Stamboom Abbenes/Peijpers » Cornelis Abbenes (1824-1904)

Persoonlijke gegevens Cornelis Abbenes 


Gezin van Cornelis Abbenes

(1) Hij is getrouwd met Grietje Bouman.

Zij zijn op 18 november 1847 te Den Helder (NH) in ondertrouw gegaan.Bron 3

Zij zijn getrouwd op 2 december 1847 te Den Helder (NH), hij was toen 23 jaar oud.Bron 4

Getuige: Adriaan J Schuurman, behuwdbroeder + Jacob berg, behuwd broeder + Frederik Mooij, behuwdbroeder + Klaas hubbeling

Kind(eren):

  1. Neeltje Abbenes  1848-1930 
  2. Jan Abbenes  1854-1868
  3. Jacob Abbenes  1863-1933 
  4. Trijntje Abbenes  1865-1865


(2) Hij is getrouwd met Hillegonda Boon.

Zij zijn op 29 maart 1866 te Den Helder (NH) in ondertrouw gegaan.Bron 5

Zij zijn getrouwd op 12 april 1866 te Den Helder (NH), hij was toen 41 jaar oud.Bron 6

Getuige: Frederik Mooij,roelofszoon + Luit Smit, zwager + Cornelis Boon, broeder + Lucas Verhey

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelis Abbenes?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Cornelis Abbenes

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Cornelis Abbenes


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Cornelis Abbenes



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Archief :Regionaal Archief Alkmaar Aktenummer :folio 42D
      Akteplaats:Den Helder (NH) Reg. Datum :01-11-1824
      Soort Akte:Geboorteakte Foto Nummer:247.jpg

      Archief :NH Archief te Haarlem
      Akteplaats:Den Helder (NH) Reg. Datum :18-11-1847
      Soort Akte:Uittreksel geboorte register Foto Nummer:247_2.jpg

      Archief :NH Archief te Haarlem
      Akteplaats:Den Helder (NH) Reg. Datum :29-03-1866
      Soort Akte:Uittreksel geboorte register Foto Nummer:247_1.jpg, akte folio 42D
    2. Archief :Regionaal Archief Alkmaar Aktenummer :330
      Akteplaats:Den Helder (N-H) Reg. Datum :29-11-1904
      Soort Akte:Overlijdensakte Foto Nummer:247.jpg, akte 330
    3. Inschrijving huwelijk
      Archief :NH Archief te Haarlem Aktenummer :89
      Akteplaats:Den Helder Reg. Datum :18-11-1847
      Soort Akte:Huwelijksaangifte Foto Nummer:164_1.jpg

      Eerste afkondiging huwelijk 1)Datum :21-11-1847
      Tweede afkondiging huwelijk 2)Datum :28-11-1847
      Archief :NH Archief te Haarlem 1)Aktenummer :212
      2)Aktenummer :214
      Akteplaats:Den Helder 1)Reg. Datum :21-11-1847
      2)Reg. Datum :28-11-1847
      Soort Akte:Huwelijksafkondiging 1)Foto Nummer:164_2.jpg
      2)Foto Nummer:164_3.jpg, akte 89
    4. Archief :Regionaal Archief Alkmaar Aktenummer :86
      Akteplaats:Den Helder (N-H) Reg. Datum :02-12-1847
      Soort Akte:Huwelijksakte Foto Nummer:164_4.jpg, akte 86
    5. Inschrijving huwelijk
      Archief :NH Archief te Haarlem Aktenummer :35
      Akteplaats:Den Helder (N-H) Reg. Datum :29-04-1866
      Soort Akte:Huwelijksaangifte Foto Nummer:106_1.jpg

      Eerste afkondiging huwelijk 1)Datum :01-04-1866
      Tweede afkondiging huwelijk 2)Datum :08-04-1866
      Archief :NH Archief te Haarlem 1)Aktenummer :98
      2)Aktenummer :103
      Akteplaats:Den Helder (N-H) 1)Reg. Datum :01-04-1866
      2)Reg. Datum :08-04-1866
      Soort Akte:Huwelijksafkondiging 1)Foto Nummer:106_2.jpg
      2)Foto Nummer:106_3.jpg, akte 35
    6. Archief :NH Archief te Haarlem Aktenummer :40
      Akteplaats:Den Helder (N-H) Reg. Datum :12-04-1866
      Soort Akte:Huwelijksakte Foto Nummer:106_4.jpg, akte 40

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 30 oktober 1824 lag rond de 9,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt regen. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1824: Bron: Wikipedia
      • 5 maart » Eerste Birma-oorlog: Het Verenigd Koninkrijk verklaart officieel de oorlog aan Birma.
      • 25 april » De Nederlandse regering besluit de Nederlandsch-Indische Lijnwadenverordening goed te keuren.
      • 7 mei » Ludwig van Beethoven dirigeert, hoewel doof, de eerste uitvoering van zijn Negende Symfonie.
      • 20 mei » Karel X wordt koning van Frankrijk.
      • 10 oktober » Guadalupe Victoria wordt de eerste president van Mexico.
      • 9 december » Peru verslaat Spanje in de Slag van Ayacucho.
    • De temperatuur op 12 april 1866 lag rond de 11,1 °C. Er was 3 mm neerslag. De winddruk was 30 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 78%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
    • Van 10 februari 1866 tot 1 juni 1866 was er in Nederland het kabinet Fransen van de Putte met als eerste minister I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
    • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1866: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 26 maart » Carol I van Roemenië wordt verkozen tot domnitor (vorst) van Roemenië.
      • 31 maart » De Spaanse marine bombardeert de haven van Valparaíso in Chili.
      • 25 juli » Verheffing van het Bisdom Algiers tot aartsbisdom en oprichting van de bisdommen Oran en Constantine in Algerije.
      • 27 juli » De eerste telegraafkabel tussen Amerika en Europa is gelegd.
      • 1 augustus » België tekent als negende Westers land een Vriendschaps- en handelsverdrag met het Japanse shogunaat.
      • 31 oktober » Begin graven vaargeul voor de Nieuwe Waterweg.
    • De temperatuur op 28 november 1904 lag tussen -3,0 °C en 2,8 °C en was gemiddeld 0,7 °C. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
    • In het jaar 1904: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,4 miljoen inwoners.
      • 3 maart » Keizer Wilhelm II van Duitsland wordt de eerste persoon die een politieke opname maakt met behulp van Thomas Edisons cilinder.
      • 26 april » De Bell Telephone Company vestigt zich in Antwerpen.
      • 29 juni » In Drenthe worden twee prehistorische veenlijken gevonden: het paar van Weerdinge.
      • 10 augustus » Priesterwijding van Angelo Roncalli in Rome.
      • 8 oktober » Een zware storm raast langs de Nederlandse kust. Verscheidene vissersvaartuigen zinken. Alleen uit Urk al komen 14 vissers om het leven.
      • 31 oktober » Einde van de pogingen van de Japanners om Port Arthur te veroveren in de Russisch-Japanse Oorlog
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Abbenes

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Abbenes.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Abbenes.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Abbenes (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Rene Peijpers, "Stamboom Abbenes/Peijpers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-abbenes/I247.php : benaderd 16 februari 2026), "Cornelis Abbenes (1824-1904)".