Parenteel Lavarne » Geesken Lentink (1769-1836)

Persoonlijke gegevens Geesken Lentink 


Gezin van Geesken Lentink

Zij is getrouwd met Derk Norde.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 24 maart 1805 te Vorden, zij was toen 36 jaar oud.

24.03.1805 Zijn op vertoond attest van den Richter J.H. Galleë alhier getrouwt Derk Norde Wedr. van Jenneken Waarle, gebor. en woonachtig alhier, en Geesken Lentink J.D. gebor. onder Warnsveld en woonachtig alhier.

08.03.1805 - Compareerde voor J.H. Gallée, richter, keurnoten H. Stroman en P.A. Gallée,
den 8 maart 1805
- Bruidegom - DERK NORDE, weduwenaar van JENNEKEN WAARLE, oud 48 jaren, geboren en woonachtig alhier, zoon van wijlen GERRET NORDE en wijlen FENNEKEN REERINK, in leven
ehelieden. Door bruidegom attest overgegeven van den officier van het scholtampt Zutphen, dat aan
zijn onmundig kind het moedersversterf is bewezen. Voorts aan bruidegom en bruid, als zijnde
aangetrouwde broeder en zuster, permissie verleend tot het aangaan van een wettig huwelijk, met
dispensatie van alle obsterende wetten, volgens open brief van het staatsbewind onder approbatie van
het wetgev. lighaam, verleent den 18 febr. 1805.
- Bruid - GEESKEN LENTINK, j.d. oud 36 jaren, geboren onder Warnsveld, woonachtig alhier, dogter van wijlen HENDRIK VOSKAMP en wijlen GERRETJEN LENTINK, in leven ehelieden.
- Getuigen - Mede gecompareert Goossen Lentink en Goossen Termeul.
- 1e gebod - 10 maart
- 2e gebod - 17 maart
- 3e gebod - 24 maart
- Solemnisatie - In de kerk te Vorden getrouwt den 24 maart, volgens attest van den predikant G.J. Colenbrander, vertoond den 31 dito.

Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Geesken Lentink?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Geesken Lentink

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Geesken Lentink


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 10 december 1769 lag rond de 0,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Typering van het weer: omtrent helder. Bijzondere weersverschijnselen: ijs. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1769: Bron: Wikipedia
    • 19 mei » Kardinaal Giovanni Vincenzo Antonio Ganganelli wordt gekozen tot Paus Clemens XIV
    • 28 mei » Bisschopswijding van Paus Clemens XIV in Rome.
    • 4 juni » Kroning van Paus Clemens XIV in Rome.
    • 2 november » Pioniers van een Spaanse expeditie, onder wie José Francisco Ortega en geleid door ene Don Gaspar de Portola, ontdekten de Golden Gate nabij San Francisco.
  • De temperatuur op 24 maart 1805 lag rond de 3,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost ten zuiden. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1805: Bron: Wikipedia
    • 1 februari » Op de stadsgracht te Leeuwarden heeft een wedstrijd plaats voor vrouwspersoonen. Er verschijnen 130 schaatsrijdsters aan de start, terwijl er op de stadswallen 10.000 toeschouwers staan. De eerste prijs is een gouden oorijzer ter waarde van 105 gulden en Trijntje Pieters van Poppingawier mag zich na afloop met het oorijzer tooien.
    • 4 februari » In Parijs vindt de eerste huisnummering in de geschiedenis plaats.
    • 4 maart » Thomas Jefferson wordt beëdigd voor een tweede termijn als 3de president van de Verenigde Staten.
    • 26 mei » In de kathedraal van Milaan wordt Napoleon Bonaparte tot koning van Italië gekroond.
    • 21 oktober » Slag bij Trafalgar. Horatio Nelson verslaat een Frans-Spaanse vloot en sneuvelt.
    • 26 november » Het Pontcysyllte-aquaduct werd in gebruik genomen in Wales.
  • De temperatuur op 15 februari 1836 lag rond de 3,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1836: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 24 februari » Samuel Colt krijgt een octrooi voor de Colt revolver.
    • 5 maart » Samuel Colt maakt de eerste revolver voor massaproductie (.34-kaliber).
    • 21 april » De Republiek Texas boekt een overwinning op Mexico in de Slag bij San Jacinto. Antonio López de Santa Anna wordt gevangengenomen.
    • 1 juni » Charles Darwin komt aan in Kaapstad.
    • 15 juni » Arkansas wordt de 25ste staat van de Verenigde Staten van Amerika.
    • 28 december » Spanje erkent de onafhankelijkheid van Mexico.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Lentink

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Lentink.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Lentink.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Lentink (onder)zoekt.

De publicatie Parenteel Lavarne is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Erwin Strookappe, "Parenteel Lavarne", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-laverne/I59545.php : benaderd 9 januari 2026), "Geesken Lentink (1769-1836)".