Stamboom Alkemade » Agatha Willemsdr van Alkemade (1493-1574)

Persoonlijke gegevens Agatha Willemsdr van Alkemade 


Gezin van Agatha Willemsdr van Alkemade

Zij is getrouwd met Johan Willemsz van Culemborg.

Zij zijn getrouwd in het jaar 1524, zij was toen 31 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Johanna de Pallant  1530-1582 


Notities over Agatha Willemsdr van Alkemade

Vrouwe van Opmeer, Rijnsaterswoude, Soeterwoude, Sevenhuijsen, Seghwaert, de Lier. (GH 163).

In 1524 maakte zij huwelijksvoorwaarden met Johan van Culemborg, heer van Renswoude. Zij erfde het huis Alkemade in 1554 en het huis Poelgeest in 1553 van haar vader. Zij stierf in 1573. (bron: dr. J.C. Kort, ´Van Alkemade 1200 1782 IV´, in: De Nederlandsche Leeuw jaargang 117 (2000), k. 229-240, aldaar 239).

Na de dood van haar man staat Agatha van Alkemade in 1561 als grondbezitster in het kohier van Warmond: ruim 20 morgen weiland en teelland met de woningen van de gebruikers Jan Willemsz. en Klaartje Willemsdr (weduwe Mathijs Cornelisz.); ruim 2 morgen weiland, waarvan gebruiker is Dirk Albertsz. en 17 hond maailand, waarvan gebruiker is Bartout Klaasz.. Ze kreeg vier dochters: Johanna, Margaretha, Maria en Florentina van Culemborg.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Agatha Willemsdr van Alkemade?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Agatha Willemsdr van Alkemade

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • Graaf Filips III (Oostenrijks Huis) was van 1555 tot 1581 vorst van Nederland (ook wel Graafschap Holland genoemd)
  • In het jaar 1574: Bron: Wikipedia
    • 29 januari » De Geuzen verslaan de Spanjaarden tijdens een zeeslag op de Oosterschelde (Slag bij Reimerswaal).
    • 14 april » Slag op de Mookerheide tussen het Spaanse leger en huurtroepen onder Lodewijk en Hendrik van Nassau, die beiden sneuvelen.
    • 3 oktober » Ontzet van Leiden na een Spaanse belegering.
    • 23 november » Johan III van Nassau-Saarbrücken wordt opgevolgd door zijn achterneven Albrecht van Nassau-Weilburg en Filips IV van Nassau-Neuweilnau. Ze volgen hem ook op als regent voor Johan Lodewijk I van Nassau-Idstein.
    • 7 december » De halfbroers Albrecht van Nassau-Weilburg en Filips IV van Nassau-Neuweilnau verdelen de Saarbrückense erfenis: Albrecht ontvangt Ottweiler, de ambten Homburg, Kirchheim en de heerlijkheden Lahr en Mahlberg, en Filips ontvangt de graafschappen Saarbrücken en Saarwerden en de heerlijkheid Stauf.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Alkemade


De publicatie Stamboom Alkemade is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Emiel Alkemade, "Stamboom Alkemade", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-alkemade/I7036.php : benaderd 18 februari 2026), "Agatha Willemsdr van Alkemade (1493-1574)".