De temperatuur op 23 april 1891 lag rond de 10,4 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 53%. Bron: KNMI
2 januari » Pim Mulier schaatst langs de elf Friese steden in een recordtijd van 13 uur.
29 januari » Liliuokalani wordt koningin van Hawaï.
10 maart » Almon Strowger verkrijgt patent op de automatische telefooncentrale.
15 mei » Encycliek Rerum Novarum van paus Leo XIII over de sociale leer van de Rooms-Katholieke Kerk.
16 juni » John Abbott wordt premier van Canada.
3 november » De Gazet van Antwerpen publiceert haar allereerste uitgave.
Trouwdag 1 maart 1911
De temperatuur op 1 maart 1911 lag tussen 3,3 °C en 9,2 °C en was gemiddeld 6,1 °C. Er was 1,4 mm neerslag. Er was 6,8 uur zonneschijn (63%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
13 januari » Een man hakt met een schoenmakersmes in op het schilderij De Nachtwacht.
26 januari » Première van de opera Der Rosenkavalier van Richard Strauss in Dresden.
14 maart » Germano Boettcher Sobrinho, Braziliaans voetbaldoelman († 1977)
16 juni » Oprichting van het technologiebedrijf IBM.
10 juli » Brand in twaalf panden op de Dam te Zaandam, zes doden.
29 september » Begin van de Italiaans-Turkse Oorlog.
Dag van overlijden 10 oktober 1941
De temperatuur op 10 oktober 1941 lag tussen 10,5 °C en 16,7 °C en was gemiddeld 13,6 °C. Er was 29,7 mm neerslag gedurende 10,6 uur. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
4 februari » Roy Plunkett maakt – middels een octrooi-aanvraag – zijn uitvinding van het teflon wereldkundig.
11 maart » President Franklin Delano Roosevelt van de VS ondertekent de Lend-Lease Act.
3 april » Hongaarse en Duitse soldaten trekken Joegoslavië binnen.
27 april » Oprichting van het Sloveens Bevrijdingsfront in Ljubljana.
18 augustus » De eerste tweehonderd gevangenen komen aan in kamp Amersfoort. Het is een groep communisten die eerder waren geïnterneerd in kamp Schoorl.
28 november » Eerste van de vier historische ontmoetingen tussen de Mufti van Jeruzalem, Amin al-Hoesseini en Adolf Hitler.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Jaap van Tuyll, "Parenteel Schrier", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-schrier/I52687.php : benaderd 28 februari 2026), "Cornelia Antonia Schrier (1891-1941)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.