Parenteel Vonder » Joannis Henricus Funder (-1869)

Persoonlijke gegevens Joannis Henricus Funder 

    Joannis is ook bekend als Jan Hendrik Vonder (overlijden).
  • Hij is geboren.
  • Hij werd gedoopt op 20 december 1809 in Delden, Overijssel, Nederland.Bron 1
    Joannis wordt gedoopt als Joannis Henricus, zoon van "Jo'is Funder en Berendina Nieland". De peetouders zijn Hermanus ter Braak en Getrude Nieland.
  • Hij is gedoopt.
  • Beroep: tot 1869 dienstknecht.
  • Geloof: Rooms Katholiek.
  • Hij is overleden op 2 september 1869 in Lonneker, Overijssel, Nederland.Bron 2
    Joannis is om 8.00 uur overleden als de 62 jarige Jan Hendrik Vonder, geboren te Wierden, zoon van Jan Vonder en Berendina Nijland. De aangifte is gedaan door Lambertus ten Bos (63) en Anton Wolf (50) landbouwers.
  • Een kind van Johannes Vunder en Berendina Nijland
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 17 mei 2012.

Gezin van Joannis Henricus Funder

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Joannis Henricus Funder?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Joannis Henricus Funder

Berendina Nijland
± 1781-1814

Joannis Henricus Funder
-1869


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. doopboek
    2. : Doop
      Archief: Doopregister
      Inventarisnr.: 1809 inv 99; p.137
      Archiefnaam: Historisch Centrum Overijssel
      Gezindte: RK
      Gebeurtenissen 20 december 1809
    3. BS Overlijdens register
    4. Archiefnaam: Historisch Centrum Overijssel
      : Overlijden
      Archief: Burgerlijke stand
      Bron Burgerlijke stand - Overlijden
      Archieflocatie Historisch Centrum Overijssel
      Algemeen Toegangnr: 123
      Inventarisnr: 8778
      Gemeente: Lonneker
      Soort akte: overlijdensakte
      Aktenummer: 141
      Aangiftedatum: 03-09-1869
      Overledene Jan Hendrik Vonder
      Geslacht: M
      Overlijdensdatum: 02-09-1869
      Leeftijd: 62
      Overlijdensplaats: Lonneker
      Vader Jan Vonder
      Moeder Berendina Nijland
      Partner
      Nadere informatie dienstknecht; geboren te Wierden
      Inventarisnr.: 1869/141
      Gebeurtenissen 3 september 1869

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 20 december 1809 lag rond de 6,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: betrokken mist. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1809: Bron: Wikipedia
      • 4 maart » James Madison wordt beëdigd als 4de president van de Verenigde Staten.
      • 18 april » Tilburg verkrijgt stadsrechten van toenmalig koning Lodewijk Napoleon Bonaparte, vorst van het koninkrijk Holland.
      • 13 mei » Napoleon Bonaparte trekt in de Vijfde Coalitieoorlog opnieuw Wenen binnen.
      • 16 augustus » Op initiatief van Wilhelm von Humboldt wordt in Berlijn een nieuwe universiteit opgericht, de huidige Humboldt-Universität.
      • 7 september » Vrede van Fredrikshamn: einde Finse Oorlog tussen Zweden en Rusland.
    • De temperatuur op 2 september 1869 lag rond de 14,1 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 81%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
    • In het jaar 1869: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 6 maart » Dmitri Mendelejev presenteert het periodiek systeem.
      • 10 mei » Goedkeuring van de Congregatie van de Religieuzen van Sint Vincentius a Paolo door paus Pius IX.
      • 15 juni » John Wesley Hyatt Jr. en zijn broer Isaiah vinden celluloid uit
      • 3 november » Eerste verschijning van het Britse wetenschappelijk vakblad Nature.
      • 17 november » In Egypte wordt het Suezkanaal geopend.
      • 22 november » In Dumbarton, Schotland wordt de klipper Cutty Sark te water gelaten. Het was een van de laatste klippers, en het is de enige klipper die nog bestaat.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Funder

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Funder.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Funder.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Funder (onder)zoekt.

    De publicatie Parenteel Vonder is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Matthijs Vonder, "Parenteel Vonder", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-vonder/I761.php : benaderd 24 januari 2026), "Joannis Henricus Funder (-1869)".