Parenteel Lavarne » Jan Willem Stegeman (1770-1847)

Persoonlijke gegevens Jan Willem Stegeman 

  • Hij is geboren in het jaar 1770 in Verwolde.
    Mogelijk is dit de doopakte van Jan Willem te Laren:
    04.02.1770 JAN WILLEM, Z. van Gerrit Bosman en Jenneken Schutte. Ehel. in Verwoolde

    Op basis van zijn leeftijden bij huwelijk en overlijden zou hij echter in 1772 moeten zijn geboren.
  • Hij werd gedoopt op 4 februari 1770 in Laren.
  • Hij is overleden op 11 september 1847 in Gorssel, hij was toen 77 jaar oud.
    Overleden op de katerstede Kapelle
  • Een kind van Gerrit (Willems) Groenewant en Jenneken (Lamberts) Schutte
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 25 maart 2023.

Gezin van Jan Willem Stegeman

(1) Hij is getrouwd met Grietjen Aalderink.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 30 november 1800 te Gorssel, hij was toen 30 jaar oud.

08.11.1800 Zijn op attest. van deze plaats alhier getrouwd Jan Willem Steegeman J.M. en Grietjen Aalderinks J.D. beide wonende alhier.

08.11.1800 - Zijn alhier met behoorlijk consent der ouderen in ondertrouw opgenomen
- Bruijdegom - JAN WILLEM STEEGEMAN J.M. oud 27 jaar, gebooren te Laarne en woonagtig alhier
- Bruijd - GRIETJEN AALDERINKS, weduwe van Hendrik Bartelt Tijssen, gebooren te Warnsveld en woonagtig alhier
- 1e gebod - den 9 November
- 2e gebod - den 16 dº
- 3e gebod - den 23 dº
- Solemnisatie - d. 27 dº attest. gegeven en den 2 December een certificaat vertoont dat hun huwlijk alhier in de Kerk den 30 November is gesolemniceert, 1800.

Het echtpaar woonde op de Braambelt in Gorssel, dat is waarschijnlijk Klumper.

(2) Hij is getrouwd met Willemina Beltman.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 13 december 1801 te Gorssel, hij was toen 31 jaar oud.

13.12.1801 Zijn op attestatie van deze plaats en van Almen alhier getrouwt Jan Willem Steegeman weduwenaar van Grietjen Aalderinks woonende alhier en Willemina Beltman J.D.

21.11.1801 - Zijn alhier met behoorlijk consent der ouderen in wettige ondertrouw opgenomen
- Bruijdegom - JAN WILLEM STEEGEMAN, weduwenaar van Grietjen Aalderinks, oud 28 jaar, geboren onder Laarne en woonagtig alhier
- Bruijd - WILLEMINA BELTMAN J.Dogter oud 37 jaaren, geboren onder Lochem en woonagtig onder Almen
- 1e gebod - den 22 Novemb.
- 2e gebod - den 29 dº
- 3e gebod - den 6 Decemb.
- Solemnisatie - den 12 dº attest. gegeven en den 15 dº een certificaat vertoond dat hun huwlijk alhier in de Kerk is gesolemniseert den 13 December 1801.

Het echtpaar woont op de Braambelt te Gorssel, dit is waarschijnlijk Klumper.

Kind(eren):

  1. Gerritjen Stegeman  1805-1807


(3) Hij is getrouwd met Hendrika (Jansen) Bouwmeester.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 7 september 1806 te Gorssel, hij was toen 36 jaar oud.

15.08.1806 - Zijn alhier te Gorssel in ondertrouw opgenomen
- Bruidegom - JAN WILLEM STEGEMAN, weduwenaar van Willemiena Beltman, oud 33 jaar, zoon van Gerrit Stegeman en wijlen Jenneken Groenwand, geboren onder Laren en woonachtig alhier
- Bruid - HENDRICA BOUWMEESTER J.D. oud 24 jaar, dochter van wijlen Jan Bouwmeester
en wijlen Janna Koever, geboren en woonachtig in Dochteren onder het Scholtambt Lochem
- 1ste gebod - den 17 Augustus volgens relaas van de bode
- 2de gebod - den 24 dito volgens relaas van de bode
- 3de gebod - den 31 dito volgens relaas van de bode
- Solemnisatie - den 8 September een attest vertoont dat hun huwelijk den 7 dito door D. Bloemers in de Kerk te Gorssel is voltrokken.

07.09.1806 Den 7 v. Herfstm. zijn alhier op attestatie van den Richter dezer plaats en van Lochem, getrouwd Jan Willem Steegeman, weduwenaar van Willemina Beltman, geboren onder Laren en woonachtig alhier en Hendrica Bouwmeester J.D. geboren en woonachtig onder het Scholtambt Lochem.

Het echtpaar woonde op Klumper in Gorssel en vanaf circa 1846 op de Kapelle.

Kind(eren):

  1. Gerrit Jan Stegeman  1807-1880 
  2. Derk Jan Stegeman  1810-1883 
  3. Lammert Stegeman  1812-1882 
  4. Harmen Stegeman  1815-1896
  5. Gerrit Stegeman  1822-1880 


Notities over Jan Willem Stegeman

Gorssel 16.04.1802 d. 16 april - zijn op belijdenis des geloofs tot leedematen aangenomen - Jan Willem Steegeman

Anno 1846 geen registratie personele omslag, kan toen op Klumper of Kapelle gewoond hebben.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Willem Stegeman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Willem Stegeman

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Willem Stegeman


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 4 februari 1770 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: donker zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1770: Bron: Wikipedia
    • 29 april » James Cook ontdekt Botany Bay, Australië.
    • 16 mei » De 14-jarige Marie Antoinette van Oostenrijk trouwt de 15-jarige Louis-Auguste, de latere koning Lodewijk XVI van Frankrijk.
    • 22 augustus » James Cooks expeditie komt aan op de oostkust van Australië.
    • 22 december » Het IJzerkoekenoproer in Coevorden.
  • De temperatuur op 7 september 1806 lag rond de 18,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuiden. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1806: Bron: Wikipedia
    • 1 januari » De Franse republikeinse kalender wordt afgeschaft. De gregoriaanse kalender wordt opnieuw ingevoerd.
    • 5 juni » De Bataafse Republiek wordt het Koninkrijk Holland.
    • 6 augustus » Het Heilige Roomse Rijk wordt ontbonden.
    • 25 augustus » Voor één jaar de nationale feestdag van het door Napoleon ingestelde Koninkrijk Holland.
    • 15 december » Het leger van Napoleon Bonaparte bezet Warschau.
  • De temperatuur op 11 september 1847 lag rond de 14,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1847: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 30 januari » Het Californische dorpje Yerba Buena krijgt de naam San Francisco toebedeeld.
    • 24 juli » De stad Salt Lake City wordt gesticht.
    • 13 augustus » Koning Willem II legt de eerste steen van zijn paleis in Tilburg, het huidige Paleis-Raadhuis.
    • 12 oktober » Oprichting van Telegraphen-Bauanstalt von Siemens & Halske, het latere Duitse concern Siemens AG.
    • 21 november » De SS Phoenix vergaat voor de kust van Sheboygan, Wisconsin V.S. Vele Nederlandse doden.
    • 25 december » Oprichting van het waterschap de Polder van Berlicum.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Stegeman

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Stegeman.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Stegeman.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Stegeman (onder)zoekt.

De publicatie Parenteel Lavarne is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Erwin Strookappe, "Parenteel Lavarne", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-laverne/I9485.php : benaderd 23 januari 2026), "Jan Willem Stegeman (1770-1847)".