14 januari » Première van de opera Tosca van Giacomo Puccini in Rome.
27 februari » De Britse Labour Party wordt opgericht
30 maart » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalbond ("Asociación Uruguaya de Fútbol")
2 april » Het socialistische dagblad Het Volk verschijnt voor het eerst in Nederland.
1 juni » In Rotterdam besluiten enkele schooljongens tot de oprichting van voetbalclub Neptunus, die 43 jaar later ook een honkbalafdeling krijgt.
14 december » Max Planck publiceert zijn studie over de kwantummechanica.
Trouwdag 12 februari 1927
De temperatuur op 12 februari 1927 lag tussen -4,2 °C en 8,7 °C en was gemiddeld 1,7 °C. Er was 8,1 uur zonneschijn (83%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
11 mei » De Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de "Academy" die de Oscars uitreikt, wordt opgericht.
18 mei » De Nederlandse onderzeeboot O 7 botst in de buurt van Texel met het Zweedse stoomschip Scania.
21 mei » Charles Lindbergh voltooit de eerste non-stop solovlucht over de Atlantische Oceaan.
26 mei » De Ford Motor Company staakt de productie van de T-Ford.
5 september » In Delft wordt het Waterloopkundig Laboratorium geopend.
2 december » De Ford Motor Company presenteert de Ford Model A.
Dag van overlijden 1 januari 1954
De temperatuur op 1 januari 1954 lag tussen -2,4 °C en 5,1 °C en was gemiddeld 0,1 °C. Er was 2,9 uur zonneschijn (37%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Gerda Lubberman, "Stamboom Arling", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-arling/I20506.php : benaderd 19 oktober 2026), "Gerard Arling (1900-1954)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.