De temperatuur op 8 november 1908 lag tussen -8,0 °C en 8,2 °C en was gemiddeld -0,8 °C. Er was 8,2 uur zonneschijn (89%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
14 maart » Maurice Merleau-Ponty, Frans filosoof († 1961)
27 mei » Royal Sporting club Anderlecht wordt gesticht door Charles Roos
21 juni » In Londen demonstreren duizenden vrouwen voor vrouwenkiesrecht.
10 juli » Heike Kamerlingh Onnes maakt voor het eerst helium vloeibaar.
19 juli » Oprichting in Manchester van de wereldzwembond Fédération Internationale de Natation Amateur (FINA).
18 oktober » België annexeert de Kongo-Vrijstaat.
Dag van overlijden 19 april 1982
De temperatuur op 19 april 1982 lag tussen 0,4 °C en 13,9 °C en was gemiddeld 7,5 °C. Er was 12,5 uur zonneschijn (89%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
23 maart » Het Nederlands voetbalelftal fungeert als sparringpartner voor het WK voetbal 1982. Op Hampden Park in Glasgow wint Schotland met 2-1 van Oranje.
28 maart » De Belgische biljarter Raymond Ceulemans wint in Porto de Europese titel in het driebanden.
5 juni » Armand Parmentier wint de derde editie van de marathon van Antwerpen in een tijd van 2:19.13.
1 juli » Zwemmer Michael Gross uit West-Duitsland scherpt in Darmstadt het Europees record van Pär Arvidsson op de 100 meter vlinderslag aan tot 54,00.
23 juli » De Internationale walviscommissie besluit om de commerciële vangst van walvissen te beëindigen per 1985-86
8 november » Paus Johannes Paulus II brengt op de negende dag van zijn rondreis door Spanje een bezoek aan Valencia.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Gerda Lubberman, "Stamboom Arling", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-arling/I20660.php : benaderd 16 oktober 2026), "Gerardus Hendrik Arling (1908-1982)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.