Parenteel Lavarne » Roelof Pelgrum (1869-1941)

Persoonlijke gegevens Roelof Pelgrum 


Gezin van Roelof Pelgrum

Hij is getrouwd met Johanna Klein Hulze.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 30 mei 1903 te Gorssel, hij was toen 34 jaar oud.

Het echtpaar woont op de Kleine Belte te Harfsen = Belterweg 10.

Roelof Pelgrum getrouwd met Johanna Klein Hulze zijn de ouders van Willemien Pelgrum en Anton Hoetink. Zij woonden aan de Belterweg 10 in Harfsen het huis heet de Kleine Belte. De zoon Hendrik Jan gehuwd met Gerritje Wichers uit Eefde nam het over. Na het overlijden van Roelof en veel later Johanna en Hendrik Jan is het huis verkocht en is Gerritje Pelgrum-Wichers gaan wonen in een nieuw huis aan de Wikkemaatsweg. Bron: E-mail Annie Hoetink d.d. 31-08-2017.

Kind(eren):

  1. Willemke Pelgrum  1907-1999 
  2. Hendrik Jan Pelgrum  1909-1958 
  3. Willemina Pelgrum  1911-1966
  4. Johanna Pelgrum  1913-2002
  5. Roelof Pelgrum  1914-1987
  6. Arend Pelgrum  1919-1998

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Roelof Pelgrum?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Roelof Pelgrum

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Roelof Pelgrum


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 25 januari 1869 lag rond de -4,5 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 77%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1869: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 6 maart » Dmitri Mendelejev presenteert het periodiek systeem.
    • 10 mei » Goedkeuring van de Congregatie van de Religieuzen van Sint Vincentius a Paolo door paus Pius IX.
    • 15 juni » John Wesley Hyatt Jr. en zijn broer Isaiah vinden celluloid uit
    • 17 november » In Egypte wordt het Suezkanaal geopend.
    • 10 december » Vrouwenkiesrecht ingevoerd in Wyoming.
    • 28 december » William Semple verkrijgt octrooi op kauwgom.
  • De temperatuur op 30 mei 1903 lag tussen 13,5 °C en 28,4 °C en was gemiddeld 21,3 °C. Er was 15,0 uur zonneschijn (92%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1903: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,3 miljoen inwoners.
    • 3 mei » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub Heracles Almelo
    • 16 juni » Apotheker Caleb Bradham brouwt zijn eerste flesje Pepsi-Cola.
    • 16 juni » Henry Ford richt de Ford Motor Company op in Detroit.
    • 4 augustus » Kardinaal Giuseppe Sarto wordt gekozen tot Paus Pius X.
    • 15 september » Drie schepen uit Arnemuiden vergaan tijdens stormweer, 10 vissers verdrinken.
    • 2 november » Andrew Carnegie ondertekent in New York de stichtingsakte van de Carnegie Stichting.
  • De temperatuur op 3 juli 1941 lag tussen 12,8 °C en 26,1 °C en was gemiddeld 19,2 °C. Er was 10,8 uur zonneschijn (65%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1941: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,9 miljoen inwoners.
    • 23 februari » Glenn Seaborg produceert en isoleert voor het eerst het element plutonium.
    • 6 mei » Vjatsjeslav Molotov wordt als voorzitter van de Raad van Volkscommissarissen (premier) van de Sovjet-Unie vervangen door Jozef Stalin.
    • 20 mei » Duitse troepen vallen Kreta binnen.
    • 4 september » USS Greer (DD-145) wordt beschoten door een Duitse onderzeeboot (U-652), alhoewel de VS neutraal zijn. Spanningen lopen op tussen de twee landen.
    • 6 september » Holocaust: de verplichting om een Jodenster met daarin het woord Jood te dragen wordt uitgebreid naar alle Joden boven de zes jaar in door Duitsland bezette gebieden.
    • 13 september » Oprichting van de Venezolaanse partij Democratische Actie.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Pelgrum

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Pelgrum.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Pelgrum.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Pelgrum (onder)zoekt.

De publicatie Parenteel Lavarne is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Erwin Strookappe, "Parenteel Lavarne", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-laverne/I8406.php : benaderd 24 januari 2026), "Roelof Pelgrum (1869-1941)".