Parenteel Lavarne » Willemina Laarhuis (1774-1827)

Persoonlijke gegevens Willemina Laarhuis 

  • Zij is geboren in het jaar 1774 in Hengelo, Overijssel, Nederland.
  • Zij is overleden op 2 mei 1827 in Gorssel, zij was toen 53 jaar oud.
    Overleden op Haitinkhof
  • Een kind van Albert Laarhuis en Hendrika Albers
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 27 oktober 2018.

Gezin van Willemina Laarhuis

(1) Zij is getrouwd met Jan Willem Roeterdink.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 8 juni 1796 te Deventer, zij was toen 22 jaar oud.

20.05.1796 Zijn alhier in wettigen ondertrouw aangetekend JAN WILLEM ROETERDINK J.M. W.Z. gebooren en woonagtig alhier en WILLEMINA LAARHUIS J.D. geboortig van Hengeloo in Twenthe en woonagtig alhier. Afgekondigt den 22, 29 dº en den 5 Juni en op dato dezes attest. gegeven om te Deventer te trouwen en den 9 dº attest. vertoond dat zij te Deventer in de Berg-Kerk zijn getrouwt den 8 Juni 1796.

Het echtpaar woont waarschijnlijk op Groot Bentink in Gorssel.

Kind(eren):

  1. Willem Roeterdink  1796-1853 
  2. Gerrit Jan Roeterdink  1799-1877 


(2) Zij is getrouwd met Arend Nikkels.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 8 mei 1808 te Gorssel, zij was toen 34 jaar oud.

23.04.1808 - Alhier in ondertrouw opgenomen
- Bruidegom - AREND NIKKELS, weduwenaar van Gesiena Smeenk, oud 43 jaar, geboren te Bekbergen en woonachtig alhier
- Bruid - WILLEMIENA LAARHUIS, weduwe van Jan Willem Groot Bentink, oud 34 jaar, geboren te Hengeloo in Twente en woonachtig alhier
- 1ste gebod - den 24 April volgens relaas van de bode
- 2de gebod - 1 Maij volgens relaas van de bode
- 3de gebod - 8 dito volgens relaas van de bode
- Solemnisatie - volgens vertoont attest van D. Bloemers den 8 Maij hun huwelijk voltrokken in de Kerk alhier.

08.05.1808 Den 8 v. Bloeim. zijn alhier op attestatie van den Richter dezer plaats getrouwd Arend Nikkels, weduwenaar van Gesina Smeenk, geboren te Bekbergen en woonachtig alhier en Willemijna Laarhuis, weduwe van Jan Willem Grootbentink, geboren te Hengelo in Twente en woonachtig alhier.

Het echtpaar woont op Haijtinkhof te Gorssel. Arend is ook eigenaar van Klein Bentink: Daghuurderswoning met 2 landheerskamers werd aangekocht in 1818 door Arend Nikkels, echter voor en namens Jan Braakman:

Transportakte erve Klein Bentink

Voor notaris Hendrik Gerhard Kronenberg en zijne ambtgenoot, openbaar notaris te Deventer provincie Overijssel, verscheen Arend Nikkels bouwman te Gorssel, de welke aan ons heeft verklaard, dat hij het erve Klein Bentink, met uitzondering evenwel der zesde waar, in de Gorsselsche Marke en Weerden van hem op gisteren in massa met de Stalbrinkskamp, bij proces verbaal door ons is opgericht, van vierduizend vijfhonderd en zestig gulden, de erfelijke toewijzing was gedaan, had gekocht voor en namens Jan Braakman smid te Gorssel alhier tegenwoordig en die lastgeving erkennende, goedkeurende en in koop aannemende, terwijl hij Arend Nikkels verder verklaarde dat hij den Stalbrinkskamp met den zesde waar in de Gorsselsche Marke en Weerden, verder voor zich zelve had gekocht en hebben beide comparanten ten deze domicilie ten huize van Hendrik ten Have kastelein te Deventer.

Gedaan en gepasseerd te Deventer ten onze kantore den drieëntwintigste Mei achttienhonderd achttien en hebben de comparanten na voorlezing deze met de notaris getekend.

Transcriptie door Albert Elbertse, zie E-mail d.d. 12-11-2016.

Kind(eren):

  1. Gerrit Nikkels  1808-1890 
  2. Jan Willem Nikkels  1810-1826
  3. Albert Nikkels  1813-1842 
  4. Gezina Nikkels  1813-1813


Notities over Willemina Laarhuis

Dochter van Albert Laarhuis en Hendrika Albers.

Lidm. Gorssel 24.09.1793 den 24 september - is met attestatie van Windesheim ingekomen - Willemina Laarhuis, getekend door J. Revius V.D.M., den 28 april 1793,

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Willemina Laarhuis?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Willemina Laarhuis

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Willemina Laarhuis

Willemina Laarhuis
1774-1827

(1) 1796
(2) 1808

Arend Nikkels
1765-1844


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 8 mei 1808 lag rond de 17,0 °C. Er was 4 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1808: Bron: Wikipedia
    • 1 januari » De slavenhandel naar de Verenigde Staten wordt verboden.
    • 26 januari » In Nieuw-Zuid-Wales breekt de Rum Rebellion uit.
    • 8 april » De Verenigde Staten worden een zelfstandige rooms-katholieke kerkprovincie met Baltimore als aartsbisdom en de nieuwe bisdommen Bardstown, Boston, New York en Philadelphia.
    • 20 april » Amsterdam wordt de hoofdstad van Nederland onder Lodewijk Napoleon
    • 3 september » Introductie van een voorloper van het periodiek systeem door John Dalton.
    • 20 december » Start van het tweede Beleg van Zaragoza tijdens de Spaanse Onafhankelijkheidsoorlog.
  • De temperatuur op 2 mei 1827 lag rond de 14,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1827: Bron: Wikipedia
    • 13 februari » Splitsing van het rooms-katholieke Apostolisch vicariaat Lowland District in Schotland in de Apostolische vicariaten Western District en Eastern District. De naam van het Apostolisch vicariaat Higland District wordt gewijzigd in Northern District.
    • 5 maart » Rusland verkrijgt Balkarië, zijn eerste bezitting in de Kaukasus
    • 29 maart » Ludwig van Beethoven wordt, drie dagen na zijn overlijden ten gevolge van een niet-uitgeklaarde oorzaak, op het Währinger Friedhof in Wenen ten grave gedaald.
    • 2 april » Joseph Dixon produceert voor het eerst potloden op industriële schaal.
    • 20 oktober » Slag van Navarino tijdens de Griekse Onafhankelijkheidsoorlog.
    • 18 november » Opening van het kanaal van Gent naar Terneuzen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Laarhuis

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Laarhuis.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Laarhuis.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Laarhuis (onder)zoekt.

De publicatie Parenteel Lavarne is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Erwin Strookappe, "Parenteel Lavarne", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-laverne/I7407.php : benaderd 18 januari 2026), "Willemina Laarhuis (1774-1827)".