Parenteel Lavarne » Jan Willem Warnshuis (1870-1956)

Persoonlijke gegevens Jan Willem Warnshuis 


Gezin van Jan Willem Warnshuis

(1) Hij is getrouwd met Aaltjen Schekman.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 16 oktober 1896 te Laren, hij was toen 26 jaar oud.

Verhaal over Sondervanck:
Jan Willem Warnshuis (geb. 1870, Borculo), metselaar, en Aaltjen Schekman (geb. 1874, Lochem) komen in 1896 naar Barchem. Het perceel grond is in 1897 door Jan Willem voor de tijd van 6 jaar met recht op koop gehuurd van Sibrand Gerhard Arentsen Raedt. De huurprijs bedraagt 4 gulden per jaar. Hij is knecht bij Wolfs, voordat hij hier in 1897 bouwt en als aannemer/metselaar aan de slag gaat. Behalve aannemer is hij ook boer, met enkele koeien, varkens en kippen. In de winterperiode verdient hij bij als huisslachter. Jan Willem en Aaltjen krijgen drie kinderen van wie Gerrit Jan Herman Warnshuis (Herman), geboren in 1906, het bedrijf voortzet. Na het overlijden van moeder Aaltjen in 1907
hertrouwt Jan Willem Warnshuis met Johanna Willemina Nijenhuis (geb. 1881) en afkomstig van de Hardermaat. Jan Willem overlijdt in 1956.
Gerrit Jan Herman huwt in 1929 Dina Fredrika Endeman, geboren in 1905. Willem Jan Warnshuis (Jan), geboren 1933, en Albert Herman Warnshuis (Appie), geboren in 1938, hebben in het bedrijf gewerkt. Appie zet
het aannemersbedrijf van zijn grootvader en vader voort en Jan wordt administrateur/taxateur van de Onderlinge Barchemse Brandverzekering (‘De Brandkaste’). Later gaat de OBB op in Univé, met kantoor aan de Lochemseweg. Ook vader en
grootvader waren taxateurs. Jan is in 2000 overleden. Albert Herman is getrouwd met Gerritjen Arendina (Gerrie) Hietbrink (geb. 1940).
In 1965 is de woning afgebroken. Een twee-onder-één-kap kwam er voor in de plaats. Hun kinderen, Herman Lambertus (Herbert), geboren 1967, en Johan Ferdinand (André), geboren 1971, wonen achter het ouderlijk huis.
Op nr. 22 woonde eerst moeder Dina en daarna Tootje Vonkeman, de vrouw van Jan Warnshuis. Op nr. 24 wonen Appie en Gerrie. Het bedrijf is inmiddels opgeheven.
Bron: https://www.hglochem.nl/sites/default/files/2022-01/2%20Hoofdstuk%202.%20De%20Kern.pdf

Kind(eren):



(2) Hij is getrouwd met Johanna Willemina Nijenhuis.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 10 mei 1907 te Laren, hij was toen 37 jaar oud.


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Willem Warnshuis?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Willem Warnshuis

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Willem Warnshuis

Jan Willem Warnshuis
1870-1956

(1) 1896
(2) 1907

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 26 april 1870 lag rond de 14,1 °C. De winddruk was 13 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 62%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1870: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 19 juli » Begin van de Frans-Pruisische Oorlog
    • 2 augustus » Feestelijke opening van 's werelds eerste metro, onder de Theems, nabij de Tower Bridge in Londen.
    • 16 augustus » De veldslag bij Mars-la-Tour vormde een onderdeel van de Frans-Duitse Oorlog (1870-1871). Twee Pruisische korpsen drongen het volledige Franse Rijnleger terug naar de forten van Metz.
    • 4 september » Keizer Napoleon III van Frankrijk wordt afgezet. De Derde Republiek wordt uitgeroepen.
    • 20 september » De Inname van Rome beëindigt de Kerkelijke Staat.
    • 27 september » Verheffing van het Apostolisch vicariaat Luxemburg tot Bisdom Luxemburg.
  • De temperatuur op 10 mei 1907 lag tussen 9,8 °C en 24,4 °C en was gemiddeld 17,1 °C. Er was 10,9 uur zonneschijn (71%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1907: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,6 miljoen inwoners.
    • 6 januari » In Rome opent Maria Montessori haar eerste school waar ze haar didactische hervormingsplannen wil verwezenlijken.
    • 3 mei » Oprichting van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe SK.
    • 19 mei » Oprichting van de Finse voetbalbond, de Suomen Palloliitto.
    • 8 september » Encycliek Pascendi Dominici Gregis van paus Pius X over de leerstellingen van het modernisme.
    • 17 oktober » De Scheveningse bomschuit Clara Johanna (SCH 1) loopt tijdens een zware storm op een zandbank voor de kust van Terschelling; er vallen 8 doden.
    • 19 oktober » Het eerste nummer van het links-radicale dagblad De Tribune verschijnt.
  • De temperatuur op 29 februari 1956 lag tussen 2,9 °C en 6,3 °C en was gemiddeld 4,5 °C. Er was 2,8 mm neerslag gedurende 3,7 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • Van 13 oktober 1956 tot 22 december 1957 was er in Nederland het kabinet Drees III met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1956: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,8 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Tessa Sanderson, Brits atlete
    • 21 april » De autosnelweg Brussel-Oostende wordt ingehuldigd door Koning Boudewijn.
    • 8 augustus » Mijnramp van Marcinelle: een brand in de kolenmijn Le Bois-du-Cazier in Marcinelle eist 262 doden.
    • 25 september » De eerste trans-Atlantische telefoonkabel wordt in gebruik genomen.
    • 23 oktober » In Boedapest breekt de Hongaarse opstand uit.
    • 24 oktober » De Sovjet-Unie trekt Hongarije binnen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Warnshuis


De publicatie Parenteel Lavarne is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Erwin Strookappe, "Parenteel Lavarne", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-laverne/I69317.php : benaderd 2 februari 2026), "Jan Willem Warnshuis (1870-1956)".