Parenteel Lavarne » Hendrik Hoentjen

Persoonlijke gegevens Hendrik Hoentjen 

  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 27 juni 2023.

Gezin van Hendrik Hoentjen


Kind(eren):



Notities over Hendrik Hoentjen

Hendrick GOOR AENT/BROECK AENT (Hoentjen) [27986]. Venneman en de Noabers,G.Stokreef-Braakman.
Kinderen:
1.Derk Evert Hendricks HOENTJEN/STEGEMAN, gedoopt (NG) op 30 08 1668 te Lochem (getuige(n): Henr. Dengerinck,Gerrit Dengerinck,Juffr. Aelit-Henr. van Haeften), op de Steege in Harfsen.
Gehuwd voor de kerk (1) op 33-jarige leeftijd op 20 11 1701 te Almen met Jenneken Aelberts UILEND op DEN, gedoopt ca 1655. SAZ 0338-272,16-11-1701
Jenneken Alberts wed. van Stoffer op de Stege in Harfsen wil hertr.
onmondige kinderen Gerrit 24,Jenneken 22,Aeltien 13 en Geesken 8 jaar.
Mombers Albert Gerritsen op den Sonnenberg en Jan Derksen op Kleine Bannink in Harfsen

Lidm.Almen 29-9-1693 Jenneken Alberts op de Steege in Harfsen,met atte. van Gorssel, dochter van Albert Alberts UILEND op DEN en Geesken Jansen. {Zij was eerder gehuwd voor de kerk op 26 10 1677 te Almen met Stoffer Gerrits STEEGE op DE, gedoopt ca 1650, 1683 op Bartelts hoffstede in Gorssel later op de Stege in Harfsen, zoon van Gerrit Fockers STEEGE op TER en Geesken STEEGE TER. Tr. Almen 26.10.1677 Stoffel Gerritsen, s. van wijlen Gerrit op de Stege in Harfsen onder Almen, met Jenneken Alberts, d. van Albert op den Uilend in Eps onder Deventer.}
Gehuwd voor de kerk (2) op 51-jarige leeftijd op 11 02 1720 te Almen met Jenneken Willems SMEENCK, 26 jaar oud, gedoopt (NG) op 12 03 1693 te Almen, overleden op 08 02 1747 te Almen op 53-jarige leeftijd. SAZ 338-279,1-2-1724 Aaltjen(in tr. boek Jenneken genoemd,hoe kan dit)Steegman wed. van Derk Steegman wil hertr.Geas. met Jan Doornink.
2 minderjarige kinderen Jenneken 3 en Willem 1½ jaar.
Mombers Jan Doornink en Jan Troost.
op de Stege in Harfsen.
ondertekend Hendrik Holder (zal Tolner zijn) als oom.
Hendrik Baltinck als oom. Dochter van Willem Willemsen (Smeinck) en Geultjen DRAAFSEL, 11.02.1720 Derk Hendriks wed. van w. Jenneken Aelberts op de Steege, en Jenneken Wilmsen n.d. van w. Willem Smeink, beide in Herfsen. {Zij is later gehuwd voor de kerk op 30-jarige leeftijd op 11 02 1724 te Almen met Gerrit Jansen STEGEMAN, gedoopt ca 1695, overleden op 17 12 1746 te Almen. Op de Stege in Harfsen. Zoon van Jan BOERS. Tr. Gorssel 27.02.1724 Gerrijt Jansen soon van Jan van de Boersplaatse onder Gorssel en Jenneken Willemschen weed. van wijlen Derk Steegeman in Herfsen onder Almen. Copulati sunt.

Tr. Almen 11.02.1724 Garret Janssen j.m. en soon van Jan op de Boersplaets onder Gorssel, en Jenneken Wilmsen wed. van wilen Derk Stegeman onder Herfsen.}
2.Peter BROECK AENT/SCHROERERIE, knecht aant Have in Almen 23-6-1677,Pasen 1681 Laren Verwolde op de Schroerie.
Gehuwd voor de kerk op 16 08 1679 te Almen met Geertjen NAGELVOORT, dochter van Willem NAGELVOORT.
3.Trijne Henrics AENT 't BROECK.
Gehuwd voor de kerk op 29 10 1681 te Almen/Lochem met Herman Jansen CALLANT, gedoopt ca 1651, 1684 Harmen Jansen op 't Callant onder Lochem.
Behorend onder de Ehze Groot Dochteren nu Lochem, zoon van Jan CALLANDT/DOORNINCK.
4.Willem BROECK AENT/HOENTJEN (zie 4).
5.Hendrik Henricksen BROECK AANT.
Gehuwd voor de kerk op 26 09 1691 te Lochem met Grietien Everts TOLNER/TOLHUIJS, op het Tolhuijs int schependom,Klein Dochteren.

1719 erve Tolners of de Bokhorst genoemd Vereniging "Gelre"Arnhem 1977 Dochter van Evert TOLNER. Trouwboek Almen: 26.09.1691: Henrick Henricksen sone van Henrick aan het Broeck uit Verwolde hebbende onlanghs gewoont in Almen, en Grie??en Evers drv Evert op het Tolhuis bij Lochum. Deze inschrijving is geheel doorgestreept. In de marge staat: dese moest niet tot Almen maer tot Wernsvelt geproclameert worden

Lochem otr. 26.9.1691: Henrick Henricksen znv Henrick aen het Broeck uijt Verwolde dienende Almen tr. Grie??en Evers drv Evert op het Tolhuijs in dese schependom.

Bron: E-mail Joke Bakker d.d. 26-06-2023.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik Hoentjen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik Hoentjen


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Over de familienaam Hoentjen

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Hoentjen.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Hoentjen.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Hoentjen (onder)zoekt.

De publicatie Parenteel Lavarne is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Erwin Strookappe, "Parenteel Lavarne", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-laverne/I74008.php : benaderd 19 januari 2026), "Hendrik Hoentjen".