Stamboom Alkemade » Cornelis Wilhelmus Gerardus Alkemade (1881-1971)

Persoonlijke gegevens Cornelis Wilhelmus Gerardus Alkemade 


Gezin van Cornelis Wilhelmus Gerardus Alkemade

Hij is getrouwd met Maria Johanna van der Weijden.

Zij zijn getrouwd op 10 mei 1910 te Nieuwkoop (NL), hij was toen 28 jaar oud.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 31 mei 1910 te Nieuwkoop (NL), hij was toen 28 jaar oud.Bron 2


Kind(eren):



Notities over Cornelis Wilhelmus Gerardus Alkemade

"Cor", bijnaam:"de Bril". Doopgetuigen: Wilhelmus Nicolaas Alkemade Czoon et Petronella Mooijekind.
Na zijn opleiding aan het College Rolduc (hij was daar de beste leerling van de school) wilde hij notariaat gaan studeren, maar door ziekte en de vroege dood van zijn vader moest hij hier vanaf zien. Bloemist en bloembollenkweker. Oprichter-eigenaar van de zeer bekende "Fa. C. Alkemade Azn" (als voortzetting van het in 1870 door zijn vader opgerichte bedrijf), welke tot 1978 bestond.
Hij richtte buitenlandse ondernemingen op in Frankrijk, Engeland, Duitsland, Italië en Zweden. Hoofdingeland van Rijnland. Voorzitter en secretaris van de Raad van Toezicht Coöp. Raiffeisenbank te Noordwijk 1912-1950 en Erelid van de Raad van Toezicht van die bank sedert 1953. Lid van de Gemeenteraad van Noordwijk van 1911 tot 1923. Ridder in de Orde van St. Silvester.
Op 3 mrt 1972 verschenen voor Theodorus Hoekstra, notaris te Noordwijk: De heer Petrus M.M. Alkemade, directeur, wonende te Noordwijkerhout, gehuwd met mevr. G.M.B.S.J.E. Stevelius, ten deze handelende: a voor zich b als bewindvoerder over Maria A.Th. Alkemade, religieuse, wonende te Egmond. c als lasthebber van: 1 de heer Adrianus W.J.J.Alkemade, bloembollen -kweker, wonende te Noordwijk, gehuwd met mevr. G.M. Jonkheer. 2 mevr. Anna A.M. Alkemade, particuliere, wonende te Vught, gehuwd met de heer J.G.E.H. Nijsten. 3 mevr. Catharina A.G. Alkemade, particuliere, wonende Voorstraat 23,
gehuwd met de heer A.J. van der Meer. 4 mevr. Gertrudis M.A. Alkemade, particuliere, wonende te Warschau, gehuwd met de heer H.W. Zoomers. 5 mevr. Petronella H.M. Alkemade, particuliere, wonende te Noordwijkerhout, gehuwd met de heer M.F. Goudriaan. 6 mevr. Maria .Th. Alkemade, religieuse, wonende te Egmond. 7 mevr. Therese M.G. Alkemade, particuliere, wonende te Kalmhout, gehuwd met de heer H.J.J. Minke. De heer Stephen J.L. van der Linden, gynaecoloog, wonende te 's Hertogenbosch gehuwd met mevr. Marie Th. Fons. De heer P.M.A. Alkemade c.s. verkoopt aan de heer Van der Linden:
het woonhuis met ondergrond, erf en tuin aan de Voorstraat 56, kadastraal sectie F1752, groot 3 a. 65 ca. Aankomsttitel: scheiding van 4 nov 1936 in Deel L 1302/80. Gemeld onroerend goed is toen eigendom geworden van wijlen de heer
Cornelis W.G. Alkemade. Erflater is gehuwd geweest met mevr. Maria J. van der Weyden. Zij is op 11 oct 1963 te Noordwijk overleden. Uit dit huwelijk zijn 8 nog in leven zijnde kinderen geboren. Erflater is op 16 jul 1971 te Noordwijk overleden. Boven genoemde comparanten zijn ieder voor 1/8 deel erfgenaam van gemeld onroerend goed. Koopsom fl. 85.000,-
Volgen 5 bedingen m.b.t. de verkoop, geen bijzonderheden (bron: Kadaster Den Haag. Deel L 2249/32. Art. 10672/1).
Cornelis woonde dus Voorstraat 56 te Noordwijk-binnen. Dit huis kreeg hij zoals beschreven toebedeeld op 4 november 1936 uit de erfenis van zijn moeder. Het huis werd op 3 maart 1972 door zijn erven, de acht nog in leven zijnde kinderen, na bijna een eeuw in de familie te zijn geweest verkocht.
Bijzonder is dat dit huis van 1655 tot 1657, toen herberg "De Witte Molen", maar van oudsher herberg "De Ashoop", in het bezit was van de zwager van Cornelis van Alkemade #1210 de Leidse brouwer Marcus Baelde #7985 (zie daar), gehuwd met Anna Maria Paets #7984, zuster van Cornelis' vrouw Elisabeth Paets.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelis Wilhelmus Gerardus Alkemade?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Cornelis Wilhelmus Gerardus Alkemade

