Stamboom Abbenes/Peijpers » Dieuwertje Abbenes (1872-1941)

Persoonlijke gegevens Dieuwertje Abbenes 


Gezin van Dieuwertje Abbenes

(1) Zij is getrouwd met Antonius Wilhelmus Albers.

Zij zijn op 31 mei 1894 te Amsterdam (NH) in ondertrouw gegaan.Bron 3

Zij zijn getrouwd op 13 juni 1894 te Amsterdam (NH), zij was toen 22 jaar oud.Bron 4

Getuige: Johannes Baptist Evrard + Willem Theodorus van Muijden + Gerrit Pauws + Jan Lodewijk Gosman

Kind(eren):



(2) Zij is getrouwd met Hanne de Vries.

Zij zijn op 24 augustus 1909 te Amsterdam (NH) in ondertrouw gegaan.Bron 5

Zij zijn getrouwd op 8 september 1909 te Amsterdam (NH), zij was toen 37 jaar oud.Bron 6

Getuige: Willem Theodorus Muijden,zwager + Cornelis Abbenes,broeder + Johannes Baptist Evrard,zwager + Louis Marinus van den Berg

Het echtpaar is gescheiden 28 september 1917 te Amsterdam (NH).Bron 7

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Dieuwertje Abbenes?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Dieuwertje Abbenes

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Dieuwertje Abbenes

Andries Bels
1801-1877
Arie Abbenes
1827-1890

Dieuwertje Abbenes
1872-1941

(1) 1894
(2) 1909

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Dieuwertje Abbenes



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Archief :Regionaal Archief Alkmaar Aktenummer :309
      Akteplaats:Den Helder (NH) Reg. Datum :21-05-1872
      Soort Akte:Geboorteakte Foto Nummer:424.jpg

      Archief :NH Archief te Haarlem
      Akteplaats:Den Helder (NH) Reg. Datum :22-05-1894
      Soort Akte:Uittreksel Geboorte register Foto Nummer:424_1.jpg

      Archief :NH Archief te Haarlem
      Akteplaats:Den Helder (NH) Reg. Datum :09-08-1909
      Soort Akte:Uittreksel Geboorte register Foto Nummer:424_2.jpg, akte 309
    2. Archief :NH Archief te Haarlem Aktenummer :264
      Akteplaats:Amsterdam (N-H) Reg. Datum :16-12-1941
      Soort Akte:Overlijdensakte Foto Nummer:424.jpg, akte 264
    3. Archief :NH Archief te Haarlem Aktenummer :
      Akteplaats:Amsterdam Reg. Datum :31-05-1894
      Soort Akte:Burgelijk Stand Foto Nummer:316_5.jpg
    4. Archief :NH Archief te Haarlem Aktenummer :1369
      Akteplaats:Amsterdam Reg. Datum :13-06-1894
      Soort Akte:Huwelijksakte Foto Nummer:316_4.jpg, akte 1369
    5. Archief :NH Archief te Haarlem
      Akteplaats:Amsterdam (NH) Reg. Datum :24-08-1909
      Soort Akte:BurgelijkeStand Foto Nummer:318_5.jpg
    6. Archief :NH Archief te Haarlem Aktenummer :601
      Akteplaats:Amsterdam Reg. Datum :08-09-1909
      Soort Akte:Huwelijksakte Foto Nummer:318_4.jpg, akte 601
    7. Archief :NH Archief te Haarlem Aktenummer :272
      Akteplaats:Amsterdam Reg. Datum :27-11-1917
      Soort Akte:Scheidingsakte Foto Nummer:318_8.jpg
      + :318_9.jpg, akte 272

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 19 mei 1872 lag rond de 12,3 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De relatieve luchtvochtigheid was 62%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 4 januari 1871 tot 6 juli 1872 was er in Nederland het kabinet Thorbecke III met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
    • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
    • In het jaar 1872: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 26 maart » Bij Owens Valley (Californië) ontstaat een aardverschuiving over 50 kilometer lengte.
      • 9 april » Samuel R. Percy verkrijgt octrooi op melkpoeder.
      • 10 mei » Victoria Woodhull wordt de eerste vrouw die wordt genomineerd voor president van de Verenigde Staten.
      • 30 november » Eerste voetbalinterland ooit, gespeeld op Hamilton Crescent, Glasgow, tussen Schotland en Engeland, eindigt in 0-0 ten overstaan van 4.000 toeschouwers.
      • 9 december » P.B.S. Pinchback wordt de eerste zwarte gouverneur van een Amerikaanse staat.
    • De temperatuur op 8 september 1909 lag tussen 8,1 °C en 16,4 °C en was gemiddeld 12,0 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 5,4 uur zonneschijn (41%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • In het jaar 1909: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,8 miljoen inwoners.
      • 15 januari » De (Koninklijke) Vereniging De Friesche Elf Steden wordt opgericht.
      • 17 maart » Aanvaring tussen Duits en Noors schip bij de ingang van de Nieuwe Waterweg, acht doden.
      • 24 juni » Oprichting van de Chileense voetbalclub CD Everton in Viña del Mar.
      • 27 juni » In Etten-Leur vindt de eerste gemotoriseerde vlucht boven Nederland plaats. De piloot is de Franse luchtvaartpionier Charles de Lambert.
      • 12 september » De Duitser Max Wolf maakt de eerste fotografische opname van de komeet Halley.
      • 17 september » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Real Sociedad.
    • De temperatuur op 15 december 1941 lag tussen 7,6 °C en 12,5 °C en was gemiddeld 9,1 °C. Er was 5,0 mm neerslag gedurende 5,8 uur. Er was 0,6 uur zonneschijn (8%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1941: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 8,9 miljoen inwoners.
      • 4 februari » De Maasbode wordt door de Duitse bezetter verboden en verschijnt niet meer.
      • 4 maart » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de zesde keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 1-0 te winnen van Chili.
      • 13 juni » De Vichy-regering gebiedt alle (niet-Franse) joodse burgers in het niet-bezette deel van Frankrijk te interneren. De anti-joodse maatregel zou een eigen initiatief zijn van de Vichy-regering.
      • 30 juni » Wegvoering van de Nederlandse ex-premier Colijn door de Duitsers.
      • 1 september » Alle Joden ouder dan 6 jaar moeten in het gehele Duitse Rijk de Jodenster dragen.
      • 26 november » Libanon wordt onafhankelijk van Frankrijk.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Abbenes

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Abbenes.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Abbenes.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Abbenes (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Rene Peijpers, "Stamboom Abbenes/Peijpers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-abbenes/I424.php : benaderd 30 december 2025), "Dieuwertje Abbenes (1872-1941)".