 7 november 2012.

Gezin van Egbert Ii van Meissen

Hij is getrouwd met Oda van Orlamunde.

Zij zijn getrouwd

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Egbert Ii van Meissen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Egbert Ii van Meissen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Egbert Ii van Meissen


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. http://nl.wikipedia.org/wiki/Egbert_II_van_Mei%C3%9Fen

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Over de familienaam Van Meissen


    De publicatie Stamboom Bas is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Andre Bas, "Stamboom Bas", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-bas/I10448.php : benaderd 25 december 2025), "Egbert Ii van Meissen (1060-1090)".