De temperatuur op 22 maart 1904 lag tussen 0,3 °C en 11,1 °C en was gemiddeld 6,1 °C. Er was 7,2 uur zonneschijn (59%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
7 februari » Een groot deel van de Amerikaanse stad Baltimore brandt af.
20 februari » Manuel Amador Guerrero treedt aan als eerste president van het onafhankelijke Panama. De volgende dag ondertekent hij een verdrag, dat de Amerikanen tegen een betaling van $ 10 miljoen de zeggenschap geeft over het Panamakanaal.
1 mei » België en Frankrijk spelen beide de eerste voetbalinterland uit hun geschiedenis en spelen in Brussel met 3-3 gelijk.
21 mei » Oprichting in Parijs van de Wereldvoetbalbond FIFA, de Fédération Internationale de Football Association. Oprichters zijn de Nederlander Carl Hirschman en de Fransman Robert Guérin. De Engelsen zien op dat moment nog niets in zo'n bond.
29 juni » In Drenthe worden twee prehistorische veenlijken gevonden: het paar van Weerdinge.
10 augustus » Priesterwijding van Angelo Roncalli in Rome.
Trouwdag 22 maart 1928
De temperatuur op 22 maart 1928 lag tussen 1,6 °C en 12,7 °C en was gemiddeld 7,0 °C. Er was 4,6 mm neerslag. Er was 1,4 uur zonneschijn (11%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
28 februari » De Indiase natuurkundige Chandrasekhara Raman ontdekt het naar hem vernoemde ramaneffect.
15 mei » Mickey Mouse heeft zijn eerste optreden in de tekenfilm Plane Crazy.
25 augustus » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Club Atlético Batacazo, de voorloper van Deportivo Maldonado.
1 september » De president van Albanië kroont zichzelf tot koning onder de naam Zog.
6 oktober » Chiang Kai-shek wordt president van Kwomintang-China.
22 november » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub Be Quick '28 uit Zwolle.
Dag van overlijden 22 november 1969
De temperatuur op 22 november 1969 lag tussen 3,8 °C en 10,2 °C en was gemiddeld 7,8 °C. Er was 0,7 mm neerslag gedurende 2,0 uur. Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: P. Heres, "Stamboom Apool", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-apool/I1099530594.php : benaderd 10 januari 2026), "Gerritdina Krake (1904-1969)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.