Overleden op Haitinkhof
(1) Zij is getrouwd met Jan Willem Roeterdink.
Ze zijn in de kerk getrouwd op 8 juni 1796 te Deventer, zij was toen 22 jaar oud.
20.05.1796 Zijn alhier in wettigen ondertrouw aangetekend JAN WILLEM ROETERDINK J.M. W.Z. gebooren en woonagtig alhier en WILLEMINA LAARHUIS J.D. geboortig van Hengeloo in Twenthe en woonagtig alhier. Afgekondigt den 22, 29 dº en den 5 Juni en op dato dezes attest. gegeven om te Deventer te trouwen en den 9 dº attest. vertoond dat zij te Deventer in de Berg-Kerk zijn getrouwt den 8 Juni 1796.
Het echtpaar woont waarschijnlijk op Groot Bentink in Gorssel.
Kind(eren):
(2) Zij is getrouwd met Arend Nikkels.
Ze zijn in de kerk getrouwd op 8 mei 1808 te Gorssel, zij was toen 34 jaar oud.
23.04.1808 - Alhier in ondertrouw opgenomen
- Bruidegom - AREND NIKKELS, weduwenaar van Gesiena Smeenk, oud 43 jaar, geboren te Bekbergen en woonachtig alhier
- Bruid - WILLEMIENA LAARHUIS, weduwe van Jan Willem Groot Bentink, oud 34 jaar, geboren te Hengeloo in Twente en woonachtig alhier
- 1ste gebod - den 24 April volgens relaas van de bode
- 2de gebod - 1 Maij volgens relaas van de bode
- 3de gebod - 8 dito volgens relaas van de bode
- Solemnisatie - volgens vertoont attest van D. Bloemers den 8 Maij hun huwelijk voltrokken in de Kerk alhier.
08.05.1808 Den 8 v. Bloeim. zijn alhier op attestatie van den Richter dezer plaats getrouwd Arend Nikkels, weduwenaar van Gesina Smeenk, geboren te Bekbergen en woonachtig alhier en Willemijna Laarhuis, weduwe van Jan Willem Grootbentink, geboren te Hengelo in Twente en woonachtig alhier.
Het echtpaar woont op Haijtinkhof te Gorssel. Arend is ook eigenaar van Klein Bentink: Daghuurderswoning met 2 landheerskamers werd aangekocht in 1818 door Arend Nikkels, echter voor en namens Jan Braakman:
Transportakte erve Klein Bentink
Voor notaris Hendrik Gerhard Kronenberg en zijne ambtgenoot, openbaar notaris te Deventer provincie Overijssel, verscheen Arend Nikkels bouwman te Gorssel, de welke aan ons heeft verklaard, dat hij het erve Klein Bentink, met uitzondering evenwel der zesde waar, in de Gorsselsche Marke en Weerden van hem op gisteren in massa met de Stalbrinkskamp, bij proces verbaal door ons is opgericht, van vierduizend vijfhonderd en zestig gulden, de erfelijke toewijzing was gedaan, had gekocht voor en namens Jan Braakman smid te Gorssel alhier tegenwoordig en die lastgeving erkennende, goedkeurende en in koop aannemende, terwijl hij Arend Nikkels verder verklaarde dat hij den Stalbrinkskamp met den zesde waar in de Gorsselsche Marke en Weerden, verder voor zich zelve had gekocht en hebben beide comparanten ten deze domicilie ten huize van Hendrik ten Have kastelein te Deventer.
Gedaan en gepasseerd te Deventer ten onze kantore den drieëntwintigste Mei achttienhonderd achttien en hebben de comparanten na voorlezing deze met de notaris getekend.
Transcriptie door Albert Elbertse, zie E-mail d.d. 12-11-2016.
Kind(eren):
Dochter van Albert Laarhuis en Hendrika Albers.
Lidm. Gorssel 24.09.1793 den 24 september - is met attestatie van Windesheim ingekomen - Willemina Laarhuis, getekend door J. Revius V.D.M., den 28 april 1793,
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Willemina Laarhuis | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
(1) 1796 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Jan Willem Roeterdink | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
(2) 1808 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Arend Nikkels | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.