Hij is getrouwd met Cornelia Barendregt.
Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Zij zijn getrouwd op 1 november 1928 te Barendrecht, Nederland, hij was toen 23 jaar oud.
Kind:https://www.wiewaswie.nl/personen-zoeken/zoeken/q/Mattheus+++Rijsdijk">Mattheus Rijsdijk
Tijdbalk Mattheus Rijsdijk
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen:grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Voorouders (en nakomelingen) van Mattheus Rijsdijk
Mattheus Rijsdijk
1905-1963 1928Cornelia Barendregt
1907-????
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.
Aanknopingspunten in andere publicaties
Deze persoon komt ook voor in de publicatie:Historische gebeurtenissen
Geboortedag 18 juli 1905
- De temperatuur op 18 juli 1905 lag tussen 10,9 °C en 17,0 °C en was gemiddeld 14,6 °C. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
- Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
- Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
- Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
- In het jaar 1905: Bron: Wikipedia
- Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
- 2 januari » Russische troepen in Port Arthur capituleren voor de Japanse eenheden. De overgave vindt plaats zonder instemming van het Russische oppercommando.
- 12 februari » Het Zwitsers voetbalelftal speelt de eerste officiële interland uit zijn geschiedenis. In Parijs wordt met 1-0 verloren van Frankrijk .
- 20 februari » Slag bij Mukden, een beslissende, grote veldslag in de Russisch-Japanse Oorlog, in Mantsjoerije.
- 3 mei » Oprichting van de Duitse voetbalclub DSC Arminia Bielefeld.
- 7 juni » De unie tussen Noorwegen en Zweden wordt beëindigd. Oscar II van Zweden verklaart dat het voor hem niet mogelijk is om een regering tot stand te brengen, hetgeen zijn koningschap doet eindigen. Noorwegen is vanaf nu een zelfstandig koninkrijk.
- 5 september » Einde van de Russisch-Japanse Oorlog, bij het tekenen van het Verdrag van Portsmouth. Dit was ten gunste van Japan.
Trouwdag 1 november 1928
- De temperatuur op 1 november 1928 lag tussen 8,2 °C en 10,7 °C en was gemiddeld 9,4 °C. Er was 16,1 mm neerslag. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
- Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
- Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
- In het jaar 1928: Bron: Wikipedia
- Nederland had zo'n 7,6 miljoen inwoners.
- 30 januari » Tussen Nederland en de Verenigde Staten komt een draadloze telefoonverbinding tot stand.
- 28 februari » Totstandkoming eerste radiotelefonische verbinding tussen Nederland en Nederlands-Indië via Radio Kootwijk
- 12 juni » Sanatorium Zonnestraal in Hilversum wordt geopend.
- 25 juni » Oprichting van de Kroatische voetbalclub NK Inter Zaprešić onder de naam NK Sava.
- 13 juli » Bij een mijngasontploffing in de Staatsmijn Hendrik in Limburg (Nederland) vallen dertien doden.
- 1 december » In Utrecht wordt het spoorwegmuseum geopend
Dag van overlijden 21 februari 1963
- De temperatuur op 21 februari 1963 lag tussen -12,1 °C en -0,8 °C en was gemiddeld -4,8 °C. Er was 7,2 uur zonneschijn (70%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
- Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
- Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
- Van 24 juli 1963 tot 14 april 1965 was er in Nederland het kabinet Marijnen met als eerste minister Mr. V.G.M. Marijnen (KVP).
- In het jaar 1963: Bron: Wikipedia
- Nederland had zo'n 11,9 miljoen inwoners.
- 26 januari » De Groninger schaatsklassieker Noorder Rondritten wordt voor de zevende keer verreden. Winnaar is de Groninger Jan Uitham, die acht dagen eerder nog tweede was geworden in de Elfstedentocht. De Noorder Rondritten zijn voor deze editie ingekort tot 88km, in plaats van de originele 150 kilometer.
- 26 juni » John F. Kennedy spreekt tijdens een toespraak in West-Berlijn de beroemde woorden: "All free men, wherever they may live, are citizens of Berlin, and, therefore, as a free man, I take pride in the words 'Ich bin ein Berliner!'"
- 8 augustus » De grote treinroof in Engeland. Buit: meer dan 2 miljoen pond.
- 16 september » Oprichting Maleisië.
- 23 oktober » Wielervereniging De Windmolens uit Geffen wordt opgericht.
- 22 november » De Amerikaanse president John F. Kennedy wordt vermoord, John Connally raakt zwaargewond tijdens de aanslag, Lyndon B. Johnson wordt de nieuwe president.
Dezelfde geboorte/sterftedag
- 1900 » Nathalie Sarraute, Russisch-Frans schrijfster († 1999)
- 1902 » Josepha Mendels, Nederlands schrijfster († 1995)
- 1908 » Daoed Khan, Afghaans staatsman († 1978)
- 1908 » Lupe Vélez, Mexicaans/Amerikaans actrice († 1944)
- 1909 » Andrej Gromyko, Russisch diplomaat en president 1985-1989 († 1989)
- 1909 » John Joseph Wright, Amerikaans curiekardinaal († 1979)
- 1956 » Edwin Franko Goldman (58), Amerikaans componist, dirigent en cornettist
- 1958 » Duncan Edwards (21), Engels voetballer
- 1965 » Malcolm X (39), Amerikaans activist
- 1972 » Bronislava Nijinska (80), Russisch balletdanseres en choreografe
- 1978 » Johan Dijkstra (81), Nederlands kunstenaar
- 1979 » Waldemar de Brito (65), Braziliaans voetballer
Over de familienaam Rijsdijk
- Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Rijsdijk.
- Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Rijsdijk.
- Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Rijsdijk (onder)zoekt.
De publicatie Stamboom Barendrecht is opgesteld door Hendrie Barendrecht.Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hendrie Barendrecht, "Stamboom Barendrecht", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-barendrecht/I6905.php : benaderd 4 maart 2026), "Mattheus Rijsdijk (1905-1963)".