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. BS N 1881-139
    BS N 1881-139
  2. DTB Noordwijk RK parochie
    DTB Noordwijk RK parochie

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 14 november 1881 lag rond de 10,0 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1881: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Een studie in rood, het eerste Sherlock Holmes verhaal begint.
    • 4 maart » James Garfield wordt beëdigd als 20e president van de Verenigde Staten
    • 1 juni » Eerste Nederlandse openbare telefoonnetwerk wordt in gebruik genomen.
    • 23 juli » De 5-jarige Johannes Huibers, later bisschop van Haarlem, legt de eerste steen van het Centraal Station te Amsterdam.
    • 23 juli » De Internationale Gymnastiekfederatie wordt opgericht in Luik.
    • 20 september » Chester A. Arthur legt de eed af als 21ste President van de Verenigde Staten.
  • De temperatuur op 10 mei 1910 lag tussen -0,8 °C en 13,0 °C en was gemiddeld 6,9 °C. Er was 5,7 mm neerslag. Er was 3,9 uur zonneschijn (25%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1910: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,9 miljoen inwoners.
    • 24 februari » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Malmö FF.
    • 29 april » Theodore Roosevelt, op dat moment oud-president van de Verenigde Staten, brengt een bezoek aan Amsterdam.
    • 24 juni » Japan valt Korea binnen.
    • 20 oktober » De RMS Olympic wordt te water gelaten in Belfast, Ierland.
    • 20 november » Francisco I. Madero begint de opstand tegen Porfirio Díaz: begin van de Mexicaanse Revolutie.
    • 16 december » Henri Coandă maakt de eerste vlucht in een vliegtuig met straalmotor.
  • De temperatuur op 16 juli 1971 lag tussen 9,3 °C en 18,4 °C en was gemiddeld 14,2 °C. Er was 8,0 uur zonneschijn (49%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet Biesheuvel I met als eerste minister Mr. B.W. Biesheuvel (ARP).
  • In het jaar 1971: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,1 miljoen inwoners.
    • 9 februari » Een aardbeving in de San-Fernandovallei bij Los Angeles kost zestig mensen het leven.
    • 15 februari » Decimal Day: Groot-Brittannië schakelt over op het decimale muntstelsel.
    • 28 maart » Frans Verbeeck wint de zesde editie van Nederlands enige wielerklassieker, de Amstel Gold Race.
    • 19 juli » Het hoogste punt van de South Tower van het World Trade Center in New York wordt bereikt.
    • 27 oktober » De naam van de Democratische Republiek Congo wordt veranderd in Zaïre.
    • 16 december » Pakistan capituleert; waarna de volgende dag Bangladesh wordt opgericht.
  • De temperatuur op 20 juli 1971 lag tussen 7,5 °C en 20,6 °C en was gemiddeld 14,9 °C. Er was 3,2 mm neerslag gedurende 0,8 uur. Er was 7,9 uur zonneschijn (49%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet Biesheuvel I met als eerste minister Mr. B.W. Biesheuvel (ARP).
  • In het jaar 1971: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,1 miljoen inwoners.
    • 9 februari » In het Zuid-Duitse Aitrang komen 28 mensen om het leven als om 18:44 uur NS/SBB TEE treinstel Ram 501 met een te hoge snelheid door een krappe S-bocht raast, en uit de rails loopt.
    • 15 februari » Decimal Day: Groot-Brittannië schakelt over op het decimale muntstelsel.
    • 28 maart » Frans Verbeeck wint de zesde editie van Nederlands enige wielerklassieker, de Amstel Gold Race.
    • 17 april » Bangladesh roept de onafhankelijkheid uit.
    • 19 mei » Lancering van Mars 2, het eerste Russische ruimtevaartuig dat in een baan om Mars draait en waarvan de lander als eerste toestel het oppervlak bereikt.
    • 19 juli » Het hoogste punt van de South Tower van het World Trade Center in New York wordt bereikt.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Alkemade

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Alkemade.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Alkemade.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Alkemade (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Alkemade is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Emiel Alkemade, "Stamboom Alkemade", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-alkemade/I499.php : benaderd 17 februari 2026), "Cornelis Wilhelmus Gerardus Alkemade (1881-1971)".